Fitokosmetik, Glinka biała anapska

Fitokosmetik, Glinka biała anapska

Glinka biała anapska Fitocosmetic należy do rodzaju glinek przybrzeżnych. Jako maseczka do twarzy pomaga w oczyszczaniu i dotlenieniu skóry. Maska nasyca skórę niezbędnymi mikroelementami, stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu (włókniste białko skóry), który nadaje skórze elastyczność. Glinka biała anapska Fitocosmetic ma właściwości delikatnie złuszczające, redukuje drobne zmarszczki i defekty skórne, ujędrnia i poprawia koloryt skóry.

sypkie
w saszetce
50 – 100ml

oczyszcza

Zaczęłam kupować glinki odkąd przeszłam na naturalną pielęgnację. Długo zastanawiałam się czy wybrać tak tani produkt czy kupić coś droższego. Ostatecznie zdecydowałam się na firmę Fitokosmetik.

Dodaję wodę lub hydrolat (neroli/rozmarynowy) i nakładam na twarz w formie maseczki tak jak zaleca producent 2-3 razy w tygodniu. Glinka ma wyczuwalne grubsze drobinki co może niektórym wrażliwcom przeszkadzać, dla mnie to dodatkowe właściwości peelingujące. Skóra jest przyjemnie oczyszczona i wygładzona. Podczas spłukiwania masuję kulistymi ruchami. Następnie używam toniku i nakładam krem. Dzięki maseczce wiem, że krem będzie mógł przeniknąć do naskórka jak najgłębiej. Doskonała glinka w niskiej cenie. Starcza na wiele użyć.

Bardzo dobra glinka, tania i wydajna!

Glinki i maski glinkowe zawsze kojarzyły mi się ze sporym wydatkiem. Preferuję również robienie własnych maseczek - wiem co się tam znajduje;) Kiedy zobaczyłam tą glinkę na półce nie spodziewałam się wiele, tym bardziej za taką cenę. Ale sprawdza się genialnie!

Opakowanie jest bardzo proste - cienki kartonik a w środku dwie foliowe torebki z jasno-szarym proszkiem. Myślę, że właśnie dzięki temu jest tak tania - producent zaoszczędził na opakowaniu. W składzie jest tylko i wyłącznie czysta glinka, bez żadnych konserwantów czy ulepszaczy, olbrzymi plus!

Proszek jest bardzo drobno zmielony, dosłownie na pył - jak sproszkowana kreda. Ma typowo ziemisty zapach i lekko się pyli, dlatego trzeba uważać.

Glinkę stosuję na twarz w postaci maski - mieszam z przefiltrowaną wodą, hydrolatem lub specjalnym aktywatorem do maseczek od Nacomi (daje najlepsze efekty). Nakładam na twarz na 15-20 min, w międzyczasie spryskując wodą/hydrolatem, aby nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia maseczki.
Używam jej jako maski na włosy - glinka+woda(ale nie lubię efektu "tępych" włosów więc mieszam ją z ulubioną maską do włosów bądź dodaję oleju kokosowego lub awokado.

Glinka jest jedną z najdelikatniejszych dlatego jest polecana nawet do skóry wrażliwej. Dodam, że produkt jest bardzo wydajny.

Jeśli chodzi o twarz - moja skóra jest po niej świetnie oczyszczona, wyraźnie wygładzona i miękka, rozjaśniona i odżywiona. Powoduje, że kolejne kosmetyki lepiej się wchłaniają, dlatego stosuję ją przed maskami odżywczymi czy nawilżającymi. Zmniejszają się niedoskonałości na skórze. Skóra mniej się przetłuszcza.
W przypadku włosów - zauważyłam mniejsze przetłuszczanie się skóry głowy, włosy są odbite od nasady, wzrostu nie zauważyłam, gdyż nie stosuję jej aż tak regularnie.

Wystarczy przesypać glinkę do innego opakowania i mamy genialny produkt, w niskiej cenie i ze świetnym działaniem. Inne glinki z tej firmy również mi się sprawdzają. Polecam!

Glinka dobra na wszystko.

Nigdy nie sądziłam, że można kupić glinkę w tak dobrej cenie.
Tutaj ewidentnie nie płacimy za opakowanie, czy też firmę.
W zwykłym kartoniku znajdują się dwa woreczki bez zamknięć strunowych, co uważam , że byłoby sporym ułatwieniem.
Do przygotowania mieszanek z glinką nie używmy metalowych rzeczy. Ja mam plastikową miseczkę i łyżeczkę .

Tajne składniki ;)
W zależności od tego co nawinie mi się pod rękę, mieszam . Czasem to żel aloesowy , czasem olejek, czasem serum. Do rozcienczania używam hydrolatu lub wody mineralnej.
Co ważne : żadnych gwałtownych ruchów podczas przesypywania glinki i mieszania. Bardzo pyli. Po nałożeniu jej na twarz, cały czas spryskuję hydrolatem lub tonikiem. Trzymam ok 10-15 min.

Efekt.
Skóra jest delikatnie wygłądzona, oczyszczona i odświeżona. Nie jest to efekt , który zachwyca , ale jest zadawalający.

Wydajność.
Produkt rzeka ;P Jeden woreczek wystarcza na kilkanaście użyć.
Czy wrócę ? Tak. Zawsze znajdę coś w szafce do zmieszania, a samą glinkę można kupić za grosze. Misz - masz i maseczka gotowa.

Delikatna i skuteczna

Jest to najdelikatniejsza z glinek z tej serii ale nie jest przez to w niczym gorsza od pozostałych.

Tą glinkę stosowałam np. w dni kiedy używałam kwasów. Na podrażnioną skórę twarzy nie odważyłabym się położyć czarnej glinki a nawet błękitnej.
Biała nadawała się wtedy idealnie. Wymieszana z jogurtem naturalnym lub żelem aloesowym pięknie uspokajała cerę a dodatkowo poprawiała jej elastyczność, dostarczała wielu minerałów i delikatnie rozjaśniała przebarwienia.
Cena bardzo zachęcająca chociażby do wypróbowania kosmetyku.

Delikatna, gładka, doskonała i taniutka - glinkowy IDEAŁ

Glinkę kupiłam stacjonarnie w sieci Drogerie Polskie. Cena - porażające 4 złote za 100g (rozlokowane w dwóch woreczkach po 50g). Dopuszczałabym oczywiście sytuację, że okaże się w tej cenie jakimś koszmarnym ulepem, ale nic bardziej mylnego

Działanie: Glinka jest świetna! Moja mieszana skóra miewa z nimi (glinkami w sensie) czasem na bakier, tymczasem ta jest cudowna. Nie przesusza, ale przy tym bardzo ładnie oczyszcza i zwęża pory. Cera jest po niej cudownie gładziutka i wygląda jak milion dolarów. Można ją nakładać naprawdę często i zero wysuszenia i podrażnień. Super!
Kiedy zmieszam ją jeszcze z kilkoma kroplami oleju lnianego, to już w ogóle poezja. Ogółem, miesza się bardzo łatwo, ze wszystkim, z czym sobie człowiek wymarzy. Jest bardzo drobno zmielona, więc maseczki wychodzą bardzo gładkie w dotyku.

Na plus:
-oczyszcza skutecznie i łagodnie
-jest delikatna także dla suchych partii na buźce
-wygładza
-wyrównuje koloryt skóry
-doskonale sprawdza się przy dłuższym stosowaniu: skóra promienieje
-łatwo miesza się z rozmaitymi półproduktami i rozprowadza na skórze
-i tyle przyjemności w takiej małej cenie

Na minus:
-dostępność
-trzeba do czegoś przesypać, bo opakowanie jest po prostu... minimalowe ;)

Podsumowując: Najlepsza glinka, jaką stosowałam, zarówno jeśli chodzi o działanie, jak i o przygotowanie. Oczywiście polecam!

świetna jest

Świetna glinka , najbardziej lubie białą z jonami srebra , mam cere mieszana , działa świetnie :)

Kupilam na stronie kosmetycznaglinka,pl

Glinka jest zapakowana w pudełeczko , w nim są dwa przezroczyste woreczki bo 50 gram , razem 100 gram , za bardzo niska cene :)

+ cera jest promienna i świeża
+ oczyszcza
+ zmiejsza pory i zaskórniki
+ nie podrażnia
+ nie wysusza
+ wydajna
+ tania
+ dostępność : allegro , strony z naturalnymi kosmetykami
+ naturalna !
+ posiada jony srebra

+ przynosi świetne efekty i widoczne przy regularnym stosowaniu

Nie kupuje już drogeryjnych maseczek naładowanych chemią..

Trzeba pamietać żeby nie dopuscic do zaschnięcia glinki na buzi , ja ją spryskuje wodą gdy zauważam ze zasycha

Trzymam ją 15/20 min , najczęsciej maseczke robie 1/2 razy w tygodniu

Polecam bardzo!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno 100 gram i drugie w trakcie

O dziow się polubiłyśmy.

Moje relacje z glinkami wszelkiego rodzaju są dość dziwne. Dlaczego? No cóż, jestem posiadaczka skóry suchej i żeby glinka mnie nie wysuszyła, i nie podrażniła musi być zmieszana z konkretnymi produktami, a mianowicie żelem aloesowym Calaya (próbowałam również z żelem aloesowym GorVita, ale nie sprawdził się tak dobrze), wodą demineralizowaną i ok. 10 kroplami oleju ze słodkich migdałów lub oleju avocado. Glinkę z żelem i wodą łączę w proporcji 1:1:0,5.
Dopiero taka mieszanka, trzymana 15-20 minut na skórze, usuwa zanieczyszczenia, zmniejsza pory i rozjaśnia moją cerę bez jej wysuszenia i podrażnienia. Oczywiście nie zapominam o spryskaniu buzi wodą termalną/tonikiem aby nie dopuścić do wyschnięcia glinki na skórze.

Na tle innych glinek jakich do tej pory używałam (co prawda nie było ich wiele), ta wypada najlepiej.
Jest to glinka morska, o najwyższym stopniu mineralizacji, wzbogacona jonami srebra.
Konsystencja jest bardzo lekka, delikatnie tłusta/kremowa w dotyku.
Oczyszcza skórę z zaskórników, wygładza skórę oraz pozostawia ją rozpromienioną i świeżą. Cera po jej zastosowaniu jest wspaniale rozpromieniona i świeża.
Dodatkową zaletą tej glinki są jony srebra, które mają za zadanie działać przeciwzapalnie i bakteriobójczo, dlatego zawsze sięgam po nią przed "tymi dniami" kiedy to moja skóra wariuje i zaczynają pojawiać się na niej pojedyncze niespodzianki.

Używam tego produktu od: ok. pół roku
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze