Yves Rocher, Les Plaisirs Nature, Citron Basilic Gel Douche (Żel pod prysznic i do kąpieli `Cytryna z bazylią`)

Formuła zawiera olejek eteryczny z cytryny oraz olejek eteryczny z bazylii a także aloe vera z upraw biologicznych. Żel pod prysznic i do kąpieli Yves Rocher `Cytryna z bazylią`Citron Basilic Gel Douche z serii Les Plaisiris Nature pozostawia na skórze energizujący zapach a jednocześnie nie wysusza jej.

ciekawy zapach

Niby edycja letnia ale ja używałam tego żelu akurat późną jesienią. Rzadko używam żeli tej firmy ale ten trafił do mnie w prezencie...

Zapach jest mocną stroną tego produktu, jest to piękne połączenie cytryny i bazylii. Czyli żaden odświeżacz do toalet tylko cytryna ze skórką i do tego szczypta bazylii lekko wiercąca w nosie. Mieszanka rewelacyjna. Uwielbiam myć się nim wieczorem bo mnie relaksuje i mam wrażenie, że zmywa skutecznie cały dzień.

Żel dość typowy, dobrze myje, dobrze się pieni. Nie ma szczególnych właściwości, lekko wysusza - ja i tak zawsze stosuję balsam do ciała.

Opakowanie trochę irytujące - zamknięcie z rodzaju, których nie lubię.

Przyjemny żel, ciekawy zapach.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Cytryna tak, bazylia nie

Jestem fanką limitowanych edycji Yves Rocher, zarówno letnich jak i zimowych (bardziej zimowych) i zawsze muszę się na nie skusić - dla swojej przyjemności i dla zasady.

Tak było też w tym przypadku, no musiałam skorzystać - do wyboru były dwa warianty, a że niekoniecznie lubię anyż, więc jabłko z anyżem odpadało, padło na cytrynę z bazylią.

I było przyjemnie - na opakownaiu pisze "refreshing shower gel" i ciężko z tym się nie zgodzić, bo żel właśnie to robi - odświeża. To nawet nie jest żel na wieczór, gdy zmywamy z siebie cały dzień. To żel do mycia w ciagu dnia, aby zmyć z siebie to co daje nam lato - pot, lepkość, trochę brudu. Fuj. Nienawidzę. Żel ładnie myje, oczyszcza skórę, nie wysusza. Ale odśweża. I tyle. Szału brak. Zapach ładny, rzeczywiście czuję cytrynę, ale tę bazylię już
słabo.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku letnia edycja będzie lepsza.

Ilość zużytych opakowań: 1, całe

Rześki

Bardzo fajny, orzeźwiający, letni zapach żelu spowodował, że się na niego skusiłam. No i to, że jest to limitowanka, więc niedługo zniknie z półek.

Co mogę o nim powiedzieć:

- ma dużą pojemnośc, butla jest spora i okazała

- jest gęsty

- ma przezroczysty cytrynowy kolor

- pięknie pachnie - bardzo świeżo

- w sklepie dostępne są testery tych żeli

- dość dobrze się pieni

- nie podrażnia, nie uczula, nie czyni krzywdy skórze

- myć - myje, zatem spełnia swoje zadanie

Minusy:

- dostępność: tylko sklepy Yves Rocher, a nie każdy ma je blisko, na szczęście jest internetowy sklep YR

- wysoka cena

- trochę wysusza, ale nie bardzo dotkliwie

Ogólnie: bardzo przyjemny żel do codziennej pielęgnacji. Lubię limitowanki YR, bo to zawsze coś nowego i chętniej je kupuję niż tradycyjne, opatrzone, "wywąchane" zapachy ;)

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze 400 ml

Średniak

Mimo że raczej się z żelami Yves Rocher nie lubię to zawsze mnie jakąś limitówką skuszą. Wersja z cytryną i bazylią jest wg mnie porządna - pachnie mocno cytryną i bazylią, dobry odświeżający zapach na upalne dni. Średniogęsty, w miarę pieni i dobrze myje. Zapach raczej z tych krótkotrwałych na ciele, ale w końcu to żel pod prysznic. Myje dobrze, piana też jest zadawalająca. Duży minus - po każdym żelu z tej firmy mam lekko wysuszoną skórę i tutaj niestety nie jest inaczej. Bez balsamu po kąpieli się nie obejdzie.
Jak ktoś lubi ziołową cytrynkę :)