Vis Plantis, Helix Vital Care, Balsam nawilżający z filtratem ze śluzu ślimaka

Vis Plantis, Helix Vital Care, Balsam nawilżający z filtratem ze śluzu ślimaka

Sprawdź ceny produktu

Balsam nawilżający Vis Plantis Helix Vital Care firmy Elfa na bazie filtratu ze śluzu ślimaka Helix Aspersa. Zapewnia ukojenie skóry suchej, szorstkiej, łuszczącej się, wrażliwej, pozbawionej miękkości i elastyczności. Pobudza syntezę kolagenu i elastyny, poprawia gęstość skóry. Zawiera: pantenol, Hial-Na, ekstrakt z zielonej herbaty, masło shea, glicerynę, olej makadamia, witaminę E i kompozycję zapachową bez alergenów. Filtrat ze śluzu ślimaka: Pomaga szybko naprawić uszkodzenia skóry. Przy pozyskiwaniu filtratu o nazwie Poly-Helixan nie ginie żaden ślimak. Stosuje się metody nieprzynoszące ślimakom cierpienia.
0% parabenów, barwników, PEG.

Świetnie nawilża

Bardzo lekki produkt, który super nawilża przesuszoną skórę. Nie podrażnia skóry po goleniu, wręcz przeciwnie - łagodzi podrażnienia. Ma delikatny ale przyjemny zapach.

Bardzo wydajny - za tą cenę na prawdę genialny produkt.

Przyjemny :)

Balsam zamknięty jest w wygodnej, białej i plastikowej butelce, która posiada dozownik. Pompka działa bez zarzutów, nie zacina się. Pojemność wynosi 400 ml. Konsystencja jest delikatna, kremowa, barwy białej.
Świetnie się rozprowadza i dość szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej czy lepkiej warstwy. Balsam zaskakuje niesamowicie przyjemnym i wyraźnym zapachem zielonej herbaty, który dość długo utrzymuje się na skórze, co dla mnie jest na plus.
Skóra po użyciu jest dobrze nawilżona, miła w dotyku i odżywiona. Wszelkie podrażnienia, zadrapania szybciej się goją. Nie uczula, nie podrażnia. Do tego jest bardzo wydajny. Jestem zadowolona.

Dobry balsam

Właśnie go skończyłam, więc mogę o nim kilka słow napisać. Bardzo przyjenmny produkt, dobrze nawilżał skórę zmęczoną opalanie. Dobrze się rozprowadza, szybko wchłania, zapach dobry na lato, bo świeży i dosyć delikatny. Pewnie kiedyś do niego wrócę!

Dobry

Produkt trafił do mnie przypadkiem i bez przekonania podjęłam się jego testowania. W użytku bardzo mnie zaskoczył. Ma lekką konsystencję ale nie maże się tylko pięknie wchłania pozostawiając skórę nawilżoną i odżywioną. Za te cenę naprawdę dobry balsam, przede wszystkim wydajny. Posiada piękny delikatny zapach.

Fajny produkt

Miałam okazję używać wielu kosmetyków z filtratem ze śluzu ślimaka. Kosmetyki takie świetnie nadają się do pielęgnacji buzi dlatego balsam do ciała kupiłam z ciekawości, przypadkiem jako nowość na półce w drogerii w promocyjnej cenie i nadal pozostaję mu wierna. Balsam ma bardzo fajną konsystencję, która się szybko wchłania nie pozostawiając na skórze tłustego filmu a jednocześnie daje uczucie nawilżenia. Skóra stała się sprężysta i bardziej nawilżona już od pierwszego użycia. Balsam świetnie łagodzi podrażnienia np. po goleniu nóg. W dodatku ma fajne opakowanie z pompką, Jego konsystencja jest bardziej płynna więc spokojnie da się po odkręceniu pompki zużyć produkt do końca. Opakowanie jest moim zdaniem dość wydajne i do tego fajna cena. U mnie się sprawdził chociaż mam naprawdę spory problem z suchą skórą.

Woda dla twarzy :)

Mam wersję w okrąglejszej buteleczce z niebieskim napisem. Używam już od miesiąca, a zużyłam 1/5 buteleczki.
Plusy:
- nadaje się do twarzy i ciała
- świetnie nawilża
- daje uczucie wilgoci na skórze
- wygodna pompka
- bardzo wydajny
- nie robi smug na ciele przy smarowaniu
- nie podrażnia
- nie ma po nim żadnych problemów
- łagodzi podrażnienia, swędzenie
- skóra jest mięciutka i przyjemna

Minusy:
- miałam go kiedyś, w starym opakowaniu i nie wiem czy zmienił się skład, czy potrzeby mojej skóry ale wtedy kompletnie się nie sprawdził
- mam go przy sobie ciągle w ciągu dnia, ponieważ muszę się "dosmarować" co jakiś czas

Bardzo dobry

Balsam ma dużą pojemność (500 ml) przez co jest wydajny. Na dodatek faktycznie daje efekt nawilżenia i ukojenia suchej skóry. Jego lekka konsystencja sprawia, że balsam bardzo szybko się wchłania, nie lepi się, a sprawia że skóra jest przyjemnie gładka i nawilżona. Pompka również jest na plus, ponieważ dzięki niej aplikacja produktu jest o wiele przyjemniejsza.

Jedyny ślimak od którego nie mam ciarek na plecach

Uważam, że kosmetyki Vis Plantis są dość dobrej jakości jednak do specjalnych rewelacji kosmetycznych nie należą.
Na kosmetyki tej firmy natknęłam się w Drogerii Natura i szczególnie zainteresował mnie nawilżający balsam do ciała.
Długo przekonywałam się do jego zakupu.

W zasadzie wszystko by się tu zgadzało i normalnie dawno kupiłabym taki kosmetyk, który mnie zaciekawił.
Odrzucała mnie od niego natomiast jedna rzecz ale jakże znacząca a mianowicie ten filtrat ze śluzu ślimaka który w tym produkcie się znajduje.
Ja od dziecka nie cierpię ślimoli - gdy widzę te oślizłe typki natychmiast przechodzą mnie ciarki. Nie żebym się ich bała, ale po prostu są według mnie obrzydliwe i wolę trzymać się od nich z daleka.

Wiem, że kosmetyki ze śluzu ślimaka są nieocenione w kosmetyce i ludzie są w stanie płacić za nie jak za złoto ale ja jakoś nie potrafiłam sobie wyobrazić posmarowania ciała czymś co po części pochodzi od tych oślizłych brzydactw.
No ale przemogłam się - stwierdziłam że raz kozie śmierć i zakupiłam owy balsam w bardzo niskiej cenie.
Dałam za niego coś ok. 11 zł - więc wiedziałam że w razie gdy musiałabym się z nim szybko rozstać nie będę po nim rozpaczać.
Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało się że kosmetyk z niego całkiem przyzwoity - fajnie się wchłania i ma dość bogaty ciekawy skład - nie tylko ten filtrat.
Chociaż przy pierwszych aplikacjach nie mogłam się wyzbyć tego uczucia że smaruję się wydzieliną ślimaka.
Później mój mózg się przyzwyczaił a skóra jak się okazało bardzo dobrze ten balsamik przyjęła.
Nie jest to może jakiś super pielęgnacyjny hit ale fajnie nawilża, nie zostawia nieprzyjemnej warstwy i nieco wygładza skórę.
To taki dość przyjemny kosmetyk do codziennej podstawowej pielęgnacji ale raczej nic ponad to.

Rozczarowanie

Ostatnio wszędzie moda na ślimaka i aloes :-) O ślimaku piszą, że może zdziałać cuda ze skórą, więc kiedy zobaczyłam w.drogerii ten balsam musiałam go kupić. Liczyłam zwłaszcza na to, że pomoże mi uporać się z nawracającym zapaleniem mieszków na nogach.
Balsam ma świetne opakowanie - butelka z pompką jest bardzo wygodna. Zapach dziwny, ale w sumie mi nie przeszkadza. Co do konsystencji to spodziewałam się, iż będzie gęstszy, a on nie dość że jest rzadki to jeszcze wolno się wchłania... serio, smaruje i smaruje a mam wrażenie, że tylko rozcieram go po skórze. Kiedy w końcu skóra go "wciągnie" okazuje się, że raczej nie jest zbyt treściwy, bo nie czuć tego odżywienia. Tak że.nakładam go na 2 czasami 3 razy... W dwa tygodnie poszło mi pół butelki, a smaruje tylko raz dziennie, wieczorem. Dodatkowo, żeby podbić.jego działanie co drugi dzień dodaje do niego kilka kropel ulubionego oleju. Dzięki temu na drugi dzień skóra jest nawilżona, miękka i gładka.
Sam balsam daje mizerne efekty. Może i skóra jest gładka Ale to pewnie zasługa parafiny. Za słabo nawilża i w ogóle nie łagodzi podrażnień. Niestety, nie polecam i sama już nie kupię.

Dla mnie średni, ale ma dużo plusów

Już dawno miałam ochotę na jakiś kosmetyków tej marki. Balsam wybrałam ze względu na zieloną herbatę w składzie, którą uwielbiam w kosmetykach.

Mimo że sam produkt oceniam jako średni, ma wiele plusów:

Vis Plantis to polska marka, a te staram się wspierać ☺
Produkt ma bardzo dobry skład: zielona herbata, ekstrakt ze śluzu ślimaka, pantenol, olej makadania, witamina E. Nie zawiera PEG, parabenów i barwników.

Piękny zapach, jeśli ktoś lubi zieloną herbatę w kosmetykach, to z pewnością mu się spodoba. Tutaj czuć ją mocno i wyraźnie. Choć nie utrzymuje się długo na skórze, jest to charakterystyczny zapach i niektórych z pewnością będzie drażnił. Jeśli ktoś nie lubi zielonej herbaty, odradzam zakup.

Konsystencja jest bardzo lekka ale kremowa. Dobrze się może sprawdzić na ciepłe, letnie dni. Łatwo i przyjemnie się rozprowadza, wchłania się umiarkowanie szybko.

Opakowanie minimalistyczne, ale z wygodną pompką. To dla mnie duża zaleta, ponieważ bardzo ułatwia codzienne stosowanie. Butelka jest z miękkiego plastiku więc rozcięcie jej w celu wydobycia produktu, którego pompka nie jest w stanie wyciągnąć nie jest problemem.

Produkt ostatecznie oceniam jako średni, ponieważ mimo dobrego składu, dla mnie jest to tylko lekki produkt nawilżający, dla osób które nie mają większych problemów z suchością skóry. Ot taki prewencyjny balsamik nadający ładny zapach. U mnie skóra jest lekko sucha, szczególnie latem po słońcu, balsam zupełnie nie radzi sobie z suchością i łuszczącą się skórą. Jego konsystencja jest też dla mnie za lekka. Szybko się wchłania, ale mam wrażenie że w ogóle nie działa. Musiałabym nakładać kilka warstw żeby poczuć jakieś nawilżenie.

taki sobie

Lekki, lejący, wodnisty balsam, który znikomo nawilża skórę. Przy mojej suchej skórze niestety nie daje rady. Zapach jest bardzo ziołowo- uciążliwy. Kiedy się nim posmarowałam mąż zapytał- co tak śmierdzi? :D Więc odradzam bo nie jest przyjemny w użytkowaniu- ani skuteczny, ani nie pachnie dobrze... Są fajniejsze balsamy :)

gdyby nie ten zapach

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Ceteareth -20, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Snail Secretion Filtrate, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone, Parfum, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.