Avon, Foot Works, Beautiful, Pineapple Sorbet, Exfoliating Scrub (Złuszczający scrub do stóp `Sorbet Ananasowy`

Złuszczający scrub do stóp Avon Foot works sorbet ananasowy złuszca martwy naskórek na sotpach nadając im miękkość i gładkość. Złuszczający scrub do stóp Avon Foot works sorbet ananasowy przyjemnie odświeży i zregeneruje stopy.
Sposób użycia: Wmasować w skórę stóp, szczególnie w suche i zrogowaciałe partie. Dokładnie spłukać. Nadaje stopom idealną gładkość i miękkość.

Skład: Aqua, Polyethylene, Glycerin, PEG-60 Hydrogenated castor Oil, Parfum, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Ananas Sativus fruit Extract, Cl 19140, Cl 14700, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.

Cena: 14zł / 75ml.
/w/

Przyjemny, choć słabo złuszczający

Scrub do stóp powinien w mojej opinii mieć dość szorstkie drobinki, mocniej drapiące niż w kosmetykach do ciała. Tego mi tu trochę brakuje - w tym peelingu drobinki są raczej delikatne (a może zbyt delikatne dla mnie?), a sama konsystencja jest zbyt rzadka, przecieka przez palce i trudno się rozprowadza, znika w trakcie rozcierania.

Za to powinnam wystawić ocenę 3 (niby efekt jest, peelinguje skórę stóp, choć oczekiwałabym mocniejszego działania) - jednak sprawę ratuje nieco jego naprawdę przyjemny zapach. Szczególnie lubię używać go latem, jest orzeźwiający i przyjemnie odświeża stopy w upały. Zapach jest naprawdę świetny.

Oceniając więc całościowo - muszę uczciwie dać 4 gwiazdki, skoro nie mamy 3,5.
Myślę, że można go wypróbować, jest przyjemny w stosowaniu, a sprawę aplikacji ułatwia stosowanie na suche stopy - zdecydowanie mniej wtedy spływa i jest skuteczniejszy, mocniej złuszcza skórę. Na lato super.

Nie dla mnie

Jak dla mnie jest beznadziejny nie widziałam żadnego efektu. No może troche coś zadziałał ale nie zawiele. Jest dość rzadki i często wylewałam go za dużo. Dlatego nie jest wydajny. Opakowanie jest ok bo ja lubie tego typu produkty w takim opakowaniu. Zapach ładny delikatny. Jego cena też nie jest wysoka.

Słaby

Ten scrub niespecjalnie chce działać tak jak producent obiecuje. Wiadomo, że nie zawsze uda się wszystko usunąć, więc usatysfakcjonowałoby mnie nawet lekkie złuszczenie, a nawet tego nie udało się osiągnąć.

Produkt zamknięty jest w wygodnej tubce o charakterystycznym żółtym kolorze, która pozwana na wydobycie produktu do samego końca. Zapach jest całkiem przyjemny oraz kojarzący się z mocnym odświeżeniem. W konsystencji, która jest trochę nieprzyjemnie lejąca się są bardzo małe drobinki. Znam peelingi do ciała, które mają o wiele większe drobinki i o wiele lepiej złuszczają niż ten produkt. Nie wypada to zbytnio dobrze, tym bardziej, że skóra rąk, nóg czy chociażby brzucha jest bardziej miękka oraz delikatniejsza niż twardsza skóra pięt. Te małe drobinki są bardzo słabe, wręcz nie czuć efektu złuszczania - co najwyżej odświeżenie. Niestety wydajność też pozostawia wiele do życzenia, ponieważ przez to, że jest lejąca się konsystencja to ona dosłownie spływa i przecieka przez palce, a te drobinki są tak drobne, że aż prosi się, żeby użyć więcej produktu, żeby tych drobinek było więcej. Efekt? Tak naprawdę żaden. Liczyłam na to, że produkt ten bardzo fajnie złuszczy naskórek albo chociaż sprawi, że pięty będą trochę bardziej miękkie. Tutaj tak naprawdę nic nie zmieniło się - mogłabym równie dobrze nic nie używać, a stan skóry wyglądałby tak samo. Jeśli chodzi o cenę to jak na tak mało wydajny produkt jest za duża. Może mam bardziej wymagające stopy i ten produkt sprawdzi się u innych osób.

Podsumowując - nie zakupię ponownie. Bardzo słabe działanie przy niskiej wydajności.

Przeciętny

Peeling przede wszystkim ma piękny zapach, ale w działaniu mnie nie zadowolił. Był zbyt delikatny, nie \'zdzierał\' stóp, nie złuszczał a jedynie odświeżał.

Konsystencja: rzadka, drobinki delikatne i małe, trzeba uważać, bo potrafi spływać ze skóry.

Działanie: stosowałam go dwa razy w tygodniu, ale okazał się za słaby. Jednakże po zabiegu ze złuszczającymi skarpetkami utrzymywał stopy w miarę dobrym stanie przez jakieś 3 tygodnie. Może sprawdzi się u osób, które nie mają problemów ze zrogowaciałą i twardą skórą pięt, ale dla mnie jest niewystarczający. Nie mogłabym polegać tylko na takim produkcie. Grzbiet stopy był fajnie wygładzony, ale tam zazwyczaj nikt nie ma problemów.

Zapach: słodki, przyjemny, aczkolwiek chemiczny, nie sądzę by utrzymywał się na skórze.

Opakowanie: charakterystyczne dla wszystkich kremów i peelingów do stóp Avon. Miękka, łatwa w przecięciu tubka o żywym żółtym kolorze.

Dostępność: konsultantki i internet.

Plusy:
- wydajny
- ładny zapach
- był niedrogi

Minusy:
- niewystarczający w działaniu, zwyczajnie za słaby
- zbyt delikatne drobinki.

Używam tego produktu od: Około 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 75 ml.

zapach ok, działanie nie.

Kupiłam razem z sprayem i balsamem do stóp. Ta reszta jest w miarę ok, to ten scrub jest za słaby. (mocniejsze mam do twarzy peelingi niż to).

Jedynym plusem jest zapach orzeźwiający ananasowy i tylko tyle.
- słaba wydajność. BARDZO słaba.
- nie spełnia swojej podstawowej funkcji.

Oczekuje od tego typu produktów wyraźnego wygładzenia zrogowaciałej skóry stóp. A tu ledwo, ledwo prawie nic.

Nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące męczarni
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Można wypróbować

Zakupiłam peeling w pakiecie z jakąś mgiełką czy sprayem i kremem, których nawet jeszcze nie wypróbowałam :) wrażenia niezbyt pozytywne, głównie z powodu wydajności ..

+ ładnie pachnie
+ w pakiecie bardzo tani
+ konsystencja, dość gęsty, na pewno przez to lepszy niż Beautiful 7 in 1, króry jest niesamowicie rzadki

- niewydajny, starczy na dwa użycia może ...
- za słaby

Więc niestety niezbyt polecam, na pewno są lepsze :)

Używam tego produktu od: od miesiąca

Za słaby do stóp

Słodki zapach, gdzieś koło ananasa leżał. Dość lejąca się formuła, w żółtym żelu zawieszone drobne kuleczki. Niestety nie polubiłam się z tym peelingiem - po prostu do stóp jest za słaby, o czasie letnim nawet nie wspominając. Kuleczki są w ogóle nie ostre, tylko widać lekkie wygładzenie, spodu stóp w ogóle "nie rusza".
Może w zimie, kiedy stopy potrzebują czegoś łagodnego.
Dość wydajny, cena niska.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Kocham, kocham

Uwielbiam ten zapach i konsystencę!
Użyłam już wiele produktów foot works i ten scurub jest moim ulubionym. Zapach jest rewelacyjny.
Konsystencja łatwo się wyciska z tubki i rozprowadza. Fajnie odświeża stopy i lekko wykładza.

Za słaby do stóp, idealny do ciała

Peeling jest bardzo, bardzo delikatny. Jest dużo małych drobinek, które prawda, masują i wygładzają, ale jest to słabe działanie, nie złuszcza wszystkiego, a już na pewno nie strzępów naskórka po maskach. Na stopach wolę zdecydowanie mocniejsze działanie, więc zużywam go do ciała i sprawuje się bardzo dobrze.

Peeling jednak ma konsystencję bardzo przyjemną, nie pozostawia filmów na skótze, a po użyciu skóra pozostaje gładka i bardzo przyjemna w dotyku, czuć że ma glicerynę, skóra nie płacze z przesuszenia, choć - wymaga balsamu czy oliwki.

Do twarzy - także dobrze się nadaje.

W przeciwieństwie do "balsamu" i sprayu z serii - bardzo polecam.

- 1 gwiazdka - bo za słaby do używania zgodnie z przeznaczeniem.