PUPA, Like a Doll, Fluido Make Up Perfezionatore [Perfecting Make-up Fluid] (Udoskonalający podkład w fluidzie)

Innowacyjny podkład Like a Doll marki Pupa o niespotykanej lekkości, który natychmiast wydobywa piękno skóry. Minimalizuje widoczność niedoskonałości, skóra wygląda świetliście i nieskazitelnie. Naturalne krycie, brak efektu maski. Podkład Like a Doll marki Pupa zawiera filtr UV SPF 15.
Dostępny w dwóch odcieniach: 001 i 002

fluidy
kryjące, rozświetlające
w buteleczce

Daje naturalny efekt, nie dla osób potrzebujących krycia

Podkład mieści się w wygodnej buteleczce z pipetą. Ktoś mógłby zapytać po co ta pipeta w podkładzie? W przypadku tego kosmetyku bardzo się przydaje, bo jest on bardzo płynny, wręcz lejący. Pierwszy raz spotykam się z taką konsystencją podkładu. Mimo to kosmetyk łatwo rozprowadza się na twarzy. Już przy pierwszym użyciu zauważyłam, że cera musi być doskonale nawilżona. W przeciwnym razie podkład podkreśli każdą suchą skórkę. Mało tego: bywa tak, że po nałożeniu kremu, a przed nałożeniem podkładu nie ma żadnych przesuszeń, ale po nałożeniu podkładu one już są. Po nałożeniu pierwszej warstwy efekt jest znikomy, dlatego nakładam jeszcze drugą. Cera jest wtedy zmatowiona i ujednolicona, ale nadal nie ma mowy o dużym kryciu. Podkład nie zamaskuje przebarwień, krostek, blizn. Uważam, że jest to lekki fluid, który sprawdzi się latem. Trzy miesiące temu odcień 02 świetnie się sprawdzał, ale teraz po opaleniu buzi jest już za jasny. Mam wrażenie, że wpada niestety w różowe tony. Nie żałuje jednak zakupu. Podkładu używam na co dzień, a kiedy potrzebuję większego krycia sięgam po typowo kryjący. Warto dodać, że po trzech miesiącach stosowania nie podrażnił skóry. Cena mogłaby być nieco niższa. Podsumowując: podkład daje naturalny efekt, nie jest kryjący, ujednolica i matowi cerę.

Lekki, bez efektu maski

Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad zakupem tego podkładu. Sprawdzając go na ręce wydawał się jednak zbyt lekki jak dla mnie - zwykle wybieram cięższe podkłady. Ostatnio jednak potrzebowałam czegoś lżejszego - na dzień, do biura i skuszona promocją kupiłam go. Zakup okazał się strzałem w 10 i żałuję, że nabyłam go dopiero teraz.

Jest mega lekki i ma przyjemną, jedwabisto - oleistą konsystencję. Kryje lekko, ale jest mocno napigmentowany i można nim fajnie budować krycie dokładając kolejną warstwę. Cera wygląda dzięki niemu na wypoczętą - naturalnie, świeżo i przede wszystkim schludnie!

Wyjścia na imprezę raczej by nie przetrwał, ponieważ jest średnio trwały (po 8h w biurze zauważyłam, że starł się w niektórych miejscach, po przypudrowaniu wyglądał już ok, ale jedną gwiazdkę odejmuję właśnie za trwałość). Wydajny, wystarczy kilka kropli żeby pokryć całą buzię. Opakowanie klasyczne, z pipetą.

Świetny

Mam tłustą cerę i trochę obawiałam się tak ekstremalnie silikonowego podkładu, jednak sprawdza się doskonale, nie zapycha i nie wymaga częstszych poprawek niż inne fluidy. Bardzo dobrze rozprowadza się gąbką lub pędzlem, chociaż obawiałam się, czy przy takich metodach krycie nie będzie zbyt słabe, ale efekt jest doskonały.

Podkład ten nie zakryje wiele, ale ja akurat tego nie potrzebuje. Zapewnia efekt zdrowej, promiennej , ujednoliconej cery, i zero jakiejkolwiek ciężkości. Konsystencja silikonowa, podkład sprawia wrażenie tłustego, jest bardzo rzadki, ale dobrze się go aplikuje.Małym minusem może być słaba odporność na ścieranie, więc warto uważać, ale to tylko jedna mała wada. Podkład nie wysusza mojej cery, ma bardzo dobry i przyjazny skład - brak alkoholu i zapachu. Filtr SPF 15 dla mnie akurat zbędny (nakładam minimalną ilość, więc nie ma szans zadziałać).

Mam odcień 02, idealny dla karnacji typowej Polki. Na stronie firmy widziałam jeszcze jaśniejszy 01, ale z niezrozumiałych dla mnie powodów w Polsce go nie widziałam. Jednak dla mnie 02 to strzał w 10.

Super

Uwielbiam płynne podkłady ktore wyglądają na buzi naturalnie i nie dają efektu maski.
Podkład super stapia sie ze skóra, ładnie kryje, nie czuć go na skórze.

Laleczkowe krycie

Dziwne, ale ta olejkowa formuła naprawdę się sprawdza. Nakładanie gąbką jest łatwe, tylko trzeba się przyzwyczaić, ja na początku denerwowałam się na to powolne spływanie kropek z twarzy. Kryje prześlicznie i satynowo, rozświetla, naprawdę daje efekt lalki - ale nie jest jakiś ultra maskujący, to raczej średnie krycie. Wygląda ładnie nawet jak świeci się trochę pod koniec dnia (mam mieszaną cerę i z reguły nie cierpię świecenia, ale to jest BLASK).
Używam odcienia 020, mam jasną cerę z ciepłymi tonami.

Dla mnie rewelacja! Właśnie tego szukałam

Wcześniej ideałem był dla mnie Estee Lauder Invisible fluid make up ale raz że go wycofali a dwa, że jakoś przestał jednak mi służyć. A ten jest EKSTRA! Robi to, na czym mi zależy - wyrównana, ładna, gładka buzia, bez tapety, bez płaskiego matu, niewidoczna warstwa - efekt no make up.
I on to robi. Mam 33 lata, skórę bez niespodziane ale za to suchą, z rozszerzonymi porami I troche nierówno koloryt. U mnie spisuje się ekstra.

Co na minus drobny? 3 kolory tylko I to niestety u mnie pomiędzy jasnym a średnim żaden nie jest w 100% mój. Kupiłam ciemniejszy bo jednak wolę go jak się opalę troszkę niż być rozjaśniona jak córka młynarza :P

Nie wiem komu będą odpowiadały te kolory...

Czuję się oszukana. I to bardzo. Natrafiłam na niego w sklepie, podczas promocji, a zachęcona cudownymi opiniami skusiłam się żeby go wziąć.
Do wyboru mamy 3 odcienie, ja wybrałam 20, chociaż nie należę do bladziochów, ale reszta była dla mnie za pomarańczowa i za ciemna. W drogerii kolor pasował idealnie i na prawdę byłam zaskoczona. Po nabyciu w domu okazało się, że chwilę po nałożeniu w świetle dziennym wygląda się jak burak..... Jest to dla mnie trochę niedopuszczalne, żeby różnica między światłem naturalnym a sztucznym była tak zauważalna. Nie jest to tylko moja opinia, koleżanka od razu zauważyła że jestem jak pokryta różowym podkładem, Natomiast aby to zakryć trzeba by użyć na prawdę sporo pudru robiąc przy okazji efekt maski. Dodatkowo, nie wiem jak ktokolwiek może napisać "nie podkreśla suchych skórek". Dla mnie, jako posiadaczki suchej cery jest to kompletna bzdura... Przez niego widzę suche skórki stojąc 1,5m od lustra - . - Są to dla mnie minusy przeważające nad jego wszystkimi plusami, do których zdecydowanie należy niezapychający skład, trwałość, wydajność, przyjemne rozprowadzanie. Co do zapachu kojarzy mi się z zapachem pieluch (nie zużytych) więc nie jest najgorzej. Zanim ktoś się zdecyduje na zakup, proponuje nałożyć kroplę na nadgarstek i wyjść po 3-5 minutach na zewnątrz aby zobaczyć jak będzie wyglądał naturalnym świetle.

Efekt "No make up"

Byłam niesamowicie ciekawa tego podkładu, jak i wszystkich kosmetyków, które mają słowo "Doll" w nazwie- to pewnie tęsknota za nieskazitelnie idealnym wyglądem, niczym porcelanowej laleczki ;-)

Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną i naczynkową. Czasami wyskoczy mi jakaś niedoskonałość, jednak na ogół mam gładką buzię. Wiek 27.

Dla mnie ten produkt, to taka lekka bańka mydlana, która otula twarz swoim delikatnym woalem. Bardzo dobry produkt na dzień, jednak wg mnie absolutnie nie nadaje się na wieczór, randkę czy imprezę. Nigdy nie będę go traktować jako takiego "pewniaka", którego użyję, kiedy naprawdę zależy mi na idealnym wyglądzie. Dlaczego?
- ma jednak niedostateczne krycie, które fajnie sprawdza się w sytuacjach codziennych, ale na wyjścia jest niewystarczający
- nie matuje. Nawet na dzień, używając go do pracy, muszę twarz potraktować pudrem ryżowym, żeby go utrwalić i zneutralizować błysk
- zostawia smugi i trzeba się trochę pomęczyć, żeby go idealnie rozprowadzić

Czas na plusy, bo niewątpliwie mamy do czynienia z bardzo ciekawym produktem!

+konsystencja niezwykle płynna, oleista, która w zderzeniu ze skórą staje się bardziej sucha. Dzięki takiej lekkiej formule podkład fajnie się stapia z cerą i nie tworzy maski! Cera wygląda bardzo naturalnie i możemy osiągnąć efekt "no make up"
+ nie zapycha, nie podrażnia
+ ładny zapach, który umila aplikację
+opakowanie z pipetką. Dość higieniczne, chociaż osobiście wolę podkłady z pompką
+wydajny
+satynowe wykończenie
+nie podkreśla suchych skórek

Generalnie podoba mi się ten produkt ze względu na brak efektu maski, jednak jest on przeznaczony dla osób z doskonałą cerą, które chcą tylko ujednolicić koloryt. Kompletnie nie sprawdzi się w przypadku cer trądzików i tłustych.

Marzyło mi się, że ten podkład wyczaruje mi cerę niczym po photoshopie i będę wyglądać jak ulepiona z porcelany :) Oczywiście ten fluid nie uczyni takich cudów, ale który produkt to potrafi? :-)

Polecam, szczególnie do makijażu dziennego i dla kobiet bez niedoskonałości. Myślę, że sprawdzi się dobrze również u dojrzałych pań ze zmarszczkami.

EDIT

Z wielką przyjemnością dodaję gwiazdkę i po dłuższym stosowaniu oceniam na 5+! Strasznie polubiłam ten podkład za trwałość, satynowy efekt i naturalność. W gorsze dni nakładam go po prostu ciut więcej i krycie daje wystarczające. Do tego stopnia się sprawdza, że jednak użyłam go idąc na randkę i spisał się super! :-) Polecam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

mój pierwszy podkład o takiej formule

Tak jak ujęłam w podsumowaniu recenzji, to mój pierwszy podkład o takiej "olejkowej" konsystencji i formie. Miałam już do czynienia z Revlonem, Double Wear etc. ale żaden nie wzbudził mojego zaskoczenia jak ten produkt.

+ formuła, lekko oleista, lekko tłusta, gładka, lejaca, na początku jego aplikacja może wydawać się utrudniona i uczucie tłustości może przeszkadzać, ale w rzeczywistości jest to ogromnie przyjemna czynność, podkład rozprowadza się na twarzy delikatnie, to fantastyczne uczucie a "tłustość" znika bardzo szybko
+ buzia jest po nim gładka i bardzo przyjemna w dotyku
+ daje mocne pudrowe wykończenie ale z lekkim "błyskiem" więc nie jest konieczne stosowanie pudru
+ dobrze strapia się z kolorem cery, ja posiadam odcień 030 i właściwie zaraz po nałożeniu jest to odcień idealny, niestety...delikatnie ciemnieje w ciągu dnia
+ dobrze współpracuje z kosmetykami innych marek - pudrami, bronzerami itd. aczkolwiek zastanawiam się czy nie skusić się na puder z tej serii
+ nie jest to podkład stricte kryjący! - nie oczekujmy od niego "maskowania" wszystkich niedoskonałości, krycie określiłabym jako lekkie w kierunku średniego, także korektor jest niezbędny, mimo to świetnie wygląda na buzi, skóra ma ujednolicony koloryt i wygląda bardzo naturalnie- krótko mówiąc lepiej ;-)
+ świetnie sprawdza się jako podkład na co dzień, jako alternatywa dla ciężkich mazideł oraz dla tych, którzy szukają kompromisu pomiędzy podkładem a kremem BB (ja nie mogę dobrać odpowiedniego odcienia wśród tych azjatyckich wynalazków)
+ nie zapycha porów ani nie zwiększa problemu z zaskórnikami
+ nie daje efektu całkowitego matu, raczej, jak już wspomniałam, delikatny połysk i w przypadku mojej mieszanej cery wymaga poprawek po 3-4 h, co i tak uważam za sukces :-)
+ podkład otrzymujemy w szklanej buteleczce z pipetką, nie jest to zbyt wygodna forma aplikacji, zastanawiam się jak wydobędę z niego resztki i choć dozowanie jest całkiem precyzyjne to jednak nie do końca jednak nie do końca higieniczne
+ produkt jest wydajny, trochę więcej niż 1/3 pipetki wystarczy na makijaż całej buzi
+ ma specyficzny zapach, trochę chemiczny ale mi przypadł do gustu
+ cena myślę, że adekwatna do jakości, w drogerii około 100 zł w internecie można go dostać około 30 zł tańszy

:-( niestety podkład przy dłuższym stosowaniu wysusza mi buzię i uwidacznia suche skórki, więc bez regularnego peelingu twarzy i dobrego kremu nawilżającego się nie obędzie
:-( mały wybór kolorów i ta delikatna zmiana koloru w trakcie dnia...

Podkład w 90% mnie oczarował, gdyby nie suche skórki i utlenianie byłby kandydatem na Podkład Idealny, nie bez znaczenia jest fakt, że nie kryje on bardzo silnie niespodzianek na buzi, dlatego w podorędziu zawsze mam niezawodny DW Light. Nie polecałabym jednak osobą o suchej skórze - może nasilić problem!

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej buteleczki

Może uczulać

Kupiłam ten podkład na okres wakacyjny, bo potrzebowałam czegoś lekkiego i wytrzymującego wysokie temperatury. Fluid ma średnie krycie, zakrywa ładnie przebarwienia i ujednolica cerę, więcej nie wymagałam. Mam tłustą cerę, więc zaczynałam się świecić po ok. 4 h, ale wystarczyło użyć bibułki matującej. Podkład ładnie wyglądał tak do 8 h. Kolor był trochę za jasny, ale niestety w Polsce dostępna jest niewielka gama kolorystyczna. Już myślałam, że zostanie ze mną na dłużej, jednak z każdym dniem podrażniał mi cerę coraz bardziej, po zmyciu makijażu była czerwona i pełna małych krostek, w weekend, gdy mam wolne i nie używam podkładu, wszystko wracało do normy. Szkoda, bo to jego jedyna wada, ale tak ogromna, że nie mogę go stosować.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

świetny podkład!

Mam 3 miniaturki po 10ml. każda. 2 póki co czekają w szufladzie :) Nie przepadam za podkłdami, wolę kremy BB czy CC, ale ten mnie zauroczył. Jest bardzo lekki, nie czuję go w ogóle na buzi, krycie średnie. Kolor najjaśniejszy jest świetny dla bladolicych. Ładnie wyrównuje kolor skóry i jest bardzo trwały (nawet bez bazy trzyma się świetnie). Do tego bardzo wydajny, niewiele potrzeba produktu, aby rozprowadzić na całej twarzy.
Nie wiem, czy kupię ponownie, bo chciałabym przetestować inne podkłady, ale ten z pewnością wart jest swojej ceny :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie miniaturki 10ml.

Rewelacyjny!

Zakupiłam ten podkład na stronie Douglas\'a w promocji za jedyne 60 zł. Za tak dobry podkład to naprawdę symboliczna kwota. Podkład jest moim hitem!
Długo szukałam kosmetyku, który byłby kryjący, a jednocześnie lekki. A ten spełnia moje oczekiwania!
Konsystencja jest płynna, olejkowa. Po chwili od nałożenia (nakadam palcami, a póżniej stempluję lekko pędzlem typu flat top) stapia się idealnie ze skórą.
No i ten zapach! Kwiatowy, delikatny i świeży.
Po użyciu innych podkładów takich jak: Diorskin, Makeup Forever, Clinique Even Better, Double Wear Estee Lauder- Pupa Like a Doll na mojej skórze bije ich na głowę! Dodam, że miewam problematyczną skórę z zaskórnikami i przebarwieniami po trądziku, a mimo wszystko ten podkład daje ładne równomierne krycie i jednolity kolor buzi. Polecam! Używam odnienia 030.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 30 ml