Creative Nail Design (CND), Vinylux, Weekly Polish (Trwały lakier do paznokci)

Creative Nail Design (CND), Vinylux, Weekly Polish (Trwały lakier do paznokci)

Creative Nail Design (CND) Vinylux Weekly Polish to rewolucyjny lakier zapewniający tydzień modowej perfekcji bez użycia bazy. Lakier do paznokci, który zwiększa swoją wytrzymałość pod wpływem naturalnego światła. Kiedy inne, zwykłe lakiery kruszą się, a ich wygląd się pogarsza z biegiem czasu, Creative Nail Design (CND) Vinylux Weekly Polish jest nieskazitelnie piękny i staje się coraz bardziej odporny.

Absolutna strata czasu i pieniędzy

Lakier zamówiłam online - trzy kolory i top (czarny, bezowy i beżowy z drobinkami). Nie chcę wnikać w to, czy kolor jest zgodny z tym co jest na stronie - wiadomo - rożne ustawienia monitora :)
Na pierwszy ogień poszedł czarny. Mazał się i smużył niemiłosiernie. Ale nie to jest najgorsze. Na niechlujnie i brzydko pomalowane paznokcie położyłam TOP - żeby tylko zobaczyć jak będzie to wyglądać.
UWAGA: Top rozpuścił lakier i wyszła czarna breja.

Beżowy z połyskiem - maluje się super łatwo mimo mega wąskiego pędzelka. Kolor jest paskudny i nie taki jak sądziłam, że będzie (tak btw). TOP położony na suchy lakier nieco go rozpuszcza, ale bez przesady (wie ktoś dlaczego???). W piątek pomalowałam paznokcie, w niedzielę były starte na końcówkach, w poniedziałek lakier odpadł z palca wskazującego.

Strzał w 10!

Technologia ProLight zapewnia długotrwały kolor, doskonale utwardza się w połączeniu z topem, przy świetle dziennym.

Według mnie jeden z bardziej obiecujących lakierów, jakie ostatnio testowałam. W przeciwieństwie do innych lakierów, wcale nie odpryskuje i wytrzymuje nawet 7 dni. Sprawdziłyśmy go w salonie i to na prawdę działa!

Doskonałe rozwiązanie dla osób, które z jakiś przyczyn nie lubią, lub nie mogą nosić hybryd.

rewelacja

Mam kolor Bloodline- bordowy i Pink Pursuit - jasnoróżowy oraz topcoat. Pierwszy kolor kryje po 2 warstwach, drugi po 3. Warstwo schnie 2-3 minuty, top Coat 8-10 minut. Maluje się dobrze, różowy jest nieco rzadszy niż bordowy. Niewielkie ścieranie końcówek widać po 5 dniach, pierwszy odprysk na 6,7, dzień. Jest to najlepszy lakier pod względem trwałości jaki posiadam. Pozostałe trzymają mi się - od najtrwalszych na mojej płytce - Sally Hansen Complete Salon Manicure , Maybelline 7 day - oba 4,5 dni, Formula X-4dni, MaxFactor Glossinifinity - 3,4 dni ,wszystko z topcoatem Sally Hansen. Wibo, GoldenRose i inglot - różne serie - wszystko odpryskuje mi na pierwszy lub drugi dzień. Podsumując dla mnie to przełom w lakierach nieutwardzanych lampą UV. Należy zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie płytki paznokcia - musi być zmatowiona polerką, sucha i odtłuszczona.

bez rewelacji

Lakier ma bardzo wygodny pędzelek i dobrze rozprowadza się na paznokciach. I to tyle jego zalet... miał utrzymać się minimum siedem dni, po trzech zaczął ścierać się z końcówek.Dobrze kryje (zawsze nakładam dwie warstwy), nie odpryskuje, nie smuży. Odcień, który mam to ESCAPE 109. Jest wydajny, ponieważ buteleczkę mam już prawie dwa lata i używam przynajmniej raz w miesiącu. Nie zgęstniał mimo upływu czasu.

Jeden z lepszych

Oceniam kolory: 230 Winter Glow i 136 Powder My Nose

Lakierów używam regularnie, ale tylko w naturalnych, pastelowych, jasnych odcieniach. Od jakiegoś czasu szukam alternatywy dla hybrydy, której moje paznokcie szczerze nie znoszą (po hybrydzie są łamliwe, miękkie i się łuszczą). Żadna z nas nie lubi co dwa dni szarpać się z malowaniem paznokci i chciałaby aby piękny kolor utrzymywał się odrobinkę dłużej.

Jeśli chodzi o trwałość, to Vinylux powala na kolana. Bez odżywki i bazy trzymał się 10 dni, bez poprawek. I tu, żeby nie było, w domu robię wszystko. Myję gary, podłogę, sprzątam w łazience, robię często ręczne pranie, pracuję z chemią fotograficzną i wykonuję masę innych czynności. Nic na nim nie robi wrażenia. Nie odpryskuje, nie odłazi i nie matowieje.

Plusy:

- Przepiękne kolory! Zakochałam się na amen w Winter Glow. Jest to cudowny, najjaśniejszy z możliwych, mleczny róż, dokładnie taki, jakiego od dawna szukałam
- Wspomniana trwałość
- Nie trzeba traktować go top coatem
- Lakier bardzo długo zachowuje błyszczącą powierzchnię (siostra myślała przez pierwsze dwa dni, że znów mam hybrydę)
- Powierzchnia nie matowieje, nie ściera się
- Kolory kryjące są bardzo napigmentowane, dwie warstwy spokojnie wystarczają
- Bardzo szybko schnie
- Konsystencja ani nie lejąca, ani nie gęsta, po prostu super
- Nie gęstnieje (nie wiem jakim cudem, wszystkie moje lakiery po dwóch miesiącach, były do wyrzucenia)
- Cena
- Duża pojemność

Minusy:

- Tu się muszę przyczepić. Lakier okrutnie smuży. Samej czynności malowania paznokci nie cierpię, nie mam do tego cierpliwości a Vinylux mi w tym nie pomaga. Trzeba mieć nie lada wprawę, żeby nie zrobić sobie nim krzywdy. Za pierwszym razem nałożyłam jako tako trzy warstwy i wciąż było widać prześwity, teraz już jakoś idzie
- Niemożliwym jest nałożenie go na odżywkę (8w1 Total Action), nie wiem, jak to się dzieje, ale lakier ją rozpuszcza, wszystko zmienia się w paskudną papkę
- Za cienki pędzelek. Owszem, jest bardzo precyzyjny, ale ponieważ lakier bardzo szybko schnie, trzeba się naprawdę streszczać.

Lakier daje fajne wykończenie, takie, jakby do końca nie wysechł. Po kilku dniach czuję, że powierzchnia wciąż jest elastyczna, nie schnie na twardy kamień i może w tym tkwi sekret jego trwałości.

Dla mnie genialne rozwiązanie, zwłaszcza teraz w świątecznej gorączce. Porządki, przygotowania, gotowanie, tona garów do umycia, wyjazd do teściów, do moich rodziców. Nie będę musiała użerać się ze zgęstniałym lakierem.

Myślę, że trafiłam na faworyta. Na pewno jeszcze go kupię.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: W trakcie dwóch pierwszych buteleczek po 15 ml

Szału nie ma

Miałam nadzieję, że znajdę lakier, który utrzyma się na moich paznokciach dłużej niż jeden-dwa dni. Niestety zawiodłam się.
Kolor czarny - trwałość - 1 dzień, po tym czasie odpryskuje
Kolor szary - trwałość - 2 dni
Kolor czerwony - trwałość - 2 dni.
Więc szukam dalej...

Ilość zużytych opakowań: 1 - czarny, 1 - czerwony, 1 - szary. Wszystkie w tracie używania

niestety się nie sprawdzają

dawałam szansę vinyluxowi wiele razy. za każdym razem jednak dzieje się to samo. a jak poszłam na manicure do mojej sprawdzonej babeczki to manicure tym lakierem również nie wytrzymał nawet doby :/

nie wiem czy to wina moich paznokci czy tych lakierów ale naprawdę odpryskują mi po kilku godzinach albo schodzą płatami. nałożenie cienkich warstw wcale nie pomaga.

nie służy mi zarówno lakier jak i top coat. płytka zawsze dobrze odtłuszczona i wieczny klops.

dodam że mam mocne paznokcie, nie mam z nimi problemu. (chyba że używam nieodpowiednich preparatów :P)

nie polecam.

Używam tego produktu od: 2014
Ilość zużytych opakowań: kilka razy manicure i kilka razy sama w domu

Jako pierwsza muszę rzucić kamieniem...

O lakierach Vinylux naczytałam się samych dobrych rzeczy, z których zwłaszcza chłonęłam legendę o trwałości. Bo u mnie żaden lakier nie wytrzymuje pełnych 24h - odpryski, zdarcia, pęknięcia (nie, nie pracuję w kopalni, tylko w biurze, ale moje paznokcie są cienkie jak papier, którego tam używam). Długo myślałam nad zakupem, bo wydanie jednorazowo ok. 70 zł (lakier + top + przesyłka, bo stacjonarnie się go nie dostanie) to spory wydatek. Ale w końcu podjęłam decyzję.
Od pięknych kolorów dostawałam zawrotu głowy, miałam ochotę na 10 różnych. Ostatecznie zdecydowałam się na ciemnobeżowego nudziaka na każdą okazję o wdzięcznej nazwie Impossibly Plush (spójrzcie na obrazek od producenta). Jakież było moje zdziwienie, kiedy po rozpakowaniu okazało się, że kolor jest perłowy, a odcień wpadający w żółtozielony... Przecież to, co zamawiałam, wyglądało zupełnie inaczej! A oznaczenia na opakowaniu i nalepka na spodzie buteleczki potwierdzały, że to to, co zamówiłam. Tragedia. Obraz tej tragedii uwieczniłam na zdjęciu. Różnicę widać na pierwszy rzut oka. Postanowiłam nigdy więcej nie zamiawiać tych lakierów przez internet, choćby nie wiem jak trwałe się okazały, bo marketingowcy CND chyba zażywają czegoś specyficznego przed pracą...
Na szczęście (dla lakieru na nieszczęście) nie musiałam się więcej zastanawiać, czy podjąć ryzyko, czy nie.
Konsystencja lakieru - niezbyt gęsta, ale też nie wybitnie rzadka. Pierwsza warstwa trochę zlewa się w skórki, ale druga już nie robi za bardzo problemów w tym względzie. Niestety, okazuje się, żę pierwsza warstwa nie powinna być za cienka, bo wtedy druga nie pokryje płytki całkowicie. Trzecia warstwa robiła już miejscami grubsze nierówności. Oryginalny top wyrównał powierzchnię tylko trochę, ale ją bardzo szybko utwardził. Niestety, mocne utwardzenie jest pozorne - najlepiej przez ok. godzinę jeszcze uważać, żeby nie nadziać się na coś z ostrymi kantami, bo okazuje się, że pod topem lakier jeszcze przez jakiś czas jest miękki i można go wgnieść albo "zaciągnąć". Pierwsza więc próba lakieru była połowicznym sukcesem tylko. Na szczęście okazało się, że bardzo łatwo go zmyć, nie barwi skóry i paznokci mimo braku bazy.
Kolejna próba i kolejne rozczarowanie - mit o trwałości (od)prysł tak samo jak lakier z paznokci. Nie było żadnej różnicy pomiędzy Vinyluxem a jakimkolwiek innym lakierem (tylko że za żaden nie zapłaciłam tyle, co za Vinylux!). Np. dzisiaj rano pomalowałam paznokcie, zrobiłam załączone tu zdjęcie, a w tej chwili (wieczór) mam już odpryski na brzegach połowy paznokci u obu rąk). Przy tym kolorze, który mam, nie rzuca się to mocno w oczy, ale strach pomyśleć, jak wyglądałabym, gdybym kupiła jakąś ognistą czerwień. Co prawda "wyprawki" da się zrobić, ale bez topu lakier ma nieco inny odcień, więc od razu też cały paznokieć musi być pokrywany kolejną warstwą topu. A to oznacza dołożenie twardości, co w połączeniu z moimi zbyt elastycznymi paznokciami, daje efekt w postaci... kolejnych odprysków.
Mam ten lakier od ok. miesiąca, ale nie używam go często (mimo że paznokcie maluję codziennie albo co drugi dzień, bo dłużej nic mi się nie utrzymuje), więc pewnie będę go miała całe wieki. Naprawdę chciałam ocenić go na więcej. Ale te dwie gwiazdki, które daję, są tylko za piękne kolory (przynajmniej na zdjęciach) i przyzwoite (jak już się nauczyć) krycie dwiema warstwami :(

PS. Przy okazji pisania recenzji natchnęło mnie, żeby znowu pooglądać sobie kolorki Vinyluxu i zauważyłam, że ten lakier, który mam, bardziej przypomina kolor Locket Love. Przypuszczam więc, że to, co dostałam, to właśnie Locket Love, tylko z niewłaściwie przyklejoną przez producenta nalepką i opakowaniem. Może gdybym wpadła na to wcześniej i odesłała produkt, to z właściwym kolorem patrzyłabym na niego łaskawszym okiem. Ale teraz niestety za późno na reklamację :(

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie; drugiego raczej nie będzie, chyba że wygram na loterii ;)