Petal Fresh, Aloe & Citrus, Moisturizing Ultra - Shine Shampoo (Szampon do włosów nawilżający)

Szampon Aloe & Citrus firmy Petal fresh dzięki oczyszczająco- kojącym właściwościom przyniesie włosom uczucie jedwabiście gładkich i miękkich, a skóra głowy pozostanie napięta i odżywiona.
Korzyści: Odżywia, nawilża włosy, odżywia i pobudza skórę głowy, pomaga zwalczać łupież .
Składniki nawilżającego szamponu firmy Petal Fresh pochodzą wyłącznie z ekologicznych upraw. Organiczność naszych produktów została potwierdzona przez Stellar Certification Services. Szampon nawilżający frimy wolny od szkodliwych substancji: parabenów, siarczanów (SLS, SLES), GMO, ftalanów i sztucznych barwników, posiadający zrównoważone pH, nie testowany na zwierzętach.

Jejku, tego mi było trzeba!

Długo szukałam zamiennika tradycyjnego szamponu od Fitomedu (chciałam w końcu spróbować czegoś nowego - w razie gdyby ktoś pomyślał, że wycofali). Przetestowałam już część szamponów z Petal Fresh i mogę powiedzieć jedno - są one NIEMALŻE tak samo dobre, co Fitomed. Jednak różnica w cenie robi swoje...
Ale wracając do początku. Opakowanie bardzo gustowne, z porządnego plastiku i z wygodnym zamknięciem. Zapach odświeżający, lecz przy tym nieco mdły (nie jest jakiś super, ale ważne że nie śmierdzi chemią). Włosy po umyciu są widocznie nawilżone (a nie używam odżywki) i łatwo się rozczesują. Polecam spróbować, choć sama się jeszcze rozejrzę za czymś innym ;)

Dość przyzwoity

Kupując ten szampon kierowałam się opiniami i składem. Jest to mój pierwszy szampon z naturalnym składem ( po dłuższej przerwie po Palmerze) i moje włosy od razu to "dostrzegły".
Sam szampon mało się pieni - dobry znak ;) - i przecudownie pachnie. Dobrze oczyszcza. Bez użycia odżywki włosy się plączą - nie wiem czy u każdego tak jest albo będzie, moje od razu się plączą po naturalnych szamponach ^^ - ale pozostają miękkie i lśniące.

Świetny!

Na początku wydawało mi się, że przetłuszcza mi włosy i robi siano na końcówkach, ale ścięłam rozdwojone końce , szamponu używałam dalej. I nie żałuję, być może skóra głowy musiała się do niego przyzwyczaić. Na dzień dzisiejszy to mój absolutnie ulubiony szampon! Ma dobry skład, świetnie się pieni, przepięknie pachnie, podnosi włosy u nasady, nawilża, długo utrzymuje w świeżości. Jedyne co mi przeszkadza - szampon plącze włosy i jedynie odżywka / maska, których używam po każdym myciu jest w stanie to zniwelować i włosy rozczesują się już ładnie, bez kołtunów. Gdybym nie użyła odżywki mogłoby nie pójść tak gładko ;) Poza tym jednym mankamentem szampon ma same zalety. zalicza się też do nich opakowanie - z bardzo miękkiego plastiku, dzięki czemu bez problemów można wycisnąć na rękę potrzebną nam ilość produktu. Po tak dobrym pierwszym wrażeniu mam zamiar wypróbować i inne szampony Petal :)

Najlepszy szampon dla wrażliwej skóry głowy

Kupiłam go na promocji w rossmanie. Zachęcona brakiem w składzie sls. Mam wrażliwą skórę głowy, jako jednen z niewielu drogeryjnych szamponów jej nie podrażnia. Piękny cytrusowy zapach. Ładnie wygładzanie nabłyszcza włosy. Odbija je u nasady

Jeden z ulubionych

Kupiłam go z ciekawości, zachęcona dobrym składem, pięknym zapachem i promocją. I nie zawiodłam się :)
Szampon dobrze nawilża włosy, nie obciążając ich i nie drażniąc mojej wrażliwej skóry głowy. Wyróżnia go poza tym świeży, cytrusowy zapach bez żadnej chemicznej nuty. Ma wygodne opakowanie - nie wylewa się go za dużo, nie trzeba się też siłować, by wycisnąć odpowiednią ilość. Dość wydajny, co jest dla mnie bardzo istotne, ponieważ myję włosy codziennie.
Jedynym minusem, a w zasadzie plusem z minusem jest fakt, że szampon jest delikatny, niektórych kosmetyków do stylizacji moim zdaniem nie wymywa do końca.
Produkt stosuję zatem na co dzień, a na specjalne okazje używam czegoś mocniejszego :)

Dobry

Szampon dokładnie myje, nawilża, nie przesusza. Mam długie i gęste włosy i ten szampon ich nie plącze. Włosy są miękkie i odżywione, błyszczące.
Szampon przepięknie pachnie cytrusami, dając dodatkową dawkę energii pod prysznicem. Ma bardzo dobry skład.
Świetnie się pieni i jest wydajny.

Idealny

Ta firma produkuje same perełki. Ten szampon nie ma tak brzydkiego zapachu jak odżywka z tej samej serii. Gęsta konsystencja, przeźroczysty, bardzo ładnie się pieni. Brak siarczanów sprawia, że mogą używać go również osoby o delikatnej skórze głowy. Dobrze oczyszcza, nie wysuszając skalpu. Bogactwo olejków i ekstraktów ekstremalnie nawilża i odżywia włosy. Po wysuszeniu są sypkie, gładkie i lśnią jak diamenty. Skóra głowy jest również lekko nawilżona, dlatego udało mi się dołożyć kolejny dzień między myciami! Tuba jest miękka i łatwo się z niej wydobywa produkt. Etykieta nie jest foliowa, dzięki czemu po kilku miesiącach leżenia pod prysznicem jest nietknięta i nie odkleja się od butelki. Ten szampon po prostu nie ma wad! :)

Idealny

Ulubieniec !

Uwielbiam ten szampon :) Pachnie obłędnie ,doskonale domywa skalp i włosy. W połączeniu z odżywką to duet doskonały . Ogromny plus za naturalny skład.
Zdecydowanie polecam :)

Kocham!

Kocham za zapach, składniki, nawilżanie... Włosy po nim są bardzo miękkie, a po połączeniu z odżywką efekt ten jest jeszcze większy. Włosy nie puszą się, są gładkie, odświeżone. Szampon nie obciąża włosów. Opakowanie jest bardzo poręczne, co sprawia, że szampon wyciśnie się do ostatniej kropli. Jedyną wadą jaką zauważam jest cena, ale często jest na promocji (około 50% tańszy)

Przeciętny produkt

Organiczny, nawilżający szampon o przyjemnym, cytrusowym zapachu. Niestety, nie zauważyłam nawilżającego działania szamponu, przeciwnie po umyciu włosy są splątane, sztywne i trudno je rozczesać.

Wielkie rozczarowanie

Zachęcona pozytywnymi opiniami pobiegłam do Rossmanna i zaopatrzyłam się w szampon. Niestety po 2 tygodniach stosowania muszę powiedzieć że jestem bardzo rozczarowana. Lubie kosmetyki naturalne, bez sls, takie które fajnie zmywają oleje, ale ten się do niczego nie nadaje.