RosehipPlus, Rosehip Oil (Olejek z nasion róży)

RosehipPlus, Rosehip Oil (Olejek z nasion róży)

RosehipPlus Rosehip Oil to certyfikowany olejek z nasion chilijskiej dzikiej róży tłoczony na zimno. Można stosować go na twarz i ciało. Bogaty jest w NNKT, przeciwutleniacze i witaminy.
Olej z pestek dzikiej róży RosehipPlus Rosehip Oil pomaga:
- poprawić wygląd rozstępów i blizn,
- utrzymać nawilżenie i miękkość skóry,
- zmniejszyć drobne zmarszczki i bruzdy,
- zwiększyć elastyczność skóry,
- poprawić stan skóry wrażliwej i suchej.

Cena: 0k. 80zł / 30ml

SPF 15 – 30
50 – 100ml
olejek

Świetny dla mieszanej cery

Mój entuzjazm, jeśli chodzi o cokolwiek na twarz, nie trwa zwykle długo. Tymczasem mamy udane trzy miesiące. Kupiłam z myślą o włosach w TK Maxx (Katowice) (jest tam dość stałym bywalcem, z tego, co zdążyłam zauważyć, a akurat został przeceniony na 27 zł). Do włosów też sprawdza się mega, ale do twarzy jest PRZEŚWIETNY, nie znam nic lepszego. Mam cerę mieszaną, raczej wrażliwą, z zaleczonym trądzikiem (wysypuje mnie tylko z okazji stresu lub okresu). Olejku używam po myciu (OCM rycynowy-orzechy włoskie na zmianę z myciem żelem i wodą) , na jeszcze wilgotną skórę. Dwie krople na dłoń i dalej na twarz.

Działanie: Czym jest cera mieszana z duża różnicą między strefą T a policzkami, wie każda posiadaczka. Najlepiej byłoby po prostu mieć jakiś doskonale separujący strefy wzornik i nanosić oddzielnie totalnie różne kosmetyki. Tymczasem przypadkiem trafiłam w coś, co jak na razie kocha cała moja twarz. Ten olejek dobrze utrzymuje wilgoć w suchych partiach i, co ważne, łagodzi podrażnienia (bardzo to doceniam w ciepłe, suche dni, kiedy wszystko pyli). Przy okazji jednak ma (zaskakującą dla mnie, bo producent tym się nie chwali) tę właściwość, że goi trądzik (!). Jak widzę na twarzy drobne krostki, to za dwa dni spodziewam się czegoś gorszego - tym razem nie, wchłonęły się, zniknęły, nie pozostawiły po sobie przebarwień. Nieźle wygładza skórę na strefie T i delikatnie wyrównuje koloryt (efekt jak po peelingu). Pozwala uzyskać i utrzymać pory zwężone i czyste.
Wspominałam też o włosach - są wysokoporowate, i po olejowaniu tym olejem efekt jest podobny jak z lnianym (miekkość, blask, gładkość). Jest jednak lżejszy i zabezpieczam nim też końcówki po myciu (jedną kroplą) -sprawdza się.

Na plus:
-działanie na twarz (zarazem utrzymuje nawilżenie i łagodzi, jak i uziemia trądzik)
-działanie na włosy (gładkość, miękkość, połysk)
-można nim zabezpieczyć końcówki włosów po myciu - jest stosunkowo lekki
-wydaje się być wydajny, niewiele mi go ubyło
-super opakowanie (lubię olejki w ciemnych, przejrzystych butelkach ze szklanym wkraplaczem)
-cena wprawdzie nie zawsze jest aż tak okazyjna (typowo wyceniają go na 54 zł), i można by tu dyskutować, ale jak na TAKI kosmetyk do twarzy, w dodatku dobrze rokujący, jeśli chodzi o wydajność, jest to cena, uważam, niska

Na minus:
-dostępność, bo poza TK Maxxem nigdzie go nie widziałam

Bardzo polecam spróbować posiadaczkom mieszanej cery szukającym uniwersalnego kosmetyku. Albo osobom dorosłym (z niekoniecznie tłustą cerą) ze skłonnością do trądziku. Osoby o dość jednorodnej cerze prawdopodobnie nie przeżyją aż takiego zachwytu, chociaż jeśli wziąć pod uwagę, że ponoć spowalnia starzenie... ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, zaczynam kolejne