Donegal, Blending Sponge (Gąbka do makijażu)

Donegal, Blending Sponge (Gąbka do makijażu)

Gąbka Blending Sponge do aplikacji makijażu, idealnie sprawdza się przy nakładaniu i rozcieraniu podkładu. Wykonana jest z hipoalergicznego i bez zapachowego materiału. Jej owalny kształt perfekcyjnie dopasowuje się do twarzy, co pozwala na doskonałą aplikację kosmetyków. Zwarta struktura gąbki umożliwia dokładne rozłożenie podkładu na skórze tworząc idealną warstwę bez zacieków i smug. Gąbka Blending Sponge daje efekt makijażu wykonywanego metodą airbrush, pozostawiając cerę perfekcyjnie wygładzoną i równomiernie pokrytą kosmetykiem.

do twarzy, do podkładu
gąbki, aplikatory
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Jestem na nie !

Gąbka nawet po namoczeniu pochłania sporą ilość podkładu, podkład nałożony gąbeczką wygląda nienaturalnie.
Największym minusem gąbeczki jest to, że jest bardzo twarda - nie da się z nią współpracować.
Nie polecam, szkoda każdej złotówki na ten produkt

Dobre jajo

Bardzo dobra rzecz, geniusz wpadł na to. Gąbeczka jest mięciutka, nawet po umyciu wielokrotnym zachowuje kształt i swoje właściwości. Bardzo dobrze rozprowadza produkty i zbiera nadmiar. Dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Tania, w przeciwieństwie do oryginału i jak dla mnie wystarczająca.

Oj nie....

Piszę recenzję tej gąbki po używaniu wcześniej gąbki BB i RT. Może dlatego, że mam porównanie do poprzedników Donegal wypada bardzo słabiutko.
Przede wszystkim podkład nałożony przy użyciu tej gąbki wygląda bardzo nienaturalnie, mam wrażenie, że gąbka nie wtapia podkładu dokładnie w skórę tylko tak jakby produkt ślizga się po jej powierzchni. A to co ją najbardziej dyskwalifikuje to fakt, że niesamowicie podkreśla rozszerzone pory. Przy użyciu gąbki z RT pory są takie jakby rozmyte, zatuszowane a tutaj podkład wygląda bardzo nienaturalnie no po prostu brzydko.

Bardzo dobry średniaczek.

Gąbki z Donegala zużyłam już dwie. Miały inną strukturę ale obie lubię tak samo.

Produkt zachęcił mnie do zakupu niską ceną, jest też łatwo dostępny.

Gąbeczka może nie jest mega miękka ale też nie jest twarda. Taka średnia ale w tą dobrą stronę.
Nie rozumiem, gdy widzę opinie że wypija za dużo podkładu i słabo rośnie pod wpływem wody. Może to opinie osób, które użyły tego produktu raz czy dwa i rzuciły w kąt, bo na początku rzeczywiście można odnieść takie wrażenie jeśli dobrze nie "wymiętosimy" gąbki w wodzie. Z czasem coraz ładniej i łatwiej nasiąka wodą, a wypijanie podkładu przez ten produkt staje się znikome. Nawet ciężej wysycha z czasem.

Gąbka po zmoczeniu w wodzie zwiększa sporo swoją objętość i staje się miękka.

Z biegiem czasu coraz ciężej ją domyć w niektórych miejscach.
Gąbka podczas mycia szybko wraca do pierwotnego kształtu.

Bardzo ładnie rozprowadza podkład na twarzy.

W obu przypadkach zauważyłam malutkie pęknięcia po około dwóch miesiącach używania.

Według mnie Gąbki od Donegala są całkiem dobrymi produktami.
Myślę, że za tę cenę warto wypróbować: )
P.s. Gdyby gąbka była jeszcze troszeczkę bardziej miękka i łatwiejsza w myciu - byłaby ideałem :) Ale i tak napewno kupię ponownie :)

zostaje ze mną na dłużej

Bardzo długo opierałam się modzie na używanie gąbek do makijażu, gdyż mam 2 lewe ręce i ogólnie słabo radzę sobie z makijażem. Bałam się, że nie będę umiała używać takiego jajeczka, aż pewnego dnia dostałam to różowe cudo w prezencie. Podchodziłam do mojej gąbki jak pies do jeża, a okazało się, że aplikacja podkładu przy jej pomocy jest banalnie prosta. W tym momencie chyba nie umiałabym ładnie rozprowadzić podkładu palcami. Ładnie rozciera kosmetyki, równomiernie je rozkłada. Bez plam i mazaji. Przed użyciem warto ją zwilżyć i używać na mokro. Jedna starcza mi na ok. pół roku. Po tym czasie zaczyna się lekko strzępić i mam trudności z jej doczyszczeniem. Jednak za taką cenę można po tych kilku miesiącach kupić nową.

Dla mnie absolutne nie

Gąbeczka tania i dostępna, niewątpliwie ma swoje plusy, ale nie spełnia swoje podstawowej roli - "pije" podkład, nie radzi sobie ze wszystkimi podkładami, jest twarda i nieprzyjemna podczas aplikacji (efekt piłki).

Dlaczego gąbka z rt ma 4.5 A ta 4??

Kompletna klapa wg mnie. Twarda,podczas rozprowadzniaa podkładu czujemy efekt piłki. Kiedy rozprowadzilam nią moj sprawdzony podkład no to straszna tragedia zostawiła takie plamy A do bakingu sobie nie nadaje bo spada puder niej.

Całkiem dobra

Była to moja pierwsza gąbka do makijażu, ponieważ stwierdziłam, że nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy do celów edukacyjnych bo przecież musiałam się nauczyć z nią obchodzić. Gąbka jest całkiem dobra, jak dla mnie jest odpowiednio miękka, rośnie pod wpływem wody. Nadaje się do aplikowania podkładu zarówno na sucho jak i na mokro. Jest wytrzymała, już przeszła kilka prań i nie straciła swoich właściwości no poza kolorem. Dużym plusem jest to, że nie wchłania za dużo podkładu. Polecam wszystkim początkującym.

robi plamy

Gąbka jest przyjemna, mięciutka, nie chłonie podkładu prawie wcale, znacznie rośnie przy namaczaniu. Niestety robi przepaskudne plamy, żeby nałożyć podkład równo muszę spędzić dobre kilka minut. Testowałam ją z kilkoma podkładami zarówno na mokro i na sucho - nic nie pomaga. Jeszcze ją trochę poużywam, bo i tak idzie to sprawniej niż palcami, ale nie kupię kolejnej.

Lubię

Różowa gąbka, która po pierwszym macaniu wydała mi się gumowa. Trochę się obawialam, ale na szczęście po pierwszym użyciu przekonałam się, że zakup był udany. Gąbka rośnie, jest przyjemna w dotyku ale jakby lekko gumowa... Całkowicie inna konstrukcja niż oriflame czy wibo.
Nie wchłania za dużo podkładu, dobrze pracuje na skórze. Nie robi plam, smug i dziur w makijażu. Ma charakterystyczny dźwięk przy nakładaniu.
Ładnie się dopiera a róż jest mimo wielu pran dalej intensywny

Nie jest zła

Mam ją już 3 raz. Kupuję gąbeczkę na promocji za 8 zł. Nie jest bardzo twarda, ale nie jest też super miękka. Nie wpija dużo podkładu i rośnie pod wpływem wody. Myślę, że dla mniej wymagających lub początkujących będzie dobra, bo można nauczyć się z nią pracować, a nie kosztuje dużo pieniędzy.

To nie to

Chciałam wypróbować czegoś innego, niż fantastyczne gąbeczki Blend it. Kupowałam przez internet i nie miałam okazji jej dotknąć, co było błędem. Gąbka jest naprawdę twarda. Próbując rozmieścić na twarzy podkład tylko uderzam się po twarzy. Ta aplikacja nie jest ani trochę przyjemna. Wiadomo, absorbuje dużo produktu, ale to tak typowo z gąbkami. Dlatego też warto dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego. :)