Semilac, Base (Baza pod lakier hybrydowy)

Semilac, Base (Baza pod lakier hybrydowy)

Baza pod lakier hybrydowy Diamond Cosmetics Semilac Base zwiększa przyczepność lakieru hybrydowego oraz chroni naturalną płytkę paznokcia.

Trwałości

Produkt jest wydajny, pędzelek umożliwia nalozenie cienkiej wartwy. Manicure utrzymują sie na okolo 6 tyg. Nie odzyskuje, nie zdziera się i nie schodzi platami. Kiedyś slyszalam opinie ze uczula. Mnie ani moje znajome nie uczula bo manicure jest zdejmowany dobrze plytka jest zdrowa a dodatkowo co jaki czas jest robiona kritka przerwa aby dac odpocząć paznokciom. Uzywam go od 4 lat.

Bardzo dobra baza

Z bazy jestem bardzo zadowolona użytkuję już ją dłużej niż rok i jeszcze nie wyschła lecz gdy położyłam ją na ciutka wyleciała mi chodź miałam base zakręconą. Base bardzo szybko schnie pod lampom i konsystencja jest idealna nie jest zbyt gęsta. Base jest bardzo trwała

meh..

Jest to moja pierwsza baza jaką kiedykolwiek miałam, wątpię jednak bym kiedykolwiek znów po nią sięgnęła. Sama w sobie spełnia swoją funkcję, jednak moja płytka nie jest bardzo wymagająca. Przy wykonywaniu manicure komuś nie ma żadnych problemów jednak jej bardzo płynna konsystencja jest minusem gdy manicure wykonujemy sobie same... Chcąc utwardzać 5 paznokci na raz narażamy się na zalanie skórek. Czas trwania takiego zabiegu i tak jest długi a jeśli mamy utwardzać po jednym to już w ogóle trwa to w nieskończoność. Ogólnie nie jest zła, ale w tej cenie znajdziemy na rynku coś lepszego ;)

Super

Nie wiem czy powinnam się wypowiadać, bo miałam w życiu tylko dwie bazy różnych firm na swoich paznokciach, więc nie mam dużego porównania. Jednak kupując zestaw do robienia paznokci hybrydowych w domowym zaciszu wybrałam parę miesięcy temu SEMILAC i jestem bardzo zadowolona.

Trwalsza w porównaniu do pozostałych

Używałam już wiele baz ale Semilac jest zdecydowanie najtrwalsza i paznokcie najdłużej się na niej trzymają.
Przy Semilacu trzeba uważać aby nie nakładać bazy na podrażnień miejsce bo można dorobić się owrzodzenia.
Niestety skład ma paskudny ale za to jest trwalsza w porównaniu do innych i bardziej wydajna.
Znajome narzekały że jest zbyt leista i zalewa skórki ale ja jestem z niej zadowolona.

Trwała

Baza z Semilaca to dobry produkt.Pomaga wydłużyć trwałość pazurków.Jak dla mnie ma odpowiednią konsystencję.Nie zalewam nią skórek.Pędzelek także na duży plus.Jedno machnięcie pozwala zakryć cały paznokieć.W zestawie z innymi produktami Semilac daje nam trwały manicure hybrydowy!

Jestem na nie

Zakupilam baze po przeczytaniu wielu opinii, jednak bardzo sie zawiodlam. Po pierwsze wedlug mnie jest za rzadka przez co zalewa skorki nawet przy precyzyjnym malowaniu. Drugim minusem jest to ze bardzo zniszczyla moja naturalna plytke. Ponadto mialam zawsze problem ze zdjeciem hybryd. Na koniec dodam, ze jest slabo wydajna i skonczyla sie za szybko. Cena jest nieadekwatna do jakosci. Nie polecam.

Nie daje dużo

Używam jej na żele, daje jedynie efekt lekkiego wypoziomowania. Różnicy w trwałości nie widzę, bo lakiery i tak trzymają się żeli jakby były całością. Natomiast moja mama używa jej na naturalną płytkę paznokcia i według jej zeznań, lakiery odpadają niewiele mniej.

Od początku używam klasycznej bazy i boje się przerzucić na inną, np. vitaminowa, która wiem, że szybko odpryskuje. Ta z kolei utrzymuje się długo na paznokciach. W konsystencji jest lejąca, trzeba uważać, żeby nie pomalować skórek, pędzelek precyzyjny, polecam!!! Taka baza to podstawa bez niej nie pójdziesz o krok dalej ;-) Polecam, produkt godny uwagi.

Jest ok

Baza uczula wiele osób, ale w moim przypadku tego problemu nie było. Mimo wszystko wolę nie ryzykować i więcej jej nie kupię. Dobrze trzyma się na paznokciach, ale też zależy na jakich. Pędzelek jest ścięty na prosto i łatwo się nim pracuje. Konsystencja jest rzadka, dobrze się utwardza i nie odpryskuje.

Twarda sztuka

Bazy używam od roku, nie będę orginalna jeśli powiem, że to moja pierwszaa baza i ciężko mi ją porównać z innymi :D Według mnie jest trochę za rzadka i potrafi zalać skórki, choć moim sposobem aby tak się nie działo jest nakładanie bardz, ale to bardzo małych ilości na paznokcieć. Utwardzam ją 5 sekund w lampie Semilaca 48/24W. Jeśli chodzi o trzymanie produktu, to trzyma go bardzo dobrze, po dwóch tygodniach z reguły nic się nie dzieje, czasem wytrzymuje do 3. Jest to też wada bo ile ja się namęczę żeby ją ściągnąć to tylko ja wiem.. Godzina minimum, i to godzina moczenia w acetonie bo zawijaski z folii aluminiowej nie zdawały egzaminu. Nie używam żadnego primera, przemywam paznokieć tylko cleanerem.

Ma swoje wady, ale, póki co, najlepsza.

To moja pierwsza baza. Od początku sprawiała mi problemy, ale nie znalazłam innej, która ściągałaby się tak cudownie, jak Semilac.

Ale może zacznę od początku. W lakiery hybrydowe wciągnęła mnie szwagierka i trochę jestem na nią o to zła, bo to hobby, które generuje dosyć konkretne koszty - bo tu lakier, tam baza, o, może nowy top, a może pyłek? o jaciejacie, ale ten kolor, to ja muszę mieć. I złotówki lecą a raz użyte bazy, topy i lakiery leżą. Bo przecież tyle tego mam, wszystkiego trzeba spróbować.
Na początek dostałam, od tej wyżej wymienionej szwagierki, zestaw startowy Semilaka - baza, top i cała reszta. Pierwsze malowanie bazą i od razu problemy - podkład uciekał mi z paznokci. I ucieka nadal. Czego bym nie użyła do oczyszczenia płytki - przetestowałam różne cleanery, zmywacze, acetony. I zawsze to samo - baza znika mi z brzegów (wszystkich, nie tylko wolnego) paznokci. Muszę malować każdy palec pojedynczo a bazę zamrażam w lampie. Nieco to utrudnia życie.

Bazę zawsze utwardzam w mojej ledowej lampie 60 sekund. Po takim czasie Semilak jest gotowy do dalszej pracy.
Lakiery, różnych marek, leżą na tym kosmetyku bardzo dobrze. Cały mani trzyma mi się książkowo, zwykle jest to 10 do 12 dni, potem wszystko ściągam, bo odrost mam już na pół paznokcia. I teraz najważniejsze - to jest baza, która ściąga się idealnie. 16 minut w kompresie z zielonego zmywacza Isany i zdejmuję z paznokcia cały płatek lakieru. Nie zostaje nic. Nie muszę drapać, skrobać, domaczać. Resztki bzy nie zostają na paznokciach, wszystko jest czyste. I nieważne, jaki mam lakier, jaki mam top. Każden jeden ;) schodzi w całości. Z innymi bazami miałam różne przejścia. Po każdym skoku w bok wracałam z podkulonym ogonem do Semilaka. Chciałabym znaleźć coś lepszego - z bardziej przyjaznym składem, ale jakoś nie mam szczęścia. A jednak bezproblemowe odmaczanie to dla mnie priorytet.

Powoli dobijam do dna i na 90% kupię kolejną butelkę semilakowego klasyka. Bo wiem, że mnie nie zawiedzie.

Jesteśmy w takiej 'love-hate relationship', gdzie jednak love wygrywa a hate gdzieś tam delikatnie pokrzykuje, ale nie ma siły przebicia.

Design Semilaka bardzo mi się podoba - proste, czarne buteleczki są estetyczne. Pędzelek poprawny, chociaż do bazy wolałabym coś krótszego i sztywniejszego. Konsystencja w sam raz. I gdyby nie to nieszczęsne uciekanie, to dałabym piątaka. A tak, jest czwórka.