Avon, Clearskin, Pore Penetrating, Black Mud Cleanser (Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy)

Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy Avon Clearskin Pore Penetrating Black Mud Cleanser z technologią zmniejszającą pory i pudrami pochłaniającymi nadmiar sebum. Ciemnoszara formuła żelu Avon Clearskin, Pore Penetrating Black Mud Cleanser głęboko oczyszcza, nie wysuszając skóry. Hipoalergiczny. Nie zatyka porów. Testowany dermatologicznie, klinicznie i alergologicznie. Odpowiedni do codziennego stosowania.
Sposób użycia: Nałóż niewielką ilość żelu na zwilżone dłonie i rozmasuj do uzyskania piany. Rozprowadź na zwilżonej skórze twarzy. Dokładnie spłucz.

Cena: 15zł / 125ml.
/w/

Słaby

Bardzo słaby kosmetyk, słabo oczyszcza, pozostawia tępy film na twarzy i dłoniach. Bezwzględnie wymaga użycia później toniku i umycia rąk mydłem.
(Nie)stety jest bardzo wydajny i wystarcza na długo. Nie wysusza.

ulubieniec

Uwielbiam ten kosmetyk, gdyż idealnie oczyszcza on moją twarz. Skóra po nim jest oczyszczona, odświeżona i zmatowiona na długo. Idealnie domywa resztki makijażu i chroni przed pojawianiem się nowych niedoskonałości. Kosmetyk jest bardzo wydajny, chociaż na koniec już ciężko jest wydobyć jego resztki z opakowania. I dla mnie jedyną jego wadą jest właśnie to niezbyt praktyczne opakowanie, z którego nie dość, że ciężko jest wydobyć produkt to jeszcze bardzo szybko się brudzi. Ale nie zmienia to faktu, że i tak uwielbiam ten żel i na pewno kupię jeszcze nie jedno opakowanie, polecam wszystkim ;)

Mega

Ten produkt na równi z maseczką z tej serii jest moim ulubieńcem firmy Avon.
Żel ma gęstą konsystencję, jak błoto. Wyczuwalne są w nim małe drobinki. Pod wpływem wody zmienia się w szarą pianę. Żel super oczyszcza moją twarz. Działa jak magnes, udaje mu się nawet zmniejszyć wągry na nosie. Oczyszcza pory, zmniejsza je. Skóra staje się gładka, promienna i nie broni się dużą ilością sebum.
Żel mimo swej konsystencji łatwo się spłukuje.
Szkoda że opakowanie nie jest większe.

Ostatecznie- nie

Przede wszystkim podstawa mojej opinii:
-cera mieszana, wrażliwa
- roszerzone pory na nosie i jego okolicach

Na początku byłam zachwycona, ale mniej więcej w połowie 1 opakowania zauwazyłam, że pory się wcale nie zmniejszają. Obecnie kończę drugą tubkę (kupiłam od razu dwie). Produktu uzywam około 2,5- 3 miesiące.A teraz konkrety:
+ matowienie
+ zapach- dla mnie ciekawy
+ starcza na długo

- nie nadaje się do zmywania makijażu , a szukam bardziej uniwerslanych produktów,
- dostając się do oczu- mega szczypie i wyczuwa się jakby piasek pod powiekami,
- trudny do zmycia- najlepiej "chlusnąć" wodą ,
- opakowanie - pasta zasycha i trzeba regularnie usuwać pozostałosci z zakrętki,
- pod koniec opakowania ciężko wydobyć resztkę pasty,
- finalnie pory są czyste tylko tuż po zastosowaniu pasty. U mnie już po ok godzinie uwidacznialy się pory ( zauważyłam to w połowie 1 opakowania- może po prostu skóra się przyzwyczaja),
- wysusza skórę.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale odkąd używam zaczęło wyskakiwać mi więcej niedoskonałości. Zastanawiam się dlaczego- może jest zbyt agresywny dla mnie. W końcu przeznaczony jest do tłustej cery- ja mam mieszaną.
Ostatecznie nie zadowala mnie. Raczej nie zdecyduje się na ponowny zakup. Nie jest to jednak totalna klapa.

super

Świtny żel. Mimo minusów jakimi są bardzo gęsta konsystencja ( trzeba się troszke namęczyć aby go wydobyć z tubki ) i niezbyt przyjemnego zapachu żel ma same plusy. Nie podrażnia, nie zapycha, nie uczula. Oczyszcza tak dogłębnie że jak go spłukuje to pod wpływem kontaktu z wodą twarz aż skrzypi :) No super o to mi chodziło. Dodatkowo matuje i świetnie oczyszcza resztki makijażu

Oczyszcza, ale wysusza

Zachęcona obietnicami producenta postanowiłam dać szansę duetowi: żel do mycia twarzy i maseczka z czarnej serii Clearskin.

Na początku zaskoczyło mnie to, że żel ma ciemnoszary, prawie czarny kolor. Po rozprowadzeniu i spienieniu kolor zmienia się na jasnoszary. Taka zmiana stanowiła dla mnie wskazówkę, że mogę już skończyć mycie twarzy.

Jeżeli chodzi o działanie, muszę przyznać, że żel rzeczywiście daje wrażenie dogłębnego oczyszczenia. Niestety u mnie (cera mieszana) dał również efekt skóry "skrzypiącej z czystości" - co jest oznaką zbytniego oczyszczenia i odtłuszczenia. Cera po nim była nadmiernie ściągnięta, żaden inny używany przeze mnie wcześniej produkt tak mocno nie działał (na szczęście dzięki dobrym kremom nawilżającym moja skóra zbytnio na tym nie ucierpiała).

+ daje uczucie dogłębnego oczyszczenia
+ wydajność

+/- cena (ok. 10 zł to niewiele, ale pojemność to 125 ml - za tę cenę można dostać wiele lepszych żeli o większej pojemności)

- nadmiernie wysusza skórę
- brudzi umywalkę/prysznic/wannę

W podsumowaniu mogę stwierdzić, że żel jest w istocie przeciętny.

Nie podobało mi się w nim to, że brudził umywalkę oraz zbytnio wysuszał mi skórę. Porównywalny efekt oczyszczenia mogę osiągnąć delikatniejszymi produktami.

Idealny

+Wydajny
+gesty
+mozna nim umyc okolice oczu i rzesy i nic nie dostaje sie do oczu ani nie piecze
+cena ok
+łatwo dostepny
+dobrze oczyszcza
+skora nie jets po nim sciagnieta

Polecam :)

Od pierwszego użycia widać, że ten produkt błyskawicznie działa. Po zmyciu żelu od razu czuję, że dzisła on na mojej twarzy. Fenomenalnie i skutecznie ją odświerza. Polecam wszystkim, którzy mają cerę problematyczną. Dzięki temu produktowi moje cera jest teraz w świetnej kondycji :)

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno

TAK dla oczyszczania

Mam bardzo sucha skore, jednak w strefie T od zawsze borykam sie z okropnymi czarnymi kropeczkami.
Bardzo lubie ten specyfik i jako jeden z niewielu pomaga mi w moim klopocie.
Widze, ze opisane jest aby masowac i splukac...jako, ze produkt zawiera glinke ja zostawiam jeszcze na kilka minut do zaschniecia i wtedy zmywam letnia woda. Owszem - czuc jak zasycha i moze to byc dosc niekomfortowe uczucie sciagniecia, ale mnie to akurat nie przeszkadza, bo wtedy czuje, ze produkt dziala :)
Po zmyciu od razu nakladam krem, bo skora bardzo tego potrzebuje.
Nie oczekujmy cudow - zel nie oczysci nam nagle buzi ze wszystkich czarnych kropeczek. Roznice jednak widac przy regularnym stosowaniu, a skora jest zdecydowanie bardziej swieza.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: pol opakowania