Kosmetyki DLA, Kuracja łagodząca do cery naczynkowej i dotkniętej trądzikiem różowatym

Regularne stosowanie kremu - kuracji łagodzącej do cery naczynkowej Kosmetyki DLA wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza ich skłonność do rozszerzania się a tym samym trwałego zaczerwienienia skóry. Skutecznie zapobiega zmianom grudkowo - krostkowym. Utrzymuje prawidłową równowagę flory bakteryjnej i już po pierwszym użyciu łagodzi i niweluje podrażnienia.

Krem kuracja łagodząca do cery naczynkowej Kosmetyki DLA nie zawiera:
- parabenów
- sztucznych barwników
- kompozycji zapachowej

Zamiast zmniejszyć zwiększył zaczerwienienia

Plusy:
:) bardzo dobry skład składający się głównie z naparów
:) wygodne i estetyczne opakowanie z pompką
:) dostępność w wielu drogeriach
:) bez sztucznych zapachów i barwników

Minusy:
:( produkt utworzył czerwone plamy na moich policzkach, z początku myślałam, że przyczyna jest inna jednak po dłuższym czasie stosowania zauważyłam, że to ten produkt podrażnia tak moją skórę
:( mocno wysusza co mnie bardzo zaskoczyło, po stosowaniu tego produktu musiałam nakładać silne maski nawilżające i odżywcze
:) tylko 30ml za cenę 37zł

Podsumowując produkt mocno mnie rozczarował, nie mam skóry mocno wrażliwej a podrażnił mnie mocno, na dodatek bardzo wysusza. Na pewno nie sięgnę po ten produkt ponownie.

Bez rewelacji

Na ten krem skusiłam się, ponieważ producent obiecywał złagodzenie nieprzyjemności na twarzy. Po części krem spełnia swoje zadanie : daje chwilowe uczucie ukojenia dla skóry i w miarę skórę nawilża. Liczyłam jednak, że przy codziennym dwukrotnym stosowaniu moja skóra po miesiącu będzie wyglądała lepiej. Niestety, wyglądam gorzej niż wyglądałam. Pojawiło się u mnie przede wszystkim bardzo dużo pryszczy i codziennie pojawia się kolejny. Krem wyrzuciłam po równym miesiącu stosowania go już tydzień temu, jednak moja skóra do teraz nie wróciła do swojego wyglądu z czasów przed stosowaniem kremu. Jakby tego było mało, krem bardzo śmierdzi... Uważam, że raz kiedyś można tym kremem posmarować twarz, jednak na co dzień nie jest to dobry pomysł.

nie łagodzi

niestety nie dla mnie. na stronie firmowej jest napisane, że jeżeli moja cera jest: cienka i delikatna
wrażliwa na zmiany temperatur
lekko zaczerwieniona
występują na niej rozszerzone naczynka, tzw. „pajączki”
to ten krem jest dla mnie. spełniam 3 z 4 opcji. więc krem kupiłam. i zawiodłam się bardzo. Zaraz po nałożeniu pojawiają się mi się czerwone plamy na twarzy i nie bardzo chcą zniknąć. krem powoduje uczucie ciepła na twarzy, czuje się po nim jakbym miała na twarzy folię. skóra "nie oddycha", do tego moja cera potrzebuje nawilżenia, a krem nie nawilża. Nie widzę, żadnej poprawy, wręcz przeciwnie, wszystko co udało mi się wcześniej uspokoić innymi preparatami wróciło. Pieczenie, czerwone plamy, uczucie ściągnięcia.

Zapach nie jest zbyt ładny (raczej z tych duszących i odrzucających), ale da się przeżyć, zwłaszcza, że krem ma naturalny skład.
Niestety opakowanie nie jest fajne. Sama buteleczka prosta i ładna, ale po tygodniu używania ubrudziła się brzydko dookoła naklejki, a sama naklejka zaczęła paskudnie się odklejać...
Niezbyt to estetyczne jak na krem kosztujący ponad 30 zł...

Bardzo dobry

Krem spełnia wszystkie obietnice producenta. Dobry dla wrażliwej skóry. Łagodzi stany zapalne i poprawia koloryt skóry. Ma dobry skład i higieniczne opakowanie. Stosowany rano i wieczorem poprawił ogólny stan mojej mieszanej skóry. Nie zapycha. Dobrze nawilża skórę mieszaną.
Nadaje się pod makijaż mineralny.
Ma specyficzny, roślinny zapach ( mnie przypomina maggi ) i ciemny kolor, ale nie zostaje on na skórze.
Warto wypróbować przed kupnem. Ale ja osobiście polecam. Wart swojej ceny, szkoda że dosyć trudno dostępny.

Bardzo udany produkt

O kremy dedykowane jednocześnie skórze trądzikowej i naczynkowej na naszym rynku trudno. Producenci zdają się niestety zapominać, iż trądzik jest nie tylko domeną osób bardzo młodych, których, poza grupą dolegliwości związanych z nadprodukcją sebum, rzadko trapią inne, równie dokuczliwe problemy. Kuracja łagodząca DLA to kompleksowa propozycja właśnie dla takich wrażliwców, którzy oprócz wyprysków dostali w pakiecie kłopotliwe naczynka. I którzy raczej swoje nastoletnie lata mają już za sobą.

Opakowanie pod względem designu jest najprostsze z możliwych, niemalże sam tekst na białym kartoniku. Gustownie, ale absolutnie nie rzuca się w oczy na sklepowej półce. Trudno je wypatrzyć, nawet gdy przyszliśmy specjalnie tylko po nie. W środku równie ascetyczna buteleczka typu airless. Malutka, bo zawiera tylko 30 g. I porządna, ale ilości pozostałego kremu nie da się oszacować nawet w przybliżeniu (stały problem z airlessami). Produkt jest za lekki, by zważenie w dłoniach coś nam dało, a plastik nie przepuszcza światła. Używam Kuracji już trzy miesiące raz dziennie i nie mam pojęcia, czy została mi jeszcze połowa czy może 10%. No nic, przynajmniej jest higienicznie.

Pod pewnymi względami DLA przypomina mi dość mocno emulsję żeńszeniową od Martiny Gebhardt, której próbka wpadła mi w ręce zaraz przed zakupem Kuracji. Podobne są konsystencja, właściwości łagodzące oraz nawilżenie. MG jednak bardziej natłuszcza. DLA jest gęsta i lekko tłusta, ma stosunkowo niewielki poślizg, daje się jednak nałożyć bez zbędnego naciągania skóry. Zależnie od dnia, albo zostawia lekki błysk (to zdecydowanie częściej), albo nietępy mat. Bez problemów współpracuje z kolorówką. Pachnie bardzo specyficznie i intensywnie, czasem zalatuje mi korzeniem pietruszki, a czasem włoskim orzechem. Osoby przyzwyczajone do standardów drogeryjnych mogą się tym zniechęcić. Zapachu na szczęście nie czuć parę chwil po aplikacji. Kosmetyk ma nietypowy ciemny kolor, kwestia braku barwników, prawdopodobnie dużej ilości naparów/odwarów oraz (tego jestem pewna) całkiem szczodrej obecności oleju z rokitnika. To ostatnie mnie bardzo cieszy, bo mam coraz mniej nerwów do nakładania tego brudzącego oleju solo i uciążliwego spłukiwania (zawarty w nim kwas palmitooleinowy to mój absolutny hit na zmarszczki).

Bardzo lubię uczucie ulgi towarzyszące mi zaraz po nałożeniu kremu na dokładnie oczyszczoną skórę. Krem nie tylko delikatnie natłuszcza, ale też przede wszystkim dogłębnie nawilża. Nie przydusza przy tym cery, nie obkleja jej lepkim klajstrem. Pod tym względem jest idealny dla wrażliwców. Świetnie sprawdza się też przy kuracjach kwasami. Wspomaga gojenie zmian trądzikowych, w niewielkim stopniu redukuje też ich ilość. Tym, co jednak cieszy mnie najbardziej, jest autentyczne działanie na naczynka - krem zredukował je o jakieś 60%. To świetny wynik dla produktu działającego tak kompleksowo. Nie mam typowego rumienia, ale ograniczył zaczerwienienie i pieczenie twarzy, wygładził i nadał zdrowy, jednolity koloryt. Równoważy tłuste i suche partie skóry, chociaż, jak już wspomniałam, nie daje bezwzględnego matu właściwego agresywnym kosmetykom dla cer bardzo tłustych.

To naprawdę wszechstronny i ponadprzeciętny kosmetyk, absolutnie wart swojej ceny (polecam szukać go stacjonarnie, produkty DLA często są tańsze w realu niż w sieci). Jeden z niewielu smarowideł do twarzy, obok Orientany i Martiny Gebhardt, których ponowny zakup rozważam, bliski moim wymaganiom co do KWC.

Zalety:
:) wydajny
:) dogłębnie nawilża
:) koi i wspomaga regenerację (świetny po kwasach)
:) widocznie zmniejsza zmiany naczynkowe
:) wygładza
:) nie zapycha
:) nie podrażnia
:) działa przeciwzapalnie
:) dobry, kompleksowy skład

Wady:
:( opakowanie, które każe nam zgadywać pozostałą ilość kremu
:( daje lekki błysk (ale nie zawsze)
:( bardziej goi zmiany trądzikowe, niż im zapobiega

:)/:( kosmetyk mocno nawilżający, raczej tylko dla tych tłustych i mieszanych cer, które najintensywniejszą produkcję sebum mają już za sobą
:)/:( ograniczona dostępność (sklep producenta, Jasmin, drogerie zielarskie)

[EDIT_28.09.2015] Udało mi się podnieść wieczko airless - nie było to takie trudne. Trzeba przy tym użyć szpatułki, by wysondować ilość pozostałego kremu.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie