Missha, All-Around, Safe Block Waterproof Sun Milk SPF50+/PA+++ (Wodoodporny krem przeciwsłoneczny)

Missha, All-Around Safe Block Waterproof Sun Milk SPF50+/PA+++ lekki, świeży i wodoodporny krem przeciwsłoneczny, który nawilża i odżywia. Nie pozostawia uczucia tłustości, lepkości. Daje idealne wykończenie, może być stosowany pod makijaż.
Składniki akyuwne Missha, All-Around Safe Block Waterproof Sun Milk SPF50+/PA+++:
- Ekstrakt z owoców Camu Camu (Myrciaria Dubia) - dostarcza skórze witaminę C oraz ją rozświetla. Ma działanie antyoksydacyjne.
- Ekstrakt z Malwy - Opatentowany Składnik zawierający wyciąg z malwy zapobiega podrażnieniom.

nawilżające, ochronne
wodoodporna
w butelce
krem
50 - 100ml

Najlepszy

Produktów przeciwsłonecznych używam od około 10 lat, przetestowałam naprawdę wiele. Ten jest według mnie najlepszy. Ma konsystencję mleczka, które wchłania się natychmiast, więc można go aplikować w dowolnej ilości. Jedyny!, który po 2-3 godzinach nie tworzy na mojej twarzy ciasta (cera raczej tłusta), nie świeci jak latarnia. Bez trudu można nałożyć na niego dowolny makijaż, który utrzymuje się w nienagannym stanie przez cały dzień.Przetestowałam zarówno w górach, jak i nad morzem, bez reaplikacji - ani śladu opalenizny.

dramat

Oceniam kosmetyk na podstawie saszetek.

Kosmetyki najczęściej kupuję w aptece internetowej.
Moim ulubionym filtrem jest (był?) matujący vichy capital soleil. Ale zauważyłam w opisie kremu (na stronie apteki), że filtr zmienił nie tylko nazwę (na ideal soleil) ale i skład... w inci pojawił się alkohol. Zrezygnowałam z jego zakupu na rzecz nowego filtra nuxe (jeszcze go nie testowalam). Skład vichy muszę sprawdzić gdzieś stacjonarnie - mam nadzieję że ten alkohol w składzie to błąd na str apteki :(
W zastępstwie vichy zużyłam też 20 ml recenzowanego filtra (ryzykując tym alkoholem w składzie). Testy upewniły mnie że jeśli vichy naprawdę zmieniło skład to zostałam bez filtra. Chyba ze nuxe sie sprawdzi...

Moja cera bardzo źle toleruje większość kosmetyków z filtrem. Wiele kremów mnie podrażnia. Po nałożeniu kremu z alkoholem moja cera robi się czerwona i piecze. Jest to spowodowane głównie tym, że jestem w trakcie kuracji przeciwstarzeniowej (kwasy+retinoidy+wit c). Ale nawet przed tą kuracją miałam reakcję uczuleniową po kilku filtrach, podrażniał mnie alkohol.

Recenzowany krem ma bardzo płynną, wodnistą formułę. Najlepiej wylać go w zagłębienie dłoni a później nakładać na twarz ponieważ kosmetyk ucieka przez palce.
W kremie jest wyczuwalny alkohol- i to okrutnie- nie potrafię znieść tego zapachu. Aplikacja kosmetyku jest przez to bardzo nieprzyjemna.
Krem delikatnie bieli tylko na początku- szybko się wchłania (ale mam jasną cerę i malo co mnie bieli).
Kosmetyk łatwo się rozsmarowuje, nie jest tłusty.
Niestety po kilku aplikacjach filtr zaczął bardzo podrażniać moją skórę. Po jego nalożeniu czułam pieczenie, cera była przesuszona.
Z powodu przesuszenia skóry i uczucia ściągnięcia nie mogłam kremu reaplikować w ciągu dnia. Krem robił smugi, nie chciał się rozprowadzać.

Podsumowując recenzję- kosmetyk jest bardzo płynny, nie przetłuszcza skóry ale przez ten alkohol w składzie nie jestem w stanie go używać. Ponadto krem podrażnił mi skórę i bardzo przesuszył policzki.
Cieszę się, że rozsądnie sięgnęłam po próbki zamiast inwestować w całe 70ml opakowanie.
Niestety nie polecam tego kosmetyku.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 20 ml