Dax Sun, Krem do opalania dla dzieci i niemowląt SPF 50+

Dax Sun, Krem do opalania dla dzieci i niemowląt SPF 50+

Dax Cosmetics, Dax Sun, Krem do opalania dla dzieci i niemowląt SPF 50+ zapewnia bezpieczeństwo delikatnej skórze dziecka o bardzo jasnej karnacji i bardzo wysokiej wrażliwości na promienie słoneczne. Polecany powyżej 6. miesiąca życia. Optymalna ochrona przed promieniowaniem UVA zmniejsza u dziecka ryzyko wystąpienia alergii słonecznych oraz długoterminowych uszkodzeń na poziomie skóry właściwej Najwyższej jakości fotostabilny system filtrów UVA/UVB, zgodny ze standardem UE, zapewnia skuteczną ochronę przed oparzeniem słonecznym. Bogata formuła, oparta o naturalne składniki pozyskiwane z bawełny i nasion drzewa Tara, wzmacnia ochronną barierę skóry dziecka i zabezpiecza przed przesuszeniem oraz niekorzystnym działaniem słońca, wiatru i wody. D-Pantenol i gliceryna łagodzą podrażnienia, silnie nawilżają i chronią przed nadmierną utratą wody z naskórka. Wysoka wodoodporność - zapewnia wyjątkową ochronę skóry również podczas kąpieli. Nie powodują podrażnienia fototoksycznego. Kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Bez parabenów. Przebadany klinicznie pod kontrolą pediatryczną i dermatologiczną. Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało; często ponawiać aplikację w ciągu dnia).
Sposób użycia: Krem nanieś obficie na skórę twarzy i ciała ok. 20 minut przed wyjściem na słońce. Aby utrzymać najlepszą ochronę powtarzaj czynność regularnie (min. co 2 godziny), oraz po wyjściu z wody lub wytarciu ciała ręcznikiem. Unikaj kontaktu preparatu z oczami i odzieżą.

Cena: 17zł / 75ml.

Filtry
SPF > 50
50 - 100ml

Świetna ochrona :)

Mam bardzo jasną cerę, więc wychodząc na mocne słońce wybieram filtr 50+. Tym razem kupiłam Dax sun ze względu na jego pojemność 75 ml (idealny na wyjazd do bagażu podręcznego do samolotu). Krem wytrzymywał cały dzień (mimo że w teorii co 2 h najlepiej smarować od nowa) i bardzo dobrze chronił. Nie opali się za mocno przy takim filtrze, ale przynajmniej jest zdrowo i nie spali się skóry :) Trzeba uważać, żeby nie wpadł do oczu, bo wtedy niestety szczypie! Ja na twarz stosowałam inny krem Eau Thermale Avene a od DAX na resztę ciała :)