Miraculum, Pani Walewska Sweet Romance EDP

Miraculum, Pani Walewska Sweet Romance EDP

Sprawdź ceny produktu

Perfumy Pani Walewska Sweet Romance - pachnąca historia miłości, pełnej uniesień i namiętności, opowiedziana zmysłowym połączeniem subtelnych nut kwiatowych z wibrującymi akcentami owocowej świeżoś Eteryczna kompozycja emanuje charakternym zapachem delikatnych, białych kwiatów orchidei i jaśminu splecionych z soczystymi cytrusami oraz apetycznym gruszkowym sorbetem. Całość zapachu skąpano w aromacie rozgrzanych słońcem migdałów połączonych z ciepłą wanilią. Kobieta nosząca zapach Sweet Romance jest pewna siebie, radosna i zmysłowa. Celebruje piękne chwile, tęskni za niczym nie skrępowaną miłością. Sweet Romance to zaproszenie do odkrywania nowych doświadczeń i uczuć. Budzi nasze tęsknoty, radości i nadzieje.

Kategoria zapachu: kwiatowo-owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, pomarańcz, grejpfrut, gruszka, czarna porzeczka
nuta serca: orchidea, kwiat jaśminu, brzoskwinia
nuta bazy: drzewo sandałowe, bób tonka, wanilia, słodkie migdały

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Wiek niewinności

Przetestowałam na sobie wszystkie Panie Walewskie (i jeżeli będę miała nastrój oraz twórczą wenę, to wszystkie je oczywiście zrecenzuję) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, że producent stworzył perfumy, które chociaż niedrogie i przystępne cenowo dla każdej kobiety, nie zasługują na określenie "tanie". Dziś postanowiłam przybliżyć Wam, drogie Wizażanki Panią ( a w zasadzie- zważywszy na jej świeżość i niewinność)- Pannę Walewską Sweet Romance .

Zamknijcie oczy i przenieście się myślami do ogrodu, gdzie swoim zapachem otula Was tajemnicza orchidea i zmysłowy jaśmin...Po krótkiej chwili do tego aromatu dochodzi zapach cytrusów, a właściwie świeżo obranych ze skórki pomarańczy. Ta cytrusowo- pomarańczowa woń utrzymuje się bardzo długo, dopiero po dłuższym czasie daje się wyczuć dyskretne nuty wanilii oraz migdała. Nie jestem z pewnością ekspertką od opisu nut, ale gdybym miała umieścić różową Pannę Walewską w jakiejś kategorii zapachowej, to byłaby to kategoria owocowo- kwiatowa.

Producent opisuje na opakowaniu Panią Walewską Sweet Romance jako opowieść o miłości, pełnej uniesień i namiętności. Ja jednak osobiście bardziej mam skojarzenia z "Wiekiem niewinności" Edith Wharton. Różowa Panna Walewska pełna jest dziewczęcego czaru, woli subtelne gesty, przymknięte nieśmiało powieki, niewypowiedziane na głos wyznania niż zmysłową namiętność. Nie czuje się najlepiej w wyzywającym makijażu, obcisłej małej czarnej i niebotycznie wysokich szpilkach, kocha za to pastelowe sweterki, zwiewne sukienki i balerinki z kokardkami

Jest to zapach dziewczęcy, ale bynajmniej nie infantylny i nie przesłodzony- zatem dojrzałym kobietom (takim jak ja) również może się spodobać.

Perfumy są niezwykle trwałe- na włosach i ubraniach wytrzymują jakieś 7- 8 godzin. W odróżnieniu od wielu podobnych produktów z tej półki cenowej nie zalatują spirytusową ani mydlaną wonią.

Flakonik w stylu retro jak to u Walewskiej bywa- mnie osobiście się podoba.

Jeżeli od zmysłowej namiętności jest Ci bliższy delikatny flirt, pełen subtelnych gestów i niedopowiedzianych słów, musisz koniecznie wypróbować ten zapach. Nawet jeśli już jesteś Panią a nie Panną.

wiosna świeżość i niewinność

Recenzja perfum jest zawsze subiektywna, ponieważ zapach i skojarzenia z nim związane to sprawa niezwykle indywidualna.

Mnie Sweet Romance kojarzy się z wiosennym wiaterkiem w słoneczny dzień, świeżością, lekkością, wonią pierwszych rozkwitających po zimie kwiatów. Jest przyjemnie leciutki, słodkawy, przyjemny. Brak w nim natomiast wyrafinowania i zmysłowości. Jest bardzo miły dla nosa, ale zarazem nie budzi ciekawości, nie przyciąga uwagi. Jest bardziej sweet, niż romance.

Dobrze dogada się przede wszystkim z młodą, niewinną dziewczyną. Dojrzałe kobiety lepiej otuli w letni poranek, podczas urlopu, niż na romantycznej kolacji.

Sweet Romance jest dość trwały, przystępny cenowo i łatwo dostępny. Polecam, bo to zapach godny uwagi.

Dziewczęcy zapach

To dość młody zapach z 2015r. a mimo to rzadko go widuję w drogeriach, chyba jest mało popularny. Mnie udało się go raz dostać w Naturze za grosze. To zwiewna, urocza kompozycja, dość słodka ale ma w bazie drzewo sandałowe, fasolę tonka i migdały więc nie jest mdło a wręcz komfortowo. Na szczęście nie wyczuwam podobieństwa do Amor Amor, bo na mojej skórze zapach ten łagodnieje i się wysładza, robi się trochę jednostajny ale mi to bardzo odpowiada. Zużyję z przyjemnością, bo jest bardzo dziewczęcy.

Dla młodych dziewczyn

Perfumy moim zdaniem idealne są dla młodych dziewczyn ceniących klasykę. Zapach słodki,ale nie jest to cukierkowy zapach,jakich wiele na sklepowych półkach.Ten zapach ma w sobie coś,co przyciąga. Jest jedyny w swoim rodzaju. Nieszablonowy.Oryginalny. Idealnie nadają się na co dzień, utrzymują się do 8 godzin na skórze,nieco dłużej na ubraniu. Elegancki flakon przyciąga uwagę

Rewelacja za grosze !!!

Na te perfumy oraz dezodorant w tej samej wersji zapachowej natknęłam się przypadkiem wczoraj w Biedronce. Perfumy kosztują 14,99 a dezodorant 7,99 zł. Oczywiście kupiłam bo pamiętam, że dawno temu moja Mama oraz ja jak byłam nastolatką ich używałam. Dzięki tym zapachom wróciły wspomnienia :-) Dla siebie wybrałam w/w wersję Sweet Romance bo zapach jest bardzo romantyczny ale na tyle lekki, że nadaje się na co dzień.
Zapach jest również dosyć trwały za co dodatkowy plus.
Polecam!

Świetne na prezent, w przyzwoitej cenie - perfumy na każdą okazję.

Poszukując perfum dla mojej mamy, postanowiłem poszukać w klasyce, jaką wg. mnie jest stara, aldehydowa PW. W mojej miejscowej drogerii natknąłem się na młodsze wersje Pani Walewskiej i po przetestowaniu wszystkich mój wybór padł na wersję Gold - dostojny zapach. W trakcie tych poszukiwań odnalazłem również Sweet Romance, które bardzo przypadło mi do gustu. Lekki, subtelny, zwiewny i słodki zapach - kwiatowo/owocowy. Jak znalazł na nadchodzące lato i wczesną wiosnę. Kupiłem dla swojej żony w prezencie wraz z dezodorantem za bardzo przystępną cenę. Wszystkie koleżanki w pracy dopytują małżonkę czym tak pięknie pachnie i zdecydowanie nie dowierzają, kiedy odpowiada że to POLSKIE perfumy i to w takiej cenie! Jakość w stosunku do ceny powala. Sama kompozycja zapachowa jest świetna. Do bardzo dobre perfumy, polecam.

Panienka Walewska

Myślę, że z całą pewnością mogę powiedzieć, że ta wersja perfum Pani Walewskiej jest głównie dedykowana młodym dziewczynom. Pachnie ona lekko, zwiewnie, lekko słodko kwiatowo z domieszką wanilii. W takich zapachach napewno dobrze będzie się czuła nastolatka i młoda kobieta. Co ważne, mimo, iż zapach jest lekki to niczym nie odbiega od innych wersji Pani Walewskiej - nadal jest trwały, wyrazisty i przyciągający nosy otoczenia. Może i nie mam 20 lat, ale ten zapach to jeden z moich absolutnych walewskich faworytów.

Marzenie

Zawsze marzyłam o czymś z serii Pani Walewska. Zapachy jednak mi nie odpowiadały, kremy również nie aż znalazłam to w sklepie.

Zapach jest dla mnie ciepły, słodkawo kwiatowy, czuje wanilię, ale nie cukierkowy. Pasuje mi idealnie w zimie. Utrzymuje się raczej słabo, bo staje się coraz słabszy w ciągu dnia ale zdaje egzamin.

Buteleczka i opakowanie są cudowne, romantyczne, słodkie.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 buteleczki

PANNA Walewska

"Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach..."

Pani Walewska w kobaltowej wersji - kto jej nie zna? Pomimo mojego młodego wieku (dwadzieścia plus, ech), doskonale kojarzę (vide: babcia) legendarny już zapach polskiej myśli perfumiarskiej - mocny, duszący jaśmin z różą. Szacunek do kompozycji mam, ale nieee, żebym sama kiedykolwiek zechciała używać niebieskiej PW, na podbite kwiatami aldehydy jestem za młoda o kilkadziesiąt lat :) Różową wersję jednak bardzo chciałam wypróbować, ze względu na fakt, że kompozycja prezentowała się bardzo sensownie, poza tym to limitowanka, popularna w drogeriach - trudno ją dostać. No, ale dostałam ją za całe 15 zł w naturze i mogę do woli testować :)

"Choć otrząśniecie kwiaty barwnych mitów,
Choć rozproszycie legendowy mrok(...)"

Tak, sweet romance to naprawdę udane perfumy w swojej klasie cenowej. I bardzo różne od swojej starszej już i leciwej ciotki - zdecydowanie jest to kompozycja, której spokojnie mogą używać młode kobiety (nawet bardzo młode; gdybym znowu miała 17 lat, pewnie wybrałabym sobie ten zapach na pierwsze "poważne" perfumy :)). Nie mają w sobie spirytusowej, tandetnej nuty, tak często pojawiającej się choćby w kompozycjach la rive. Nie przemieniają się po kilkunastu minutach w odrzucające, tanie mydło. Nie, zapach ładnie rozwija się na skórze: od razu po aplikacji czuć wyraźnie cytrusy (mój nos zdecydowanie wyczuwa pomarańczę, ale pomarańczę lekko skąpaną w słodkim syropie) i czarną porzeczkę. Potem stopniowo wycisza się i staje się pudrowy i bardziej otulający, owoce ustępują orchidei i nieśmiało wyglądającej wanilii. Nie przytłaczają i nie wywołują protestów u otoczenia. Trwałość rzeczywiście całkiem dobra - na mojej skórze około 5 godzin, na ubraniach - aż do wyprania.

"Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść(...)"

Miraculum, wychodząc z tymi perfumami bardziej w stronę młodszych klientek, nie zapomina mimo wszystko o tradycyjnym kształcie flakonika z naklejką z kameą. Kartonik również udany, w jasnym kolorze, z różami. Małym minusem jest nakrętka, w moim egzemplarzu trochę słabo się trzyma.

Podsumowując, mogę napisać, że oceniam te perfumy na sprawiedliwą czwórkę. Nie jest to dla mnie KWC, ale gdybym jeszcze kiedyś je spotkała, pewnie nabyłabym drugie opakowanie (może dla młodszej siostry?). Duży szacunek dla Miraculum za odświeżenie oferty i wypuszczenie udanego, letniego zapachu.

(cytaty w cudzysłowach pochodzą oczywiście z wiersza A. Asnyka "Do młodych)

Używam tego produktu od: września

Bardzo ładne i trwałe kwiatowe perfumy

Zacznę od tego, że jestem pozytywnie zaskoczona jakością i zapachem tych perfum. Czuć w nich kwiaty, coś orientalnego (sandał czy piżmo) i wspomniane owoce, a zwłaszcza gruszkę i śliwkę. Perfumy, w przeciwieństwie do reszty perfum z serii Pani Walewska, są bardzo delikatne i pasują także dla młodych dziewcząt. Nie przepadam za zapachem wanilii w perfumach i tutaj jej prawie nie czuć, zatem polecam dla tych co tak jak ja nie lubią wanilii w kosmetykach. W mojej lokalnej małej drogeryjce po dwóch miesiącach od wprowadzenia zniknęły z półki wszystkie buteleczki "różowej" Pani Walewskiej, podczas gdy czarna, biała, złota czy legendarna kobaltowa prężnie się półki trzymają ;) Trwałość omawianej Pani Walewskiej jest również niespodzianką - na ciele trzyma się bardzo długo - 4h, a na ubraniach i tu nie przesadzę - aż do uprania ;)

Zalety:
+piękny delikatny zapach
+śliczne opakowanie i buteleczka
+trwałość
+cena

Wady:
-dostępność

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania, zużyta połowa buteleczki