Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Peeling enzymatyczny (nowa wersja)

Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Peeling enzymatyczny (nowa wersja)

Skłądniki aktywne zawarte w peelingu enzymatycznym Ziaja Ulga Dla Skóry Wrażliwej: papaina - keratynolityczny enzym roślinny, antyleukina 6 - biologiczny czynnik ochronny (B.P.F) z algi Laminaria Ochroleuca, gliceryna, alantoina, prowitamina B5.
Preparat hypoalergiczny, bezzapachowy. 0% barwników, silikonów, olejów mineralnych.
Peeling enzymatyczny Ziaja Ulga Dla Skóry Wrażliwej to oczyszczanie i odnowa skóry wrażliwej:
- delikatnie złuszcza komórki naskórka.
- wygładza, nawilża i wyraźnie zmiękcza skórę.
- ułatwiając wnikanie substancji aktywnych wzmacnia skuteczność pielęgnacyjną.

Skład: Aqua (Water), Glycerin, Polysorbate 20, Carbomer/Papain Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Algin, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Allantoin, Panthenol, Laminaria Ochroleuca Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, Carbomer, Glyceryl Caprylate, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

Ujdzie

Peeling enzymatyczny z Ziaji przez jakiś czas kusił mnie na sklepowej półce, zarówno niską ceną, jak i tym, że jest z linii Ulga, z której pochodził mój wtedy ulubiony płyn micelarny. W końcu zdecydowałam się na niego po jakimś czasie. Konsystencja jest dość gęsta, żelowa, o mętno-przezroczystym białym kolorze. Opakowanie dozuje odpowiednią ilość produktu i spisuje się dobrze aż do czasu gdy produkt się kończy, bo wtedy niestety trzeba bawić się z rozcinaniem opakowania z grubego plastiku. W każdym razie, owa żelowa substancja nałożona na twarz lekko mnie piekła, ale nie było to dla mnie niekomfortowe na tyle, bym nie chciała jej używać. Po użyciu skóra jest minimalnie wygładzona, ale w miarę nawilżona. Niestety, zauważyłam że peeling wcale nie uspokaja mojej wrażliwej skóry, a jako że jest to priorytet w mojej pielęgnacji, nie zamierzam kupić go ponownie.

Delikatny

Peeling jest bardzo wydajny, w przystępnej cenie. Nie jestem jednak z niego do końca zadowolona, bo oczekiwałam trochę więcej. A moim największym zarzutem jest to, że słabo oczyszcza.

Jeden ze słabszych od Ziaji

Kupiłam przy okazji robienia innych zakupów, znalazł się w koszyku nawet nie wiem jak.
Zaciekawił mnie ten "enzymatyczny". I co? I dziwny to produkt, ponieważ nie zdziera (a peeling to chyba powinien?).

Próbowałam go używać na różny sposób - nałożyć i zostawić, masować, "myć" nim twarz etc. Za każdym razem wypadał średnio.

Pozostawiał takie wrażenie na skórze że niby coś robił, ale ta twarz ani nie była miększa, ani pory nie były oczyszczone... Nie pomagał też w pozbyciu się suchych skórek.

W porównaniu do peelingu z serii Pro to jest niebo a ziemia.... Nie ma nawet porównania.

Najlepszy!

Mam cerę problemową, trądzikową. Wiem, że nie mogę używać żadnych ziarnistych peelingów, dlatego trafiłam na to cudo. Pięknie usuwa martwy naskórek, jest delikatny. Uwielbiam moją skórę po nim. Naprawdę polecam :)

marcelina zawadzka o opryszczce

Peeling enzymatyczny ulga dla skóry wrażliwej marki ziaja - przyznam szczerze, że pierwszy raz mam do czynienia z produktem tego typu. Zwykłe peelingi często mnie przesuszają i potem mam na buzi nieestetyczne suche skórki więc postanowiłam wypróbować inny sposób. Peeling ma formę jednolitego kremu-żelu, który należy nanieść na twarz równą warstwą i wmasować okrężnymi ruchami. Po takiej aplikacji trzeba odczekać ok 10 minut i zmyć produkt ciepłą wodą. Zapach tego kosmetyku jest praktycznie nie wyczuwalny. Peeling delikatnie złuszcza i wygładza skórę, która po jego użyciu jest nawilżona i miękka. Bardzo fajny produkt dla cery wrażliwej ale jednak nie czuję takiego oczyszczenia jak po użyciu zwykłego peelingu z drobinkami. Fajnie się sprawdza przed zrobieniem maseczki

Bez szału

Mój pierwszy peeling enzymatyczny. Skusiła mnie polska marka i cena.
Produkt o żelowej konsystencji w niewielkim opakowaniu. Wygodnie się dozuje, no chyba, że jest końcówka peelingu. Raz zdarzyło się, że czułam pieczenie przy nosie, ale to był jednorazowy przypadek. Przy stosowaniu 2-3 razy w tygodniu jakiegoś wielkiego efektu nie zauważyłam. Przy mojej tłustej skórze jest chyba zbyt łagodny, więc wrócę do peelingów ziarnistych.

Bardzo fajny

Peelingów enzymatycznych zaczęłam używać gdy mocno nasiliły się moje problemy z trądzkiem. Dziś mam je z grubsza zaleczone, jednak gdy trwały, na twarzy działa się masakra, spowodowana była nie tylko pryszczami ale i nadwrażliwością skóry. Złuszczanie twarzy grubymi peelingami przy dużych zmianach także jest bardzo niewskazne. Znalazłam więc peeling ziaji i okazał się wybawieniem w tych trudnych czasach. Zdecydowanie wygładzał i eksfoliował skórę jednocześnie w ogóle jej nie podrażniając. Gdyby nie on, nie mogłabym po prostu robić żadnych peelingów, skóra na wszystko reagowała źle. I za to będę mu zawsze bardzo wdzięczna. Używam tego kosmetyku po dziś dzień, jednak z dużo mniejszą częstotliwością- już mogę sobie pozwolić na ścieranie skóry peelingami ziarnistymi, w dodatku ten jest jednak za delikatny dla zdrowej skóry. Niemniej jednak będę go polecać jako niezbędnik dla wszelkiej maści wrażliwców.

delikatesik

Taki trochę bez szału, owszem, działa, ale bardzo delikatnie. Najdłużej trzymałam 20 minut na twarzy - zapomniałam o nim siedząc w wannie - nawet mnie nie zaszczypało. Coś tam niby wygładza, ale będę szukać dalej.

średniaczek

kupiłam z ciekawości, gdyż lubię markę ZIAJA.
Nie ma nic co by mi przeszkadzało w tym peelingu ale nie ma też niczego co by mnie w nim zachwyciło.
Zapach- delikatny
działanie- delikatne, prawie żadne.
Skończyłam opakowanie, ale już do niego nie wrócę, bo nie zrobił z moją buzią kompletnie nic. ;)

Godny uwagi

Peeling ma delikatną konsystencję,a zapach jest bardzo przyjemny. Skóra po użyciu tego produktu nie jest podrażniona. Martwy naskórek jest delikatnie usunięty. Przy stosowaniu regularnym zauważyłam znaczną poprawę mojej cery. produkt bardzo tani i warty wypróbowania.

Dla wrażliwców i naczynkowców

Odkąd dobrze rozpoznałam typ mojej cery i nauczyłam dobierać się odpowiednią pielęgnację, już wiem, ze jak dla mnie peeling to tylko enzymatyczny. Stosuję różne, ten skusił mnie tym, ze jest w tubce (większość w saszetkach). Ma bardzo przyjemna konsystencje, lekko żelową, płynną, nie lepi się, łatwo spłukuje. Efekty nie są jednak spektakularne. Ot, po prostu delikatnie złuszcza martwy naskórek, nie podrażnia, leciutko wygładza, może trochę odświeża. Nie zaburza równowagi naskórka. Zdecydowanie należy używać go regularnie, raz na jakiś czas nie da wielkich efektów jeśli wgl jakieś. Polecam pozostawiać na skórze zdecydowanie dłużej niż 5 minut. Ja jestem zadowolona. Jest wydajny i w dobrej cenie. Minus za opakowanie, które choć poręczne, pod koniec przestaje być wygodne i ciężko wydobyć kosmetyk.

Delikatny hit

Jest to sztandarowy peeling enzymatyczny w naszych sklepach. Jest niesamowicie delikatny, nadaje sie idealnie dla skory delikatnej. Moj chłopak mając AZS moze go stosować. Ja mając problem z naczynkami także jestem fanka. U mojej mamy także zawsze znajdzie sie buteleczka w kosmetyczce. Jest to typowy hicior, bez ktorego ani rusz. Konsystencje ma bardzo delikatna, kremowa. Kolor mleczny. Na buzi nie szczypie ani nie podrażnia. Nieraz mam watpliwości czy napewno działa. Ale działa z pewnością, bo skora jest jędrna i gładka.

średni

Peeling jest bardzo wydajny i łatwy w nakładaniu. Szybko się zmywa, ale... nie robi szału. Efekty nie są zbyt widoczne i dodatkowo piecze w miejscach z uszkodzonym naskórkiem.