M.A.C., Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation (Wodoodporny podkład długotrwały)

MAC, Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation jest podkladem o wodoodpornej formule, który można stosować jako podkład lub korektor. MAC, Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation utrzymuje się na skórze do 24 godzin. Formuła stapia się ze skórą zapewniając krycie od średniego do pełnego. Lekka formuła MAC, Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation zapewnia naturalne, satynowe wykończenie.

wodoodporna
Krycie
średnie
fluidy
w tubce

Wrażliwa cera

Niestety jestem posiadaczka cery bardzo wrażliwej . Postanowiłam ze kupie ten właśnie podkład z racji na to ze firma Mac patrząc na jej cenę i prestiż powinna zapewniac dobre kosmetyki! Nic bardziej mylnego. Podkład nie jest z najniższej polki wiec nie spodziewałam się ze aż tak mnie wysypie! Dobrym określeniem będzie ‚poparzenie’ (?) skora dochodziła do siebie przez dobre KILKA miesięcy . Dodatkowo po kilku godzinach warzył się na twarzy czego totalnie się nie spodziewałam. Jedyne jaka zaletę mogę wymienić to dobre krycie i wydajność ,starcza na długi czas. Jednak krycie jak i znacznie więcej plusów można znaleźć w produktach z niższej polki. Nie polecam osobom o cerze wrażliwej ,skłonnej do uczuleń. Uważam ze Mac nie jest marka dla naszej buźki.Oczywiście to moja osobista opinia. Nie jest wart swojej ceny.

Totalna klapa

Zachęcona pozytywnymi opiniami o kosmetykach marki MAC skusiłam się na ten podkład.
Kosmetyk miał dobrze kryć i być trwały (wręcz wodoodporny). W rzeczywistości podkreślał rozszerzone pory, dawał pudrowe brzydkie wykończenie i ścierał się z twarzy od razu po dotknięciu buzi.
Użyłam go z 4-5 razy (z różnymi kremami itp) i oddałam koleżance, bo nie dało się go używać!

Najlepszy do zadań specjalnych i w ekstremalnych warunkach.

Przez pierwszy tydzień stosowania, szargały mną przeróżne i sprzeczne ze sobą odczucia odnośnie tego podkładu, w szczególności nienawiść, frustracja aż w końcu zachwyt. Tak jak w przypadku klasycznego podkładu MAC Pro Longwear SPF10, Pro Longwear Nourishing Waterproof trzeba nauczyć się aplikować, co absolutnie nie jest jego zaletą.

Podczas pierwszej aplikacji, nakładałam go płaskim pędzlem do podkładu. Efekt końcowy - katastrofa; twarz w smugach i niedociągnięciach. Za drugim podejściem spróbowałam z Beauty Blenderem - efekt bardzo zbliżony. Byłam niesamowicie sfrustrowana, podkład cenionej marki, drogi, w dodatku o zmniejszonej pojemności sprawia taki zawód.
Moje trzecie podejście i aplikacja pędzlem typu flat top okazała się strzałem w dziesiątkę. Podkład wreszcie nie mazał się podczas aplikacji, nie było smug i niedociągnięć.

Biorąc pod uwagę jego wady i zalety, nie spodziewałam się, że sprawi aż tyle trudności. Żaden podkład, który stosowałam w przeszłości, nie był tak kłopotliwy we współpracy.
~ Zapach charakterystyczny dla podkładów MAC, trudno go opisać.
~ Konsystencja wodnista, lejąca
~ Aplikacja i przygotowanie twarzy: w przypadku tego podkładu, twarz powinna być lekko natłuszczona, nie polecam stosowania wszelkich baz matujących, cera będzie wyglądać o wiele bardziej niekorzystnie (próbowałam z Benefit Porefessional, Hourglass Mineral Veil, Smashbox Photo Finish) - podkład po aplikacji na twarz momentalnie zastyga, trzeba w tempie ekspresowym posługiwać się pędzlem, by nie zastygł na amen i nie wyrządził nam krzywdy w postaci smug, plam, niedociągnięć, a nawet dziur przy zbytnim blendowaniu. Jak wspomniałam wyżej, u mnie sprawdził się jedynie w duecie z pędzlem typu flat top.
~ Trwałość i oksydacja - podkład ciemnieje, zaledwie moment po aplikacji na dłoń, zmienia swój kolor. Zamawiałam go przez Internet i niestety nie trafiłam z odcieniem - okazał się za jasny (NC 25), natomiast dzięki temu, że oksyduje idealnie stopił się z odcieniem mojej skóry. Przy wyborze odcienia radzę zakupić podkład nawet o dwa tony jaśniejszy.
W przypadku mojej ekstremalnie mieszanej cery (mocne przetłuszczanie w strefie T), podkład w idealnym stanie wytrzymuje prawie 8h. Po tym czasie pory stają się uwidocznione, podkład znika ze skrzydełek nosa, a twarz zaczyna się zwyczajnie świecić. Jest to jednak zdrowo wyglądające świecenie, bo podkład wciąż trzyma się świetnie. Po przyłożeniu bibułki i ewentualnym ponownym przypudrowaniu, problem znika.
~ Krycie - średnie i raczej nie można go budować, w przeciwnym razie na twarzy pojawią się smugi i dziury. Dwie warstwy, z czego ta druga musi być naprawdę cienka i momentalnie rozblendowana, to absolutne maksimum w przypadku tego podkładu.
~ Wodoodporność - czapki z głów, nie znam bardziej wodoodpornego podkładu. Przetrwał każdą ulewę, łzy i pot bez najmniejszego szwanku. To, co spływało z twarzy to jedynie brązer i róż.
~ Odcienie: gama kolorystyczna jak zawsze perfekcyjna, spośród 16 odcieni każdy znajdzie coś dla siebie.
~ Efekt końcowy na skórze - kiedy już nauczymy się go stosować i odpowiednio przygotujemy cerę, ten podkład jak niewiele innych oczarowuje. Twarz wygląda na zdrową i wypoczętą, pory są zminimalizowane, cera jest zmatowiona, ale nie na totalny, płaski mat. Ma w sobie coś, co sprawia, że wyjątkowo ładnie wygląda na buzi. Zdecydowanie mogę stwierdzić, że jest podkładem idealnym w przypadku sesji zdjęciowych, wesel, studniówek czy całonocnych imprez - nie zawiera SPF, więc nie odbija światła i bardzo ładnie wygląda na zdjęciach.
~ Opakowanie - jak najbardziej na plus. Tubka jest higieniczna, gdy nam się kończy, możemy zużyć go do samego końca, a bardzo mały otwór sprawia, że nie ma możliwości, by wycisnąć go zbyt dużo.

Podsumowując, początki były trudne i pełne frustracji, ostatecznie opanowałam prawidłową technikę aplikacji tego podkładu i nie zawiodłam się. Z racji tego, że jest trudny i kapryśny we współpracy odejmuję mu jedną gwiazdkę. Dodatkowo producent nie wiedzieć dlaczego umieścił go w tubce o zawartości 25 ml, a nie 30 ml, przez co niestety tracimy na długości czasu użytkowania. Dodam, że nie jest to podkład na co dzień, ponieważ nie ukrywam, że może zapychać, jednak jak już wcześniej wspomniałam idealnie sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, w których zwykłe podkłady przegrają na całej linii. Ja jestem na tak, wiem, że mogę na niego liczyć.

Taki sobie

To podkład po którym oczekiwałam wiele, orzuca mnie jego dziwny zapach, konsystencja jest bardzo rzadka, podklad oksyduje, na początku wydaje się jasny ale to kwestia dwóch minut. Ładnie kryje, ale też schodzi najbardzije uj mnie z brody i środka nosa, a nosa ani brody nie pocieram... Sama nie wiem taki love or hate. Pojemność tylko 25 ml ....

Zawiodłam się

W poszukiwaniu idealnego podkładu, postanowiłam w końcu wypróbować jakiś firmy MAC, której produkty mają zazwyczaj pozytywne recenzje. Zatem jest to pierwszy produkt firmy MAC który kiedykolwiek kupiłam. Niesamowicie zawiodłam się na tym produkcie. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków oraz posiadam kilka przebarwień potrądzikowych. Testowałam różne podkłady m.in. max factor, revlon, clinique, DW.
Ten produkt jest po prostu okropny!

Wady:
- twarz wygląda w nim staro, tworzy "płaski efekt"
- podkreśla nierówności na twarzy
- ściera się plamami podczas noszenia
- ściera się przy próbie nałożeniu różu itd
- nieprzyjemnie go się nosi, ściąga skórę
- mega niewydajny
- nie współpracuje z BB, chyba najlepiej nakładać go płaskim pędzlem
- zapycha, źle wpływa na stan cery

Zalety:
- odcienie

Przed zakupem tego produktu zużyłam 3 opakowania Clinique
Beyond Perfecting, z którego byłam bardzo zadowolona. Ale zawsze mogłoby być lepiej... Obecnie wróciłam do Clinique i wciąż poszukuję idealnego podkładu.

Recenzowany produkt niesamowicie mnie zraził do firmy MAC i nie wiem czy ponownie zdecyduje się na podkład tej firmy. Kusi mnie tak bardzo chwalony F&B.

Na dwa razy

Jako, że kocham kosmetyki - wszelkie tusze, podkłady, pudry, bazy, cienie, róże - mam i ten podkład.
WIęc tak - po kilku próbach z tym podkładem mogę stwierdzić, że nie nadaje się dla osób z jakimś większym problemem na twarzy ponieważ zaznacza każdą niedoskonałość. Z daleka wygląda ładnie z bliska niekoniecznie. Krycie ma średnie. Niby mówią, że można stopniować poprzez nałożenie kolejnej warstwy ale przy nałożeniu większej ilości jednak można sobie zrobić nim "krzywdę". Trzeba z tym uważać. Cięzko się rozprowadza. Wykończenie ładne.

Jak każdy podkład ma swoje "kaprysy" Raz wygląda lepiej a raz gorzej. Ale za tą cenę oczekuję jednak czegoś więcej. Plus za całkiem niezłą trwałość na twarzy podczas ćwiczeń (tak też go testowałam ;) ).
Mam mieszane uczucia co do niego. Będę jeszcze z nim walczyć ale jak na tą chwilę pozostanę przy Clarinsie.

Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

Dość słaby

Produkt testowałam w Nigerii, pył kurz i 42 stopnie.
Mam totalnego kręćka na punkcie testowania nowych podkładów więc przetestowałam i ten.
Kupiłam zaraz przed wakacyjnym wyjazdem tubkę w nadzieji że będzie mniemupiększał wieczorami.
Nic z tego.

Podkład ma przyjemną łatwo rozprowadzającą się konsystencję.
Przypomina mi tym DW light. Rozprowadza si bez smug nie uwidaczńia porów i ładnie kryje . Wykończenie ma satynowe na pewno nie matowe a na skórze mieszanej chyba dawałby wręcz efekt glow.

Krycie jest wysokie. Podkład zakryje dużo więcej niż DW light przy czym w moim odczuciu na skórze wygląda dość podobnie.

Koniec plusów. Moją suchą skórę zalepiał. Powodował wznozona produkcje sebum , zbijał się po kilku godzinach tak jakby pod nim kotłowały się litry sebum. Okropne:/

Wyglądałam gorzej niż bez makijażu.
Podkład jest ew wodooporny bo nie jest jak Shiseido sP wodoodporny. Jest lato impreza , mam makijaż ponoć odporny na wodę , wskakuje do wody no i mój makijaż bardzo powoli zaczyna spływac po powrocie do domu jest tylko tam gdzie był wodoodporny ( nie tylko oporny) puder z shiseido. Trochę słabo

Ogólnie podkład mi się nie podobał.
Nie kupie go ponownie .
Nie będę go uzywać, pewnie nawet nie wykorzystam tubki.

Ilość zużytych opakowań: Niewiele z pierwszej tubki

Świetny podkład

KONSYSTENCJA I ODCIENIE
Konsystencja Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation jest bardzo kremowa, gładka, trochę gęsta i podkład jest raczej bezzapachowa. Podklad przychodzi do nas w ładnych odcieniach w gamie NW i NC. Niestety, bladziochy mogą być trochę rozczarowane. Z podkładu Studio Fix używam NW10. Najjaśniejszy odcień z tego podkładu to NW15. Kolor wydaje się bardzo jasny, po nałożeniu na nadgarstek można powiedzieć, że nawet jaśniejszy od SF NW10, ale niestety - i tutaj uwaga - podkład utlenia się. Po utlenieniu kolor ciemnieje o około odcień. Dla mnie jest ciut za ciemny, ale mieszam go z odrobiną białego Face and Body i odcień wychodzi idealny.

CO Z TĄ WODOODPORNOŚCIĄ?
Podkład jest wodoodporny. Jest odporny na łzy i pot i ładnie się utrzymuje nawet po jakimś wysiłku fizycznym. Wiadomo, że jeżeli będziemy bardzo pocierać buzię, to podkład się zetrze i to jest normalne. Jeśli natomiast bardzo delikatnie osuszycie kropelki wody chusteczką, to podkład pozostanie nienaruszony.
Fajna alternatywa na lato. :)

CO Z TYM NAWILŻANIEM?
Nie sądze, żeby ten podkład jakoś nawilżał. Moim zdaniem konsystencja podkładu jest po prostu na tyle przyjemna że nie wchodzi w zmarszczki i ładnie wtapia się w buzie. Nie uwidacznia skórek za bardzo ale jeżeli są duże to mimo wszystko bedzie je widac. Na pewno ten podkład jakoś nie nawilża. Po prostu jest bardzo przyjemny dla cery. U mnie nie spowodował żadnego wysypu.

KRYCIE I TRWAŁOŚĆ
Uważam, że krycie jest średnie, ale zdecydowanie można je budować bez efektu maski. Jedna warstwa produktu zapewnia ładne, porządne średnie krycie, a każda kolejna nałożona na miejsca tego wymagające działa jak korektor. Naprawdę bardzo fajne krycie. Jest to jedyny podkład z Mac, który naprawdę wtapia się w skorę. Powiem szczerze-bylam bardzo zaskoczona jak nalozylam ten podkład na buzie. Nie mogłam uwierzyć, jak pięknie wtopil się w buzie i emitował po prostu drugą skórę. Studio Fix nawet nie może się równać z tym podkładem pod tym względem. Studio Fix jest zawsze widoczny na buzi.
Na mojej twarzy podklad pozostał nienaruszony od godziny 7.30 do 21. Wieczorem trochę powchodził mi w zmarszczki, ale wciąz nie było tragedii, prezentował się ładnie. Makijaż zmywam zazwyczaj około 23 i podkład zawsze jest na mojej buzi. Nie ma mowy o żadnych wytarciach. Nic z tych rzeczy. Podklad absolutnie nie przemieszcza się.

Podsumowując:
+ trwałość
+ krycie
+ efekt drugiej skory
+ konsystencja
+ odporny na pot i łzy
+ fajne opakowanie - tubka jest higieniczna

- utlenia się [nie jakoś tragicznie, no ale jednak]
- gama kolorystyczna powinna być nieco lepsza
- 25 ml czyli mniej o 5 ml od standardowych podkładów
-/+ nazwa \\\'\\\'nourishing\\\'\\\' jest troche przesadzona

Myślę, że jest to podkład bliski ideałowi. Trwałość i krycie-zdecydowanie rewelacja. A efekt drugiej skóry jest naprawde piekny. Faktycznie, najjaśniejszy odcień powinien być jaśniejszy ale ja jakoś sobie z tym radze. Bardzo fajny podklad!

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie