Stara Mydlarnia, Eco Receptura Bioaloes, Peeling enzymatyczny

Stara Mydlarnia, Eco Receptura Bioaloes, Peeling enzymatyczny

Enzymatyczny peeling Stara Mydlarnia jest oparty na bazie dwóch roślinnych enzymów - bromelainy i papainy, z dodatkiem kwasu hialuronowego (poprawia jędrność i elastyczność), kwasu mlekowego i cytrynowego (wyrównuje koloryt skóry), ekstraktu z aloesu (łagodzi podrażnienia, nawilża), neutrazenu (zmniejsza zaczerwienienia).
Enzymatyczny peeling Stara Mydlarnia nie zawiera
- SLES, SLS i ALS
- Parabenów
- Peg-s
- Sylikonów,
- Oleji mineralnych

łagodny i skuteczny

Nim trafiłam na ten peeling nie sądziłam, że produkty z naturalnymi substancjami złuszczającymi, które nie są drobinkami np. zmielonymi pestkami moreli, potrafią tak doskonale wygładzić, odżywić i rozjaśnić skórę.
Wbrew kategorii, do jakiej został zakwalifikowany w KWC nie jest to peeling mechaniczny, tylko jak w nazwie - enzymatyczny. Działa tutaj kwas cytrynowy i mlekowy oraz papaina i bromeina (dwa ostatnie to enzymy z owoców).
Po założeniu na skórę przetartą uprzednio wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub wodą różaną po kilku minutach odczuwam delikatne pieczenie (nie jest to nieprzyjemne uczucie i oznacza, że działają zawarte w nim enzymy złuszczające), które po chwili ustępuje. Upatruję w tym zawartości witaminy C. Po kilku minutach delikatnie masuję twarz opuszkami palców (przez kilkadziesiąt sekund) i zmywam letnią wodą. Później nakładam krem nawilżający (mam 31 lat, od lat nie opalam twarzy, nie korzystam z solarium = nie mam zmarszczek) i pod oczy (jeśli stosuję peeling wieczorem) lub oba wymienione i Clinique Super City Block SPF 40 (jeśli użyję peelingu rano).
Tak jak wspomniałam na początku peeling niesamowicie wygładza, odżywia i przy długotrwałym stosowaniu rozjaśnia skórę. Uczucie wygładzenia nie jest złudne jak przy produktach zawierających pochodne oleju mineralnego (parafina, itp.) - ten peeling nie zawiera nie tylko tych \'dziadostw\', ale też SLS, SLES, parabenów, silikonów, etc.
Dzięki zawartości kwasu hialuronowego i ekstraktu z aloesu nawilża - po zastosowaniu nie ma mowy o uczuciu ściągnętej skóry (moja jest wrażliwa, mieszana, naczynkowa). Idealnie nadaje się do cer naczynkowych, nie podrażnia, nie uczula. Nie wymaga stosowania później masek nawilżających.
Peeling jest bardzo wydajny - przy regularnym stosowaniu raz - dwa razy w tygodniu wystarcza na kilkanaście (na twarz, szyję i dekolt), a nawet kilkadziesiąt (na samą twarz) zastosowań.
Cena w Perfumerii Douglas (głównie na stronie internetowej - w stacjonarnych wyjątkowo ciężko go upolować) wynosi 24,90 - przy dodatkowej promocji potrafi kosztować poniżej 20 zł. Cena na stronie internetowej Starej Mydlarni czy w ich sklepach stacjonarnych wynosi ok. 30 zł. Niewielka ilość kosmetyku, jaką trzeba użyć jednorazowo (porcja wielkości orzecha laskowego na całą twarz) sprawia, że jest bardzo wydajny. Tubka jest poręczna, estetyczna i miękka - gwarantuje łatwe wydobycie produktu do końca.

Ilość zużytych opakowań: dwa całe