Tołpa, Green, Wzmacnianie, Wzmacniająca odżywka do włosów osłabionych

Tołpa, Green, Wzmacnianie, Wzmacniająca odżywka do włosów osłabionych

Słabe i uwrażliwione włosy potrzebują mocnego wsparcia. Granat chroni przed niepożądanym działaniem promieni UV. Minimalizuje działanie wolnych rodników oraz zanieczyszczeń środowiska. Rokitnik wzmacnia. Odbudowuje. I przywraca blask. Odżywka wzmacniająca firmy Tołpa z serii Green wzmacnia i odbudowuje osłabione włosy. Zwiększa odporność na czynniki zewnętrzne i chroni przed uszkodzeniami na całej długości. Ogranicza niekorzystne działanie promieni UV. Przywraca naturalną miękkość i blask. Włosy zyskują gęstość, witalność i zdrowy wygląd.

Granat czy jabłko?

Odżywka powinna stanowić jeden z najważniejszych (bo codziennych) fundamentów pielęgnacji włosów. Jako posiadaczka włosów suchych tym bardziej przykładam wagę do jakości kosmetyków, jakich używam. Odżywka z Tołpy wpadła w me sidła na promocji w Rossmannie. Producent opisuje swój produkt, jako przeznaczony do włosów osłabionych. Co to konkretnie znaczy? Co autor miał na myśli? Pomyślałam, że moje włosy (a zwłaszcza ich końce) są z pewnością osłabione i przydałby im się odżywczy kopniak. Kupiłam, zużyłam i nadszedł czas na recenzję.

Opakowanie jest szalenie praktyczne. Wygodna tuba, która została wykonana z przezroczystego tworzywa. Bez problemu można kontrolować ubytek kosmetyku. Zamknięcie na zatrzask nie traci na sile z upływem czasu, co jest dużym plusem zwłaszcza, kiedy zabieramy kosmetyk w podróż. Tuba nie jest twarda, z łatwością można ją przeciąć. Szata graficzna mnie urzekła, a'la apteczne rozpisanie i tabelki bardzo trafiają w mój gust. Kolorystyka pakowania przywodzi na myśl kolory ziemi, jest stonowanie i bez zbędnych ozdobników. Same plusy.

Konsystencja jest żelowo-wodnista, co mocno osłabia wydajność. Aby pokryć moje długie włosy (już sięgają połowy pleców) musiałam zużyć zatrważającą ilość produktu. Niestety, ta kwestia jest na minus. W odżywce są zatopione brokatowe drobinki, które przyjemnie się mienią. Dobre uatrakcyjnienie dla dzieci, ale do mnie to nie przemówiło. Dzięki niebiosom, brokat nie zostaje na włosach, wszystko ładnie się spłukuje. Odżywka pachnie owocowo, jak dla mnie to jest zapach jabłek.

Co do składu, to jest on mocno przeciętny. Zwykła, drogeryjna jakość. Marka kreuje się na naturalną, ale to zwykły chwyt marketingowy. Nie znajdziemy tam oblepiających silikonów, parafiny czy formaldehydu, ale bogactwa ekstraktów roślinnych i naturalnych maseł również na próżno tam szukać.

Po spłukaniu odżywki i przeprowadzeniu całej mojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej (w tym wysuszeniu włosów), nie dostrzegłam niczego wartego skomentowania. Miałam wrażenie, że odżywka niczego nie zrobiła. Nie zauważyłam dociążenia ani nawilżenia. Jedyne co ta odżywka zrobiła, to ułatwiła rozczesywanie. Włosy przy skórze głowy (nałożyłam tam odżywkę ze względu na jej żelową konsystencję) i na długości całkiem nieźle się prezentowały, natomiast końcówki domagały się czegoś więcej. Jedynie moje baby hair przy skórze głowy były zdyscyplinowane i nie sterczały na wszystkie strony. Nauczona doświadczeniem, postanowiłam więcej nie kombinować i nie nakładać tej odżywki na długość. Nie chciałam pogorszenia stanu włosów. Odżywka służyła mi do włosów przy skórze głowy i tam spisywała się mistrzowsko - ułatwiała rozczesywanie, nie obciążała, ładnie się spłukiwała i dyscyplinowała pomniejsze włoski.

Czy zauważyłam polepszenie stanu włosów, tam gdzie była stosowana owa odżywka? Niestety nie. Nie wpłynęła w żadnym stopniu również na kwestię porostu. Nie spowodowała przetłuszczenia, łupieżu i wypadania. Ani na plus, ani na minus. Po odżywce za prawie 30 zł można oczekiwać więcej.

Dużym plusem jest fakt, że firma Tołpa nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach. Jest to dla mnie bardzo ważna kwestia.

Czy jestem zadowolona z tej odżywki? I tak i nie. Nie byłam zmuszona się jej pozbywać lub zużyć jako pianka do golenia. Wykorzystałam opakowanie do końca. Niestety, jednak brak większych rezultatów przy takiej cenie dyskwalifikuje tej produkt w moim mniemaniu i nie kupię go ponownie.

Mam wrażenie, że producent źle opisał produkt na opakowaniu. Włosy osłabione mogą być przez różne czynniki - genetycznie i wtedy mamy do czynienia z włosami cienkimi, lub mechanicznie i wtedy włosy są suche, poszarpane. Lekki strzał w kolano z powodu nazwy, ale to tylko moje zdanie.

Komu mogę polecić ten produkt? Osobom z cienkimi włosami, to na pewno. Myślę, że dzieci również będą lubiły ten produkt za fajny zapach, ciekawe drobinki oraz ułatwione rozczesywanie ;)

Świetny produkt

Odżywka świetnie rozprowadza się na włosach . Ma bardzo przyjemny zapach . Zawiera ekstrakt z owoców granatu, rokitnika i ocet owocowy. Wzmacnia i odbudowuje osłabione włosy . Zwiększa odporność na czynniki zewnętrzne i chroni przed uszkodzeniami na całej długości włosa. Po zastosowaniu odżywki włosy pięknie pachną , są miękkie i łatwiej się rozczesują. Jako posiadacz zniszczonych włosów jestem z niej bardzo zadowolona. Odżywka działa wzmacniająco i regenerująco na strukturę włosów. Preparat jest hipoalergiczny . Nie zawiera PEG-ów, alergenów, SLS-u, silikonów, oleju parafinowego i innych parabenów. Przeznaczony jest dla włosów przerzedzonych , osłabionych i uwrażliwionych . Można go stosować zarówno na wrażliwą skórę głowy jak i normalną . Wg mnie odżywka spełnia swoje funkcje a dodatkowo zostawia na nich przyjemny zapach.

Jestem na nie

Niestety ale zawiodłam się, gdyż spodziewałam się czegoś lepszego po tej marce. Jednak nie zrobiła ona niczego z moimi suchymi i słabymi włosami. Ich kondycja w żadnym stopniu nie uległa poprawie. Włosy się nie wzmocniły, do tego ciężko było je rozczesać. Cena też odstrasza.

Brokatowa natura

Odżywka bardzo słaba. Używałam jej razem z szamponem z tej serii (który był totalną porażką) i włosy wcale nie były bardziej wzmocnione, tylko bardziej przetłuszczone. Produkt nie dla mnie.

zawiodłam się

jedna z moich ulubionych marek kosmetyków, skład zapowiadający fajne rezultaty a ty klops. Nie zauważyłam aby cokolwiek zrobiła z moimi włosami. w żaden sposób ich nie wzmocniła chociaż wykończyłam całe opakowanie ( ciągle miałam nadzieję). jedyny plus że łatwo się rozczesywały. Opakowanie jak dla mnie strasznie nie poręczne.

Bleh

Najgorsza odżywka, jaką miałam, a do tego to moja ulubiona marka. Nie rozumiem?

PLUSY
- brak?

MINUSY
- opakowanie (mała pojemność)
- kiepska wydajność
- przeciąża włosy
- brak działania regenerującego na włosy, nie są zregenerowane, odżywione, ich kondycja i wygląd nie zmieniła się specjalnie

NEUTRALNIE
- cena

Odżywka bardzo dobrze działa na moje włosy - nie obciąża ich i sprawia, że są bardziej miękkie i gładkie, dzięki czemu łatwiej się rozszesują. Kończę jedno opakowanie i mam wrażenie, że moje włosy rzeczywiście zostały wzmocnione. Ma cudowny zapach utrzymujący się po umyciu. Nie zawiera niepożądanych składników co jest dużym plusem. Odżywka jest całkiem wydajne - dobrze się rozprowadza i nie trzeba jej dużo nakładać. Niestety cena jest zdecydowanie za wysoka - ok. 20 zł za 150 ml.

Plusy:
Działanie - włosy miękkie w dotyku, gładkie i nieprzeciążone
Skład produktu
Piękny zapach
Ładne i poręczne opakowanie
Wydajność

Minusy:
Cena
Małe opakowanie

Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania