Alterra, Wohltuende Reinigung & blutenzarte Sinnlichkeit (Żel pod prysznic 'Plumeria biała i czarny bez')

Żel pod prysznic Alterra Plumeria biała i czarny bez odświeża, oczyszcza i pielęgnuje. Oczyszcza w komfortowy sposób i pobudza zmysły subtelnym zapachem kwiatów. Żel pod prysznic Alterra Plumeria biała i czarny w delikatny sposób oczyszcza skórę i ożywia zmysły. Łagodne substancje myjące na bazie surowców roślinnych w komfortowy sposób oczyszczają skórę, a subtelny zapach kwiatów roztacza swoje inspirujące działanie. Kombinacja wysokowartościowych ekstraktów z kwiatów plumerii białej i czarnego bzu zapewnia prawdziwą przyjemność podczas kąpieli pod prysznicem.
Żel pod prysznic Alterra Plumeria biała i czarny nie zawiera:
- syntetycznych barwników,
- syntetycznych aromatów
- substancji konserwują
- silikonów,
- parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych.

co najmniej średni

Skuszona żelem pomarańcza z wanilią (który był rewelacyjny, ale szybko się skończył) kupiłam ten.
Z opakowania pachnie ładnia, na skorze już nieco gorzej...

+ dobrze się pieni

- nie zauważyłam nawilżenia, konieczny balsam
- glutkowato żelowa konsystencja
- zapach(choć w sklepie wydawał się ladny)
- wydajność

Używam tego produktu od: 1 miesiac

Polecam osobom którym podobał się zapach wersji z makiem i migdałami.

Kupiłam ten żel ze względu na zapach, który przypomina mi wersję z makiem i migdałami (wielka szkoda, że to była limitka :( ), ten jest jednak lżejszy, bardziej kwiatowy. Nie utrzymuje się na skórze.

Żele Alterra myją bardzo dobrze nie wysuszając przy tym zbyt mocno. Mam ekstremalnie suchą skórę więc 99% żeli pod prysznic wysusza ją w mniejszym lub większym stopniu. W przypadku tego produktu wystarczy, że po prysznicu posmaruje się balsamem, dla porównania przy używaniu żelu Isany 3 dni pod rząd zaczęły mi się na skórze tworzyć suche placki przypominające łuskę i żaden balsam/ masło do ciała nie było w stanie nic z tym zrobić.

Na pianę nie zwracam większej uwagi bo nie wpływa ona na właściwości myjące, ale muszę stwierdzić, że żel nalany na gąbkę pieni się naprawdę dobrze. Gorzej jeśli ktoś myje się bez gąbki, wtedy ilość piany jest naprawdę niewielka i może to wielu osobom przeszkadzać.

Żel nie zawiera SLS, ani SLES, ale ma za to Sodium Coco-Sulfate który również jest siarczanem sodu ;)

Skład:

Aqua- woda

Sodium Coco-Sulfate- siarczan sodu, łagodniejsza forma SLS, pochodzenia roślinnego

Lauryl Glucoside- delikatny detergent o charakterze niejonowym, łagodzi ewentualne drażniące działanie wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne, biodegradowalny

Glycerin- alkohol, humektant, środek nawilżający, zwiększa transport składników aktywnych w głąb skóry

Maris Sal- sól morska

Betaine- pochodna glicyny, ma działanie silnie nawilżające

Sambucus Nigra Flower Extract- ekstrakt z czarnego bzu

Plumeria Alba Flower Extract- ekstrakt z plumeri białej

Sodium PCA- jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także zmiękcza i wygładza skórę

Sodium Cocoyl Glutamate- substancja myjąca, pochodzenia naturalnego, aprobowana do stosowania w kosmetykach naturalnych

Disodium Cocoyl Glutamate- substancja myjąca, pochodzenia naturalnego, aprobowana do stosowania w kosmetykach naturalnych

Alcohol- konserwant i środek dezynfekujący

Parfum- kompozycja zapachowa

Limonene- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach skórki cytrynowej

Linalool- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach konwalii

Benzyl Salicylate- substancja zapachowa, może uczulać

Citral- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach cytryny

Geraniol- składnik olejków eterycznych, imituje zapach pelargonii

Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

Przyjemny

Bardzo lubię kosmetyki Alterra. Pierwsze co przychodzi mi do głowy na ich temat to "tanie a dobre". Używałam już kiedyś ich żelu o zapachu pomarańczy z wanilią, więc kiedy tylko wypatrzyłam w Rossmannie nową wersję zapachową, natychmiast wrzuciłam ją do koszyka.

+ żel myje skórę łagodnie, nie podrażnia ani nie wysusza jej
+ jednocześnie dobrze oczyszcza
+ delikatnie się pieni
+ skład; nie zawiera SLS, a więc dobrze sprawdzi się u wrażliwców
+ kosmetyk wegański
+ opakowanie jest w porządku, pod koniec można je postawić do góry nogami i zużyć produkt do końca
+ cena i dostępność

+/- żel jest przezroczysty, a jego konsystencja przypomina galaretkę
+/- wydajność jest przeciętna

- zapach, mi akurat nie przypadł szczególnie do gustu, ale to kwestia subiektywna. Dla mnie pachnie jak lekarstwo ;)

Żel godny polecenia jak większość produktów Alterry. Chociaż ja pozostanę wierna wersji pomarańczowej :)