NYX, HD Studio Photogenic, Finishing Powder (Mineralny puder wykańczający)

NYX, HD Studio Photogenic, Finishing Powder (Mineralny puder wykańczający)

Mineralny puder z profesjonalnej linii HD Studio Photogenic posiada formułę bazująca na 100% czystej krzemionki o niezwykle drobnych i delikatnych dla skóry cząsteczkach. Absorbując nadmiar wydzielanego sebum, puder pozostawia skórę jasną i promienną, zapewniając nieskazitelne, matowe wykończenie makijażu. Mineralny puder z profesjonalnej linii HD Studio Photogenic jest idealny do samodzielnego stosowania lub utrwalania efektu uzyskanego po nałożeniu podkładu. Transparentna formuła pudru mineralnego z profesjonalnej linii HD Studio Photogenic zapewnia bardzo naturalny rezultat końcowy, przez co jest odpowiednia dla wszystkich odcieni skóry. Dla uzyskania najlepszego efektu wystarczy niewielka ilość pudru, najlepiej nakładana przy pomocy pędzla typu Kabuki.

Jeden z ulubionych

Puder kupiłam z polecenia konsultantki w perfumerii Douglas, skusiłam się i nie żałuję...
Na mojej wymagającej cerze utrzymuje długo mat i świetnie rozmywa niedoskonałości. W połączeniu z podkładem L'Oreal Infallible wygląda cudownie tak samo dobrze komponuje się z podkładem Too faced born this way. Jedynym mankamentem jest to, że po otwarciu puder jest dosłownie wszędzie :)

Świetny

Świetny puder, zdecydowanie wydluza czas oczekiwania na świecenie się. Jeszcze zadek puder nie dal rady tal jak ten. Po okolo 3 gpdzinach zaczynam sie swiecic, ale to jest delikatne świecenie, ktore i tak wprawia mnie w zachwyt nad moim makijażem nawet po kilku godzinach!

Super mat

Puder super matuje. Mam cerę tłustą, po tym pudrze nie poprawiam makijażu spokojnie przez 8h. Pierwszy raz tak długo mój makijaż utrzymuje się matowy. Niestety nie jest to ideał. Nie nadaje się do zdjęć. Troszkę bieli Ale wystarczy nałożyć go małą ilość.
Ogólnie bardzo dobry puder z jedną dużą wadą.

Średni

Nie jest to zły produkt, jednak w tej cenie można kupić coś lepszego.

Największym minusem jest opakowanie. Puder nie nadaje się do zabrania w podróż, ponieważ natychmiastowo wszystko wydostaje się na zewnątrz.

No niestety....

Kupilam owy puder z kilku powodow:
1. kocham marke NYX i wiele rzeczy mi sie sprawdza
2. szukalam transparentnego pudru fixujacego
3. na niemieckojezycznych forach ludzie pijali z zachwytu
4. tutaj ( CH) bardzo tani
5. HD , wiadomo ;)

Niestety rozczarowanie......

Plusy:
+ bardzo mialki ( wilgotny ) w dotyku puder
+ 100 % mineralny
+ dobrze matuje
+ bardzo dobrze zmielony, pylek

Minusy:
- bieli i to bardzo
- w swietle flesza wyglada jakbysmy wysmarowali sie maka
- podkresla suche skorki
- wysusza ( raczej optycznie) ale jednak , makijaz wyglada na suchy
- na twarzy tworzy sie dziwna skorupa
- niewydajny
- opakowanie ma wielkie dziury i puder wylatuje wszedzie :(

Bede go uzywac na klientkach do skor typowo bardzo tlustych i nie do zdjec hihihi

Kiepski

Mam tłustą cerę, więc mocno matujący puder to dla mnie niezbędnik. Skusiłam się na NYX, chociaż cena 43zł w ich sklepie internetowym to dość sporo za tak nieduży słoiczek i małą wydajność.

Puder nie spełnił moich oczekiwań z wielu powodów:
1. Przed nałożeniem pudru moja cera wygląda OK. Po nałożeniu pudru okazuje się, że schodzi mi skóra na nosie i wszędzie mam jakieś drobne skórki, chociaż przed chwilą robiłam peeling.
2. Jest tak drobno zmielony, że jest dosłownie mgiełką/pyłem. Wypróbowałam mnóstwo różnych pudrów, na coś tak drobnego jeszcze nie trafiłam. Jest jak talk. Wpada do nosa, oczu, ust, Skutkuje to tym, że dużo pudru się marnuje, bo on po prostu lata wszędzie. Dodatkowo całe ubrania i stanowisko do makijażu mamy w pudrze.
3. Nakładam podkład - odcień idealnie dopasowany do skóry, wszystko ładnie zblendowane, właściwie nie widać, że cokolwiek mam na twarzy. Nakładam na to puder i nagle się okazuje, że mój podkład jest totalnie pomarańczowy i niedopasowany do twarzy! I widać plamy. Puder zmienia po prostu kolor podkładu.
4. Puder "zjada" podkład, czyli mam np. jakieś przebarwienie, zamaluję sobie je dokładnie podkładem, nic nie widać. Dokładam puder - przebarwienie już widać z powrotem.
5. Poza tym puder bieli i naprawdę ciężko się tego pozbyć. Próbowałam coś kombinować z bronzerem, ale czy naprawdę jest sens tak sobie komplikować życie?

Z zalet jest to, że puder faktycznie nieźle matuje, ale co z tego, skoro generalnie psuje nam makijaż i to, co udało się osiągnąć nakładając podkład? Może i twarz będzie matowa, ale za to brzydka ;) Tak czy tak z tym matem też szału nie ma - u mnie po jakichś 6 godzinach błyszczenie już wraca.

Plusy:
+ładne opakowanie
+nieźle matuje

Minusy:
-bieli
-strasznie podkreśla suche skórki
-zmienia kolor podkładu
-"zjada" podkład (po nałożeniu pudru spod podkładu wychodzi to, co nim zakryłyśmy)
-zbyt drobno zmielony, konsystencja talku
-mało wydajny
-dostepność
-po nałożeniu na twarz daje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia

nieee

Co skłoniło mnie do kupna? Jedwabistość, wręcz mgiełka. Uważam, że mógłby to być najlepszy puder, bo nie skóra nie jest przesuszona, idealnie trzyma makijarz ponad 12h, ALE :
1. mimo transparentności - PRZYCIEMNIA, boże broń utwalać nim korektor pod oczami, bo będą ciemne placki.
2. NAJGORZEJ- użyłam puszka do nałożenia pudru, w celu wklepania (robię to zawsze) byłam zachwycona, skóra była idealna,miękka, jedwabista, no po prostu cud. Czułam się wyjątkowa ;P w pracy szef, zapytał co ja mam na twarzy, myslałam, ze chodzi mu o to, ze lepiej dziś wyglądam, otóż w ostrym świetle, pojawiły się na mojej twarzy białe plamy, których normalnie nie było widać.... poszłam do łazienki, włączyłam flesz i miałam twarz w plamy, dosłownie jakbym obkleiła się mąką. Jeśli widziałyście, kiedyś zdjęcia Angeliny Jolie z białym pudrem na twarzy, to właśnie ten puder zrobi to samo. Najadłam się takiego wstydu, że masakra. To całkowicie dyskwalifikuje ten puder.
A dla ciekawostki, Pani w nyxie powiedziała, że to puder rozświetlający, w życiu nie wyłam tak rozświetlona, złudzenie niczym odblask, bo ma taką jedwabistą formułę. Dla niedowiarków, polecam zrobić fotę :D

Porządny puder matujący

Jako posiadaczka cery mieszanej długo szukałam pudru, który skutecznie zmatowiłby moją twarz w newralgicznych miejscach. Wszystkie, których próbowałam do tej pory działały krótko - świeciłam się po maks 2 godzinach.
Ten puder matuje na zauważalnie dłużej, nie mierzyłam dokładnie czasu, ale spokojnie wytrzymuje 5-6 godzin, a i potem świecenie nie jest mocne.
Nie zapycha, nie zauważyłam też, żeby wysuszał, choć lubi podkreślać łuszczący się naskórek (co potrafi mi się przydarzyć w gorsze dni).

Trzeba jednak uważać z ilością. Potrzeba go naprawdę niewiele, żeby zmatowić i utrwalić makijaż. Podobno za gruba warstwa jest bardzo widoczna na zdjęciach robionych z lampą błyskową, ale osobiście nie testowałam.
Jest bardzo drobniutki, przez co potrafi bardzo pylić.

Nie poleciłabym go osobom z suchą cerą, może niezbyt korzystnie wyglądać na takiej skórze.

Kupię ponownie, o ile nie znajdę czego s lepszego :)

Mój hit na zawsze :)

ten puder jest rewelacyjny, przede wszystkim jest mineralny więc w 100 % naturalny ;) nie zapycha, nie podrażnia, nie wysusza a mimo to dobrze matuje, na długo!
puder przedłuża trwałość makijażu i w dodatku skóra po jego zastosowaniu jest gladziutka. ;)

zdecydowanie mój hit na zawsze ( jest lepszy nawet od kryolanu!)

trzeba umieć go aplikować, wystarczy odrobina aby zmatowić cerę, nakładany w duzej ilości trochę się pyli.
cena nie należy do najlepszych, ale za taki kosmetyk warto dać tyle kasy, bo jest wydajny. Szczerze polecam!

Używam tego produktu od: dwóch tygodni