Kolastyna, Baby, Krem ochronny na słońce dla dzieci i niemowląt SPF 50

Kolastyna, Baby, Krem ochronny na słońce dla dzieci i niemowląt SPF 50

Chroń delikatną skórę dziecka i skutecznie ją nawilżaj podczas ekspozycji słonecznej przy pomocy kremu ochronnego na słońce marki Kolastyna. Hipoalergiczna formuła preparatu została stworzona specjalnie w trosce o dzieci i niemowlęta powyżej 6 miesiąca życia. Zaawansowane składniki aktywne i kombinacja ochronnych filtrów UVA/UVB z wysoką zawartością filtrów mineralnych (dwutlenek tytanu) gwarantują niezbędną ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem i poparzeniem słonecznym. Collasten Complex - unikalna kompozycja kolagenu, elastyny i glikogenu oraz witaminy A, E i F niwelują powstawanie wolnych rodników.
Sposób użycia: Krem nanieść równomiernie i obficie na skórę 30 minut przed ekspozycją na słońce. Stosować kilkakrotnie w czasie opalania, szczególnie po pływaniu, wytarciu ciała ręcznikiem i spoceniu. W czasie aplikacji omijać okolice oczu. Wartość SPF należy dobrać do fototypu skóry oraz poziomu nasłonecznienia. Chronić niemowlęta i dzieci przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Unikać ekspozycji ciała na słońcu w godzinach 11:00 - 15:00. Zmniejszenie aplikowanej ilości preparatu znacząco obniża poziom ochrony przed promieniowaniem UV. Żaden preparat z filtrami UV nie zapewnia 100% ochrony. Nadmierna ekspozycja na słońce, nawet z zastosowaniem produktu z filtrami UV, stanowi zagrożenie dla zdrowia. Pamiętaj o okryciu głowy, okularach słonecznych i odzieży chroniącej przed słońcem. Szczególnie chroń miejsca wrażliwe: twarz, uszy, dekolt.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało; często ponawiać aplikację w ciągu dnia).

Może być

Krem stosuję już od jakiegoś czasu z umiarem, gdyż jeśli nałożę go za dużo to bieli mi twarz. Jest przeznaczony dla dzieci, ale ja uwielbiam stosować właśnie kosmetyki dla dzieci. KREM jest bezzapachowy, hipoalergiczny i wodoodporny

Bardzo dobry!

Używam go sama, mimo iż jest dla dzieci i niemowląt.
Rzeczywiście skutecznie chroni przed słońcem. Po kilku godzinach spędzonych na słońcu, na mojej twarzy nie pojawiło się nawet zaczerwienienie. Co prawda średnio się rozprowadza, ale jest wydajny. W Rossmanie na promocji zapłaciłam 8 zł. Minusem jest świecąca się cera.

Polecam!

Chroni delikatną skórę, jest jak tarcza ochronna, można mieć do niego zaufanie. Pozwala wyjechać w podróż za granicę, gdzie nasłonecznienie jest zdecydowanie większe i bardziej niebezpieczne dla każdego wczasowicza, tym bardziej - dla małego dziecka. My z rodziną stosowaliśmy ten krem nawet przy niebotycznie wielkich upałach (około plus 50 stopni w ciągu dnia!) i doskonale się sprawdził. Zastrzeżeniem jest jednak konieczność pamietania o jego pojemności w przypadku chęci zabierania tego kosmetyku do samolotu, bo podczas rutynowej kontroli na lotnisku po prostu może być zatrzymany przez służby, a szkoda by było. Gorzej, gdy wybieramy podróż tanimi liniami i nie chcemy brać dodatkowych bagaży. Wtedy taki kosmetyk z odpowiednim filtrem musimy kupić na miejscu lub - na lotnisku zaraz po odprawie.

Używam tego produktu od: 2001