La Roche Posay, Thermal Spring Water (Woda termalna)

La Roche Posay, Thermal Spring Water (Woda termalna)

Uzupełnienie codziennej toalety i pielęgnacji skóry wrażliwej (koi podrażnienia, likwiduje zaczerwienienia, zmniejsza przekrwienie, usuwa świąd, zwiększa elastyczność skóry, przyspiesza gojenie się ran, dzięki zawartości selenu hamuje powstawanie wolych rodników). Woda termalna z La roche-Posay jest podstawowym składnikiem wszystkich preparatów do toalety i pielęgnacji.

w sprayu

• 022 mg/l,
  • Miedź 0,
  • 005 mg/l

i tak i nie

Sama nie wiem jak odnieść się do tego kosmetyku. Mam wrażenie, jak pozostałe wizażanki, że ta woda to taki gadżet. Poleciła mi ją dermatolog, bym stosowała po umyciu twarzy i może faktycznie, dawała lekkie ukojenie, ale nic wielkiego i nic poza tym. Plus za opakowanie.

Gadżet, który nie jest konieczny

Zaraziłam się szałem na ten produkt. Zauważyłam, że siostra ma go w swojej kosmetyczce i stwierdziłam, że wypróbuje ten produkt. Kupiłam go na promocji w drogerii. Hmm... nawet nie wiem co mogę o nim powiedzieć, bo nic wielkiego nie zauważyłam. Na pewno wygodne jest to, że jest w sprayu i wygodnie i równomiernie się aplikuje. Szybko się wchłania. Orzeźwia skórę. Używałam go zawsze po umyciu twarzy. Podoba mi się uczucie świeżości, ale nie wydaje mi się, żeby coś wnosił do mojej pielęgnacji. Dobrze jest dostać tę mgiełkę w prezencie, ale sama bym jej nie kupiła, ponieważ nie widzę żadnej wartości dodanej. W mojej kosmetyczce znajdę inne rzeczy, które faktycznie zadziałają kojąco, nawilżająco czy zmniejszą podrażnienia. Rozumiem, że inni zachwycają się tym produktem, bo może faktycznie działać, ale moja skóra nie zareagowała tak spektakularnie. Przyjemny produkt na upalne dni do noszenia w torebce czy podczas intensywnego dnia.

:>

To moja druga woda na którą przeszłam, gdyż poprzednia nic mi nie dawała..
I wynik tej jest taki sam.. Prócz ceny, która jest nieco lepsza.
Przyjemny chłodny spryskiwacz, bezwonna woda.
Nie ma na mojej skórze żadnego działania, poprawy..
Mieć ją i nie mieć spotyka się na równi z jej możliwościami.
Na krótką chwilę mi cerę ochładza, odświeża.. Po czym wszystko wraca do stanu przed aplikacją. (skóra mieszana, skłonna do zapychania i podrażnień)
Ode mnie 2,5

La Roche Posay Skin Checker

Świetna woda termalna

Bardzo wydajna, swietna pod kazdym względem. Przede wszystkim przydatna przy cerze naczynkowej ;) Lagodzi podraznienia, wycisza rumien. Uzywam jej takze do maseczek z glinki czerwonej. Bardzo polecam ten produkt!

Przyjemniaczek :)

Wodę dostałam gratis do zakupów LRP.

Sprawdziła się wspaniale po goleniu i ekspozycji słonecznej - ukoiła i uspokoiła skórę :)

Lubię dodawać ją także do maseczek i glinek.

Polecam :)

ulga dla skóry w ciągu dnia i na makijaż - przynajmniej dla mnie

Bardzo lubię wody termalne - ta obok Avene to mój stały element w torebce. Czasami używam jej do blendowania kosmetyków lub na/pod krem w nocy, ale najczęściej (praktycznie stale) używam jej do odświeżania makijażu. Szczególnie podczas długich godzin przy komputerze spisuje się doskonale i mam też wrażenie, że tak jak skórze przynosi ulgę moim oczom :)
W wakacje, to też świetna alternatywa dla kremu pod podkład BB, a później na... W hierarchii wód uplasowałam ją jako drugą po Avene, ale na pewno przed Vichy i Ivostin. Wydajność? U mnie niska, ale ja ją stosuję codziennie. Dlatego wypatruję promocji aptecznych.

nie dla mnie

Nie widzę dla niej zastosowania w mojej pielęgnacji.
Kupiłam, żeby chłodzić się nią w zeszłoroczne gorące dni, ale jakoś mało miałam z tego przyjemności, więc przestałam używać.
Jakiś czas później postanowiłam pryskać nią odparzoną pupę mojego malucha, ale Mała tylko krzyczała, więc znów przestałam używać.
Później traktowałam ją jako ostatni krok pielęgnacji wieczornej, też nic specjalnego.
Jako fixer do makijażu. Też bez zachwytów.

Co prawda atomizer działa dobrze, opakowanie jest przyjemne, ale dla samego produktu nie widzę u siebie zastosowania.
Zużyłam jako zraszacz do pająków. Żeby tylko przestał mi zalegać. Nie kupię ponownie, bo ten produkt nie jest mi potrzebny, a i swoje kosztuje. Nie mówię jednak, że jest zły. Po prostu nie dla mnie.

Przyjemna pielęgnacja

Woda termalna La-roche posay stanowi świetne uzupełnienie dogłębnej pielęgnacji skóry. Zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Cera jest odpowiednio nawilżona i oczyszczona. Uważam, że biorąc pod uwagę wydajność produktu, cena jest nieco zbyt wygórowana, jednak ta marka tak ma :) Ogromnym plusem jest brak jakichkolwiek zbędnych składników poprawiających zapach. Dostępność kosmetyku niestety przeciętna - ale za same właściwości oczyszczające - dobra 4 :)

Dobra, ale wole Uriage

Dziala tak jak powinna dzialac woda termalna. Lagodzi podraznienia, lekko nawilza i tonizuje. Jest tylko troche niewydajna jak dla mnie.. osobiscie ta z Uriage bardziej mi odpowiada

Nie pokochałem

Nie pokochałem ponieważ: trzeba zbierać nadmiar wody chusteczką (w przeciwieństwie do Uriage) i... wysusza. Niestety.
Na plus: odświeżenie twarzy i likwidowanie podrażnień, alergii, ukąszeń po różnych robakach.

Dobry zakup.

Wodę używam kilka razy w tygodniu po oczyszczeniu twarzy żelem. Po skropleniu skóry nie muszę stosować kremu nawilżającego. Faktycznie fajnie i skutecznie łagodzi podrażnienia spowodowane czy to słońcem (latem) czy zimą (wiatrem). Działa orzeźwiająco i w moim przypadku nawilżająco. Pomaga również na spalone słońcem plecy :) Cena dosyć wysoka, ale łatwo upolować promocję.

Takie nic

Kupiłam kiedyś na lato nakręcona całą serią aptecznych kosmetyków La Roche Posay i w przypadku wody termalnej sytuacja była identyczna jak z tonikiem, żelem do mycia twarzy-okazało się, że to niepotrzebny wydatek.

Zużyłam dwa pełnowymiarowe opakowania wody i szczerze mówiąc oprócz fajnego orzeźwienia w gorące dni nie zauważyłam żadnego działania. No takie nic... mogłabym równie dobrze psikać się wodą mineralną z atomizera.
Nie łagodził podrażnień (a tych miałam wtedy po retinoidach sporo), nie nawilżał, nie wpłynął też nijak na trwałość makijażu (a podobno w ten sposób wiele osób go sobie chwali)
No totalnie zero działania.
I za niemałe wcale pieniądze...