Davines, MINU Hair Mask (Rozświetlająca maska do włosów farbowanych)

Davines, MINU Hair Mask (Rozświetlająca maska do włosów farbowanych)

Rozświetlająca maska do włosów Minu Hair Mask firmy Davines została stworzona do włosów farbowanych. Intensywnie odbudowująca maska MINU firmy Davines nadaje pasmom wyjątkowy blask i głębokie odżywienie. Selektywnie uwalnia czynniki nawilżające w zależności od potrzeb włosów. Przedłuża trwałość koloru.
Składnik aktywny rozświetlającej maseczki MINU Hair Mask firmy Davines: ekstrakt z kwiatu kaparu z Saliny - bogaty w kwercetynę, mocny aminokwas o pozytywnym działaniu na strukturę włosa razem z polifenolami chroniącymi kolor.

Ok

Mam generalnie włosy w dość dobrej kondycji, ale chętnie sięgam po wszelkiej maści nowości i dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów. Ta maska ma charakterystyczny zapach - taki ziołowy, może być drażniący, ale mi się podobał. Włosy pozostawały po niej nawilżone, odżywione, nieobciążone, jakiegoś rozświetlenia za bardzo nie zauważyłam, w sumie nie wiem czemu akurat taką maskę kupiłam, bo nie liczyłam na takowe działanie. Nie wiem czy jest warta swojej ceny, raczej nie, ale jeśli ktoś lubi testować to jak najbardziej polecam. Z pewnością nie zaszkodziła, a włosy były wyjątkowo miękkie i ładne.

kaprys

Minu to taka maska, którą używam naprawdę od czasu do czasu. Dostaję w prezencie i zużywam w ekspresowym tempie. Konsystencja maski jest dość dziwna. Trzeba porządnie nanieść ją na dłonie i delikatnie wcierać we włosy. W przeciwnym razie Minu może wylądować pod prysznicem. Zapach jest specyficzny. Nie potrafię go opisać, To chyba zapach składników. Minu delikatnie oblepia włosy i wnika.

Spłukanie Minu zajmuje dosłownie kilka minut. Moje włosy wyglądają dość dobrze i są bardzo lejące. Nie zauważyłam większego rozświetlenia. Odczułam nawilżenie . Kolor został zachowany. Nie wpłynęła znacząco na kondycję moich włosów.

Jestem fanką konsystencji Minu i podoba mi się skład tej maski. Wolę otrzymywać w prezencie i nie myśleć ile kosztuje. Uważam, że nie nadaje się do regularnego stosowania.

Bubel

Maska ma okropny zapach, bardzo rzadką konsystencję jak na ten typ produktu i właściwie nic specjalnego nie robi. Co prawda ułatwia rozczesywanie, ale nic poza tym nie zauważyłam. Włosy nawilżone były przeciętnie, blasku też nie dodała. Za tak ciężkie pieniądze spodziewałabym się dogłębnego nawilżenia, blasku i fajerwerków, niestety ten produkt tego nie daje. Dodatkowo jest mało wydajny, ale to tylko przyspieszyło moje szczęście, kiedy się skończył.

Rozczarowanie

Preparat miał zregenerowac moje wlosy i nadac im blasku.

Rozczesuja sie fajnie, jednak po tej masce spodziewałam się spektakularnego blasku wlosów.
Minus za nieporęczne opakowanie - w trakcie uzywania można nachlapać niechcący wody do środka.

Wykorzystała: kilka próbek

Wielke nadzieje a słaby efekt.

Byłam bardzo zainteresowana tą maską gdyż od kilka lat farbuje włosy z blondu poprzez rude, brązy i znowu blondy i moje włosy są dość suche i zniszczone mimo codziennej ciągłej pielęgnacji. Bardzo na nią liczyłam ale z racji jej wysokiej ceny przed kupnem pełnego opakowania zaopatrzyłam się w sporą ilość próbek.

Niestety już po pierwszym użyciu bardzo się rozczarowałam a jednocześnie mi ulżyło, bo nie kupiłam całego opakowania. Maska tak niemiłosiernie obciążyła mi włosy, że wyglądały na przetłuszczone już godzinę po wysuszeniu. Co do zapachu zwykle nie oceniam, bo to już każdy inaczej odczuwa i nie powinno mieć większego wpływu na ocenę. Dla mnie zapach taki neutralny ani pachnący przyjemne ani odrzucający. Próbowałam maski po myciu szamponem jak przed i za każdym razem efekt był taki sam, przyklapnięte obciążone włosy.

Nie mam jakiś bardzo grubych włosów więc nie polecam osobom z włosami : cienkimi, przetłuszczającymi się, wrażliwym na maski keratynowe wygładzenie jest ale kosztem maksymalnego przyklapu jak w przypadku keratynowych masek. Ja na pewno nie kupie ale myślę, że może się sprawdzić u osób z grubymi włosami i takimi które dobrze znoszą keratynowe maski i nie maja po nich obciążenia. Niestety cena bardzo wysoka a u mnie efekt naprawdę zerowy polecam zaopatrzyć się przed kupnem w próbki, żeby później nie żałować.

Prawdziwy ratunek dla suchych i zniszczonych włosów

Davines to prawdziwe Ferrari w kategorii pielegnacji włosów. Mam zniszczone włosy, codzienne prostowanie mocno je wysusza a i koloryzacja nie wpływa na nie zbawiennie. Od wielu lat poszukiwałam kosmetyku, który pomoże mi nawilżyć włosy, ochroni je, nada połysk i sprawi, że staną się elastyczne i gładkie. Nie szukałam cudotwórcy, bo takiego nie znajdziemy ale czegoś co pomoże poprawić wygląd i naprawde zadba. Przetestowałam tysiące kosmetyków zarówno drogeryjnych jak i fryzjerskich aż fryzjerka poleciła mi produkty firmy Davines. Zaczynając od serii LOVE, następnie MOMO, NOUNOU, z wszystkich byłam zadowolona ale trafiłam na MINU i to był najcelniejszy jak dotąd strzał.

Nawilża, regeneruje, sprawia, że włosy są jedwabiście miekkie, podatne na stylizację. Po dłuższym stosowaniu, widać znaczącą poprawę kondycji włosów.

Jedynym dla mnie minusem jest zapach ale kosmetyki Davines są tworzone z naturalnych składników głównie więc zapachy ziołowe czy ekstraktów z warzyw są lekko wyczuwalne.

Cena jest dość wysoka ale kosmetyki są bardzo wydajne, dostępne również w mniejszych opakowaniach testowych i napweno warte swojej ceny, wkońcu płacimy za jakość, której rezultaty są naprawde widoczne i odczuwalne. Polecam w 100%.

Ilość zużytych opakowań: 2 niecałe