Semilac, Hard, Hybrydowy żel budujący na paznockie

Semilac, Hard, Hybrydowy żel budujący na paznockie

Żel hybrydowy budujący Semilac Hard Diamond Cosmetics o właściwościach żelu miękkiego. Idealny na słabą i zniszczoną płytkę. Żelem hybrydowym budującym Semilac Hard Diamond Cosmetics można nim przedłużyć oraz nadbudować płytkę paznokcia.

cudo

Osobiście nie potrafię używać żeli w słoiczku które nakłada się pędzelkiem , zawsze mi to odpadnie... Hard to naprawdę super sprawa można przedłużyć połamany paznokieć o trochę o zawsze wygląda to lepiej, aplikacja jest o niego prostsza niż inne żele budujące. Schnie całkiem szybko i jest dość wydajny .

Dobrze wzmacnia, nie przedłuża

Hard jest bardzo gęsty, gęstszy niż baza czy top. Ja mam przezroczysty - clear, kiedyś miałam milk. Powoduje że paznokcie są bardzo twarde, nie ma szans, żeby jakiś się złamał. Nie da się nim przedłużyć paznokcie. To bardzo przydatny produkt w przypadku długich paznokci.

Dobrze wzmacnia

Hard dobrze wzmacnia paznokcie, mam wrażenie że są mniej zniszczone. Nie używam go do przedłużania paznokci, więc nie wiem jak się sprawuje w tym kierunku. Posiadam wersję bezbarwną. Konsystencja jest bardzo gęsta, ale łatwo go nanieść na paznokieć. Nie ma też problemu z jego zmyciem. Nie uczulił mnie, ani nie podrażnił. Cenowo wypada drożej niż zwykła baza i za to odejmuję jedną gwiazdkę.

Był dobry

Od razu zaznaczę, że od produktów Semilac dostałam uczulenia.
Przed uczuleniem używałam Harda i gdyby nie to, że strasznie uczula, to pewnie przedłużała bym nim paznokcie do teraz.

Paznokcie przedłużam na formie, były odpowiednio mocne i nie łamały się.
Minusem było to, że w przeciwieństwie do Indigo, trzeba było użwać bazy

Do wzmocnienia

Uzywalam milk jak i bezbawnego. Sluzyly mi one do wznocnienia slabych paznokci oraz kiedy kolezanki skarżył sie ze u nich hybryda sie nie trzyma wtedy używałam harda i wszyscy byli zachwyceni. Nigdy nie przedluzalam nim paznokci. Przy milk kolor jest przepiekny. Trzeba uważać aby nie nakładać za dużo bo jest problem ale pędzelek jest dobry i nie utrudnia zadania.

Ok.

Mnie odpowiada. Mam bardzo słabe paznokcie. Zawsze nakładam go na bazę w celu wzmocnienia całego manicure. Nie używam go do przedłużania paznokci więc opinie nie wyrażę w tej kwestii ale jako wzmocnienie u mnie się dobrze sprawdza.

ujdzie w tłumie

Nie przedłużymy tym produktem niewiadomo do jakiej długości. To znaczy można ale stracimy niepotrzebnie czas i produkt... Spowodowane jest to tym, że produkt jest bardzo elastyczny - szczególnie możemy to zauważyć podczas gorącej kąpieli. Początkowo jego elastyczność była dla mnie zaletą - początki z hybrydą i długimi paznokciami - gdzieś uderzyłam i "paznokieć" wyginał się a nie łamał w połowie czy odrywał od łożyska. Z czasem jednak zaczęło być to uciążliwe ponieważ któreś już uderzenie zmieniało się w pęknięcie co było równoznaczne z naprawą lub całkowitą zmianą pazurków. A robienie paznokci sobie samej co tydzień mija się z celem. Przy metodzie hybrydowej w końcu chodzi o trwałość i wygodę ;/ Zmieniłam na produkty które nie miękną, jednak często stosowałam pod manicure dla osób o cienkiej, niezbyt wymagającej płytce. Fajnie wtedy utwardzał mając pod sobą naturalny odrost. Szczególnie dobrze sprawdziła mi się opcja w kolorze białym która jednocześnie stanowiła dobrą bazę pod jasne kolory :D

średnio

U mnie wszystkie lakiery Semilac nie za bardzo chcą się trzymać, pomimo stosowania primera. Semihardi również. Udało mi się nim przedłużyć paznokcie na formie ale dosyć szybko się połamały i zaczęły odłazić.
Na plus: wersja milk to ładny mleczny kolor, który nie żółknie ale za to bardzo smuży.
Dla mnie to średniej jakości lakier, a wypróbowałam kilka marek.

Dobry, ale czasochłonny

No codzien pracuję z lakierami marki Semilac i jestem z nich zadowolona, nie uczulają mnie. Od jakiegoś czasu zaczęłam przedłużać paznokcie tym produktem i jest on całkiem okej, ale żeby uzyskać zamierzony efekt mocnych paznokci, które nie będą się wyginać, ale też nie będą zbyt grube trzeba się naprawdę namęczyć... Mimo tego i tak czesto się zdarza, że paznokcie pod wpływem ciepłej wody są bardzo podatne na złamania. Do tego mam wrażenie że za mocno się rozlewa i trzeba go od razu wkładać do lampy, za każdym razem, co znów wydłuża czas robienia paznokci. Plusem jest trwałość i komfort noszenia, bo zupełnie nie czuje że są to przedłużone paznokcie, nigdy mi się nie zdarzyło żeby odpadły. Że ściąganiem także nie mam problemów. W połączeniu z lakierami innych firm produkt dobrze się przyjmuje. Jak narazie używam go, ale planuje przetestować także żele z innych firm. Myślę że na początku może być z nim trochę ciężko, ale po jakimś czasie można się wprawić :)

Jest w porządku, ale będę szukać czegoś lepszego

Z początku chciałam kupić Base Extra z NeoNail, ale do Hardi Clear zachęciła mnie chyba przede wszystkim cena.
No i tak, radzę sobie z nim już któryś miesiąc, utwardza paznokcie całkiem przyjemnie, nadbudowywać też daje radę, bo korzystam z niego w tym celu już od dawna. Nie jestem mistrzynią w podkładaniu formy, zawsze mam z tym problem, ale jakimś cudem przedłużony paznokieć zawsze wychodzi mi ładnie, może to więc w jakimś stopniu zasługa tego produktu. Jest dość gęsty, aplikuje się go całkiem przyjemnie. Generalnie, sprawdza się, ale faktycznie jego dużym minusem jest to, że mięknie z czasem, słyszałam, że dzieje się to pod wpływem ciepła, nie wiem na ile to prawda. Lubię mieć tę pewność, że moje paznokcie są stalowo twarde i nie ugną się przed niczym, on niestety mi jej nie daje.
Bardzo się cieszę, że Semilac wyszedł z produktem Extend Base, który wydaje się być lepszy i twardszy, aplikuje się go bezpośrednio na paznokieć - kiedy skończę Hardi na pewno zaopatrzę się w niego.

Są lepsze produkty niż ten

Jeśli chodzi o malowanie paznokci to nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Na początku szału na hybrydy chciałam robić to sama i wtedy też miałam styczność z tym produktem. Aktualnie chodzę do profesjonalisty ponieważ nie mam cierpliwości do tej czynności.

Semilac Hard ma 2 podstawowe zastosowania - utwardzenie paznokcia lub jego przedłużenie. Jako utwardzacz własnych paznokci zachowywał się w miarę okej, bez rewelacji ale rzeczywiście coś tam utwardzał.
Natomiast jako żel przedłużający paznokcie jest totalną klapą. Bardzo źle się z nim pracuje, jest zbyt rzadki żeby nim budować na szablonie. Udawało mi się to, ale było to bardzo upierdliwe i czasochłonne plus jego twardość pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Do takich zadań zdecydowanie lepszy jest żel i właśnie teraz go używam do utwardzania własnych paznokci.

Problem w tym, że ten żel robi się miękki pod wpływem wody. Zamiast całkowitej twardości żel zaczyna się wyginać co go absolutnie dyskwalifikuje nie tylko do przedłużania jak i ogólnie utwardzania paznokci. Jestem na nie.

to nie to

Na początku mojej paznokciowej przygody bałam się żelu, dla wzmocnienia i delikatnego przedłużenia paznokci zakupiłam semilac hard. Posiadam wersje clear i milky. Pierwszy jest przezroczysty i mam wrazenie że rzadszy,niemiłosiernie się zlewa. Drugi ma różowy kolor,lepiej się nim pracuje, ma gęstrzą konsystencje.
Czy utwardzają paznokcie? Tak średnio.
Czy nadają się do przedłużania ? Nie, nawet 3mm, są za rzadkie aby cokowiek zbudować na szablonie,a po utwardzeniu za miekkie. Przedłużanie nawet w lampie led jest bardzo czasochłonne, trzeba nakłożyć kilka cieniusieńkich warstw.
Produkt ten nie jest napewno obojętny dla płytki paznokcia.
Uważam że do przedłużania, czy nawet wzmocnienia leprzy jest żel, łatwiej się z nim pracuje i jest trwalszy.