The Balm, Nude Dude, Nude Eyeshadow Palette

The Balm, Nude Dude, Nude Eyeshadow Palette

Cienie Nude Dude pochodzą z serii Nude firmy The Balm. Opakowanie zawiera 12 cielistych cieni. W środku znajdziemy również duże lusterko i dwustronny pędzel.

Podstawa mojego makijażu

Do tej paletki przekonała mnie konsultantka w Sephorze. Szukałam czegoś dobrego na co dzień, do pracy, bez szaleństw.
Ta paleta zdecydowanie spełnia moje wszystkie oczekiwania. Kolory są ładne, bardo dobrze dobrane, mają dobrą pigmentacje i świetnie się nimi maluje. W tej palecie nie ma ani jednego zbędnego cienia, więc nic się nie zmarnuje. Są wydajne, ładnie wyglądają na oku i makijaż robi się dość sprawnie (rano to dla mnie ważne).
Opakowanie jest dla mnie odrobinę dziwne i jakoś mnie nie urzekło, ale w zasadzie nie ma to dla mnie znaczenia. Ta paleta to podstawa mojego makijażu i oceniam ją na 5.

Dobra paleta na codzień

Jakość cieni jest bardzo dobra, jak to cieni the Balm. Paleta natomiast nie urzekła mnie niczym poza świetną jakością cieni i przepięknym opakowaniem. Kolory są dość oczywiste, można je znaleźć w wielu innych paletkach. Cienie mają bardzo małą pojemność, są jednak mocno napigmentowane i wydajne, więc jest to do zaakceptowania. Stylistyka paletek the Balm to według mnie najpiękniejsze opakowania spośród wszystkich firm kosmetycznych i rozumiem konceptcję tworzenia palet w kolorach Nude, ponieważ większość osób używa właśnie takich kolorów, jednak wiele innych tańszych palet również spełnia taką funkcję. Sprawdzi sie na pewno dla osób,, które szukają świetnej jakości palety ze stonowanymi kolorami, dla mnie to jednak trochę za mało :)

spełniła moje oczekiwania

Nie używam cieni do powiek na co dzień, ale ze sporadycznego korzystania z paletki jestem bardzo zadowolona. Szczególnie podoba mi się zestaw kolorów- zarówno jasnych jak i ciemnych, które wydają się być dosyć uniwersalne. Moje ulubione kolory to ciemny fiolet Friendly i rudawy z połyskiem Funny, które na powiece wygląda obłędnie! Cienie z błyszczącymi drobinkami trochę osypują się przy aplikacji. Dołączony pędzelek używam bardzo rzadko, ale przydaje się do porannego szybkiego makijażu. Doceniam, że paletka nie jest ciężka i często zabieram ją ze sobą w podróż.

Drogi bubel

Dałam się ponieść recenzjom z internetu, że ta paleta jest ucieleśnieniem SZAŁU. Owszem, kolory na pierwszy rzut oka są ładne. Ale jak już zaczęłam jej używać, to moim zdaniem te kolory nie są do końca dobrze dobrane, nie zgrywają mi się jako samodzielna paleta. Zawsze muszę się wspomagać również innymi. Jeśli chodzi o pigmentację, to też się zdziwiłam. Byłam przekonana, że jeśli swatche na ręku są OK, to na oku też powinny się zachowywać super. Ot i rozczarowanie. Ciemne cienie wyglądają niemal tak samo, jakby w ogóle się nie różniły od siebie. Powiecie, że wina aplikacji czy pędzli. Wydaje mi się, że nie mogę winić ani własnych umiejętności, lub pędzli Zoeva (które nigdy mnie nie zawiodły). Jasne cienie po prostu są słabo napigmentowane, a ciemne są... takie same na oku. Szczególnie, jak jeszcze je "ukryję" za szkłami okularów. Za tę cenę z pewnością można znaleźć paletę lepiej napigmentowaną, z lepiej dobranymi kolorami.
Ponadto trwałość - od lat używam jednej i tej samej bazy, z Art Deco. Ona świetnie współpracuje z TooFaced, Inglotem czy Makeup Revolution. Cienie trzymają się ładnie i przez cały dzień. Ale nie z Nude Dude - te potrafią się zrolować już po kilku godzinach od nałożenia (dla mnie ważne jest to, żeby makijaż przetrzymał w warunkach klimatyzowanej pracy biurowej do 16.00). Te niestety się nie sprawdzają.
Natomiast trzeba oddać TheBalm, że mają fantastyczne opakowanie z fenomenalną szatą graficzną.

Mocny średniak

Paletka nie spełnia moich oczekiwań. Chociaż jej design jest oszałamiający i super się prezentuje w kolekcji, jakość cieni nijak się ma do estetyki wykonania. Testowałam już wszystkie odcienie i nie widzę wielkiej różnicy między tymi tymi ciemnymi - wszystkie dają efekt dziwnej, nieestetycznej, szarej plamy. Te jasne z kolei są słabo napigmentowane. Na oku wszystko się sypie po kilku godzinach, co nie zdarza mi się przy innych paletkach praktycznie nigdy. Za tą cenę? Nie.

Najlepsza!

Chyba nie miałam lepszej paletki z cieniami. Ta jedna paleta zastąpiła mi wszystkie inne cienie i można z nią zdziałać cuda. Można nią zrobić lekki makijaż, codzienny, a nawet wieczorowy - ma wszystkie kolory, które są potrzebne.
Palety używam od ponad roku, maluję się średnio 6 razy w tygodniu i za każdym razem używam jednego z cieni, a do tej pory nawet nie dotarłam do dna cienia!

Szału nie ma...

Paleta ma bardzo fajną kolorystykę i jest bardzo osławiona w Internecie, dlatego miałam co do niej duże oczekiwania i dosyć mocno się zawiodłam. Nie rozumiem do końca tego szumu w okół niej. Jakość cieni jest ok, ale nie jakaś rewelacyjna, 3 najciemniejsze matowe cienie to jakaś porażka. Nie dość, że wszystkie wyglądają niemalże identycznie i jedyne czym się różnią to podton, to mają beznadziejną pigmentacje i sypią się niemiłosiernie, reszta cieni już daje radę. Jest to bardziej paleta do makijaży dziennych, bo chcąc stworzyć coś wieczorowego trzeba się natrudzić i najlepiej wykonać makijaż twarzy po skończeniu oczu bo będziemy mieć jeden wielki osyp pod spodem. Podoba mi się bardzo opakowanie oraz jego stylistyka jest super ale według mnie okładka lepsza niż cienie. Za tę cenę można kupić o wiele lepsze palety z większą gramaturą.

Idealna

Mam tą paletkę jakoś od kwietnia/maja. Dla mnie jest idealna! Używam jej prawie codziennie, i tylko trochę widać użycie. To opakowanie dostałam, więc nie do końca wiem ile kosztuje, podejrzewam, że nie mało, ale z całego serca polecam. Zakochałam się w niej i na pewno kupię ją ponownie.

Wymarzona paletka :)

Czaiłam się na tą paletkę przez - żeby nie skłamać - ponad 10 lat. A konkretnie na Nude Tude, ale na szczęście wybrałam się po nią osobiście i wraz z pomocą pani konsultantki ustaliłyśmy, że kompletnie nie pasuje do mojego typu urody. Na początku byłam sceptyczna, bo tak bardzo wymarzyłam sobie flagową paletkę The Balm że ta niezbyt do mnie przemawiała. Ale opakowanie w moim ukochanym stylu retro i przystojni panowie wygrali ;). Cóż o samej paletce - jest porządnie wykonana, oryginalna, cienie mogą się wydawać małe, ale są bardzo wydajne. Spodziewałam się, że pędzelek będzie lepszy. Same cienie są kredowe, mają bardzo dobrą pigmentację, świetnie się ze sobą blendują. Znajdziemy tu kolory stonowane jak i takie, które rozświetlą makijaż imprezowy - zależy jakiej kombinacji użyjemy. Praktycznie każde zestawienie wygląda dobrze, niezależnie jakie kolory połączę to zawsze do siebie pasują. Używam ich z bazą i spokojnie przez 10h są nienaruszone. Zdecydowanie jedna z moich najlepszych, jak nie najlepsza paletka. Jest naprawdę świetna jakościowo i warta swojej ceny.

Rozczarowanie

Nie wiem dlaczego ta paleta ma tak dobrą opinię. Nie wiem dlaczego jest na nią taki szał. Jednak czuję się oszukana. Nie przez firmę Thebalm (ponieważ ma ona bardzo dobre bronzery, rozświetlasz, róż), nie przez sklepy sprzedające tą paletę, ale przez wszystkie blogerki i tzw. "makeup artist". Jak można oszukiwać kobiety, które ufają i wciskać coś takiego?
Pigmentacja jest faktycznie dobra, ale zrobiona palcem przy dociśnięciu palcem do skóry. Cienie z drobinami nie chcą przyklejać się do pędzla, kompletnie nie ma możliwości nabrać ich pędzlem. Natomiast kiedy próbuję nałożyć je palcem, cały pigment koloru przykleja się do palca i na powiece nie ma takiego krycia jakie jest kiedy robimy swatcha na ręce (najgorszy problem jest z cieniem Flirty).
Następna sprawa to ciemne kolory. Wszystkie rozcierają się do szaro-czarnej plamy. Nie widać kompletnie na oku czy jest nałożony granatowy, czarny czy brązowy. Wszystkie cienie wyglądają jakby zostały zrobione na takiej szaro-brudnej bazie, ponieważ nałożone jeden obok drugiego mieszają się ze sobą, tworzą brązową plamę. Cały makijaż wygląda brudno i nieestetycznie na oku.
Dodam, że do każdego makijażu używam bazy Urban Decay. Po drugie dodam, że oprócz tej palety mam 4 palety z Zoevy i 3 palety z Too Faced, więc wiem jakiej jakości oczekuję od cieni i niestety Nude Dude to przy moich pozostałych paletach totalny bubel.

Cudeńka

Paleta o idealnej pigmentacji, kolory nakładają się i blendują idealnie nawet bez bazy.
Kolory zarówno dzienne jak i wieczorowe.
Cena nie jest wysoka jak na taką jakość,również dostępność jest plusem.

Super!

Uwielbiam tę paletkę. Piękne kolory, wygodny aplikator. Idealna zarówno do delikatnego makijażu na dzień, jak i do mocniejszego na wieczór. Świetny produkt dla osób dobrze czujących się w kolorach ziemi - cudne są te beże i brązy. Fantastyczne smokey eye można tym zrobić. Polecam, choć nie jest to tani produkt.