Laura Biagiotti, Blu Di Roma Uomo EDT

Laura Biagiotti, Blu Di Roma Uomo EDT

Laura Biagiotti Blu di Roma Uomo - drzewno-świeży zapach dla spontanicznych, pewnych siebie mężczyzn. Aromatyczna włoska cytryna dodaje cytrusowej świeżości, połączenie jej z nutami drzewnymi sprawia, że kompozycja jest wyjątkowa i męska. Ten niebanalny aromat przenosi nas do romantycznego Rzymu. Idealny na letnie, słoneczne dni.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: włoska cytryna;
nuta serca: nuty wodne;
nuta bazy: nuty drzewne i skóra.

>100ml

Pieprz i ogórki

Blu Di Roma Uomo to dobra propozycja dla wszystkich, którzy szukają bardzo prostego, świeżego i orzeźwiającego zapachu na letnie upały.
Eksploratorzy wypatrujący niestandardowych mieszanek zapachowych, spotkają się raczej z rozczarowaniem.

Zapach swą świeżością przypomina „poprysznicową” czystość owiniętą w śnieżnobiały ręcznik. Jest lekki, dominuje to duża porcja wodnej rześkości przynoszącej uczucie hydrologicznego chłodu, zaczerpniętego ze zbiornika nie zmąconego żadną narowistą falą. Z początku czuć także soczystą drzewną roślinność, która później już przechodzi w czystą fazę zielono ogórkową, rozłamaną garścią świeżo zmiażdżonego czarnego pieprzu.

I oto cały sekret Blu Di Romy Uomo. Akcenty wodne, zielone ogórki i pieprz.
Receptura trochę już utarta, ale trzeba przyznać, że gdy letnie temperatury sięgają zenitu – sprawdza się bezbłędnie.

Aromat co prawda jest orzeźwiający i śmigły, ale jak dla mnie z Wiecznym Miastem niewiele ma wspólnego. Bardziej pasowałby mi na wielkomiejski deptak (oczywiście gdzieś w Polszy), gdzie pod rozłożystym parasolem restauracyjnego ogródka można wypić rozwodnione piwo z nalewaka za 15zł i skryć się przed podpiekającym promieniem słońca.

W Blu Di Romie nie gości ani jeden gram słodyczy, dlatego zapewne będzie to dobry wybór dla osób preferujących letnie świeżaki, które nie drażnią kleistym lukrem w swym składzie.

Mi osobiście ten zapach zszarzał w bardzo szybkim tempie. Mimo że orzeźwia swą wodną odsłoną, nie rozwija się w żaden popisowy sposób. W zasadzie – nie rozwija się wcale.
Zielone ogórki są bardzo dobre, ale nie można ich konsumować w nieskończoność, zwłaszcza jeśli są podawane wciąż w tej samej formie.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: początek flakonu 125 ml