Umberto Giannini, Frizzi, Transformation Fluid Silicone Serum (Silikonowe serum wygładzające do włosów)

Umberto Giannini Frizzi Transformation Fluid Silicone Serum to skuteczny preparat do pielęgnacji i stylizacji niesfornych włosów, które dzięki niemu zyskują blask, są wyraźnie wygładzone, błyszczące i bardziej podatne na układanie. Serum Umberto Giannini Frizzi, pokrywając włosy lekką powłoką zabezpiecza je również przed uszkodzeniami mechanicznymi, na które są narażone oraz pomaga okiełznać zbuntowane kosmyki, które po zastosowaniu serum są pod kontrolą.

Jest małe ale...

Przyznaję się bez bicia, że mimo uwagi, jaką przywiązuję do właściwej pielęgnacji moich (lekko falowanych, sięgających za łopatki) włosów, wciąż przy wyborze niektórych kosmetyków (zwłaszcza tych do stylizacji) zdarza mi się kierować intuicją, aniżeli praktyczną wiedzą, czy znajomością składników. Mając jednak na względzie konieczność zabezpieczenia świeżo podciętych kosmyków przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, postanowiłam rozejrzeć się za produktem, któremu powierzyłabym ściśle tę \'działkę\'. I pod tym względem silikonowe serum Umberto Giannini sprawdziło się u mnie bez zarzutu. Stosowane od niemal 3 miesięcy po każdym myciu na jeszcze wilgotne włosy sprawiło, że przestały się pierzyć, nawet przy zwiększonej wilgotności powietrza (o co na Wyspach nie trudno), łatwiej też dają się okiełznać i ułożyć zgodnie z moimi preferencjami. Zapobiegło również łamaniu i kruszeniu się końcówek, czy ich rozdwajaniu, co także bardzo mnie cieszy. Jego wydajność również nie budzi moich zastrzeżeń, wystarczy bowiem dosłownie jedno, góra dwa naciśnięcia pompką, by wydobyć zeń dostateczną ilość produktu do zadowalającego pokrycia nim kosmyków, co karze mi wierzyć, że nabyte przeze mnie opakowanie będzie mi służyć jeszcze bardzo baaaardzo długo, co przy jego cenie (4 funty) jest świetnym interesem. Dodatkowym plusem silikonowego serum z serii \'Frizzi\' jest umilający jego stosowanie niemal perfumeryjny zapach, kojarzący mi się z profesjonalnymi produktami prosto z salonu fryzjerskiego.
Nie mogę jednak pominąć ważnego aspektu dotyczącego tego serum. Bo choć producent zapewnia, iż jego wyrób jest w stanie zapanować nad niesfornymi włosami i je wygładzić, nic takiego nie zaobserwowałam. Tzn. jeśli się je wymodeluje na szczotce, czy potraktuje prostownicą, to owszem, włosy są proste, ale przynajmniej na moich falach, pozostawionych do wyschnięcia bez ingerencji \'ciężkiego sprzętu\' samo serum nie zdziała cudów. Pasma nim potraktowane są błyszczące i zdefiniowane, prezentują się zdrowo i są podatne na układanie, ale jeśli ktoś, kupując je, spodziewa się, że za jego pomocą, bez innych wspomagaczy zrobi z afro włosy-taflę, to może się rozczarować;)
Z tego też względu,przyznaję mu 4 gwiazdki.
Nie trzeba było składać obietnic bez pokrycia;P
Nie zmienia to jednak faktu, że mnie ten produkt przysłużył się na tyle, by w przyszłości sięgnąć po inne sygnowane przez Umberto Giannini.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w użyciu