Formula II Intensive Therapy (Odżywka do paznokci)

Formula II Intensive Therapy (Odżywka do paznokci)

Odżywka do paznokci. Regeneruje cienkie, miękkie lub rozdwajające się paznokcie. Poprawa stanu paznokci widoczna jest już w pierwszych tygodniach pielęgnacji. Zawiera formaldehyd.

Świetny produkt:-)

Odżywka ta jest w formie bezbarwnego lakieru. Faktycznie przy regularnym jej stosowaniu paznokcie wyraźnie się wzmacniają. Stają się grubsze i nie łamią się już tak łatwo. Odżywka ta także zapobiega rozdwajaniu paznokci. Minusem jest to, że nie można jej stosować pod lakier - codziennie przez tydzień trzeba domalowywać nową warstwę bez zmywania poprzednich. Drugi minus to cena, jednak zapewniam, że warto!

Wypada słabo...

Gdy miałam problem z łamiącymi się i rozdwajającymi się paznokciami, koleżanka poleciła mi tę. Tania nie jest, bo w jednej z drogerii, chyba Rossmann czy Hebe, widziałam ją za 30 zł a w Internecie przy okazji zakupów dorwałam za trochę ponad 15zł. Z pewnością jest bardzo wydajna bo ją mam i mam i zużyłam 1/3 a zawsze mam ją na paznokciach. Nie ważne czy solo, czy pod lakier kolorowy, ale używam jej zawsze. Niestety moim zdaniem praktycznie w ogóle nie wpływa na polepszenie się kondycji paznokci. Dalej się łamią, rozdwajają i właściwie ten san utrzymuje się od kilku miesięcy, kiedy zrobiłam sobie pierwszy raz hybrydy. Stan jest taki sam mimo regularnego stosowania odżywki oraz picia pokrzywy. Jedynie zauważyłam, że paznokcie nie żółkną, kiedy stosuję lakier kolorowy, co mi się często zdarzało, kiedy nic pod niego nie kładłam. Moim zdaniem wypada słabo i nie widzę, żeby paznokcie były twarde. W dalszej kolejności poszukam innej odżywki.

Zmasakrowała mi ręce.

Tytułem wstępu: zrobiłam sobie hybrydy, ale niestety po ściągnięciu paznokcie były w bardzo kiepskim stanie. Prawdopodobnie dlatego, że osoba ściągająca nie czekała aż aceton do końca je rozpuści, tylko drewnianym patyczkiem zdrapywała resztki lakieru. Miałam kiedyś odżywkę z Eveline 8w1, dawno temu i chyba użyłam jej tylko kilka razy.

Ponieważ jeszcze nigdy nie miałam tak zniszczonych paznokci, chciałam kupić coś lepszego. Po pierwszym posmarowaniu czułam w palcach jakby lekkie pieczenie i ból. Po drugiej aplikacji uczucie sie nasiliło, ale czytałam nieraz w opiniach, że bywało tak a potem przechodziło. Po 12h od drugiej aplikacji nie wytrzymałam i zmyłam odżywkę, bo ból promieniował aż do łokci i nie mogłam się na niczym skupić! W ciągu tygodnia na 2 paznokciach chyba miałam początki onycholizy - generalnie wyglądały tak, jakby miały zamiar się odkleić. Przez 3 miesiące smarowałam je oliwką z Nail Teka z olejkiem z drzewa herbacianego, żeby zapobiec ew. grzybicy. Po wszystkim paznokcie w końcu doszły do siebie, ale ja już nigdy nie odważę się na odżywkę z formaldehydem.

Z ciężkim sercem i ostrzeżeniami oddałam odżywkę koleżane i ona jest zachwycona tym, jak wzmocniła jej paznokcie po żelach. Ale niestety dla mnie ta odżywka to prawdziwy koszmar.

marcelina zawadzka o opryszczce

Krótko zwięźle i na temat

Mam bardzo cienkie paznokcie i liczyłam na jakąkolwiek pomoc.
ODŻYWKA NIE ZROBIŁA NIC! a pod koniec lekko zżółkła i zgęstniała. Dużo lepiej się u mnie sprawdza eveline 8w1 a jest dużo tańsza.

Polecam,pomaga "wyhodować" ładne i zadbane paznokcie

Odżywkę kupiłam dawno temu, zużyłam dopiero niedawno, zajęło mi to ok. roku. Zapłaciłam za nią chyba niecałe 20zł, w promocji w Superpharm.
Krótko mówiąc na temat tego kosmetyku: bardzo dobra odżywka, używałam jej najczęściej pod lakier. Żadnych skutków ubocznych, paznokcie nie rozdwajały się, udało mi się je ładnie zapuścić, po zmywaniu lakieru wyglądały bardzo ładnie i zdrowo. Zaznaczam, że mało która odżywka tak dobrze na mnie działała, a także, że nie używałam jej non stop.
Problem pojawił się tylko pod koniec używania, ponieważ zaczęła gęstnieć, i w efekcie w opakowaniu zostało ok. 1/5 odżywki nie do zużycia.

Podsumowując: odżywka bardzo dobra, w promocji nie tak droga. Polecam

Świetnaa

Uwielbiam tą odżywkę! Bardzo szybko odbudowuje moje paznokcie po tipsach czy długim niedbaniu o nie. Moje paznokcie szybciej po niej rosną i nabierają pięknego kształtu

Minus:
- po jakimś czasie gęstnieje

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 15ml

Jedyny skuteczny ratunek po tipsach

Z odżywki skorzystałam gdy po przygodzie z żelowymi paznokciami nijak nie mogłam doprowadzić ich do stanu sprzed tego szaleństwa.

Plusy:
- działa! czyli regeneruje płytkę
- wzmacnia paznokcie
- kilkutygodniowa kuracja i po bólu
- ładnie wygląda na paznokciach
- wydajna

Minusy:
- skład jest po prostu ohydny

Generalnie myślę, że warto ją zastosować w sytuacjach awaryjnych - właśnie po tipsach, po mega osłabieniu organizmu - wtedy się sprawdza. Ale stosowanie jej na co dzień nie wiąże się z niczym dobrym poza inhalacjami chemią.

Używam tego produktu od: używałam przez 4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: dwukrotnie po 1 opakowaniu

Bardzo dobra

Odżywka ta jest rewelacyjna. Ratuje moje paznokcie za każdym razem kiedy tego wymagają.

:) ładnie nabłyszcza
:) sprawia, że paznokcie ładnie wyglądają (zdrowo)
:) paznokcie się nie rozdwajają
:) idealna jako baza pod lakier
:) przedłuża trwałość lakieru
:) szybko schnie

Jak dla mnie ta odżywka ma jeden minus. Po jakimś czasię gęstnieje.

Widziałam opinie, że działa tylko na początku potem niszczy paznokcie. Dodam, iż tak dzieje się z każdą odżywką. Jeżeli ktoś stosuje nieprzerwanie ją od pół roku no to nie ma się co dziwić, że przestaje działać lub zaczyna szkodzić. Jak to mówią "co za dużo to nie zdrowo". Odżywką należy stosować kilka tygodni po czym zrobić przerwę.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Lepszej nie ma...

Jakieś trzy lata temu ta odżywka doprowadziła do stanu używalności moje zmaltretowane żelem paznokcie. Zostały tak zregenerowane, że wyglądały jak tipsy, były twarde, mocne i nie rozdwajały się :)
Używałam specyfiku jakiś rok, ale coś mnie, durną babę, podkusiło, aby spróbować odżywki "Eveline ileś tam w jednym" (wszędzie dostępna, tańsza, etc)... Był to wielki błąd, bo w pół roku moje wypielęgnowane paznokcie doprowadzone zostały do stanu sprzed Nail Tek plus dowaliłam im jeszcze onycholizę... :( Wyglądały paskudnie :(
Zanim ponownie siegnęłam po Nail Tek użyłam jeszcze kilka przereklamowanych (na Wizażu...) odżywek, które może nie pogorszyły stanu moich paznokcji, ale i nie polepszyły ani trochę.
Od dwóch miesięcy stosuję Nail Tek razem z podkładową odżywką tej samej firmy i mam znowu "tipsy" :) I wiem, że już nigdy, przenigdy nie zamienię jej na inną :) Nie mówiąc o tym, że zamawiana przez internet jest naprawdę niedroga ;)

Używam tego produktu od: kilka lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: niejedno

Uwaga!!! Tragedia!!!

Zacznę może od tego, że odżywkę kupiłam z polecenia kosmetyczki (miałam nakładany żel -później nieumiejętnie ściągnięty(przez \'kosmetyczkę") która doradziła mi, na zniszczone paznokcie zestaw składający się z tego produktu i jeszcze Nail Tek, Formula II Foundation
Całe szczęście nie zachowałam zdrowy rozum i odstawiłam zestaw jak tylko zobaczyłam co robi z moimi paznokciami. Domyślam się, że to zasługa formaldehydu. Paznokcie zaczęły żółknąć i boleć! Odstawiłam i zaczęłam stosować Regenerum-wszystko wróciło do normy.
Zestawu nie polecam. Szkoda paznokci.

Używam tego produktu od: kilka razy
Ilość zużytych opakowań: niewielkie zużycie

Tragedia

Po 1,5 tygodnia stosowania tej odżywki zauważyłam, że moje paznokcie stały się jeszcze bardziej miękkie, niż wcześniej, a poza tym, co najgorsze, niektóre się rozdwoiły i to strasznie mocno, górna warstwa paznokcia zaczęła mi dosłownie odchodzić od pozostałej płytki... Od razu przestałam używać tej odżywki, ale i tak obecny stan moich paznokci jest dużo gorszy, niż przed rozpoczęciem stosowania jej :( Tak więc ja osobiście zdecydowanie nie polecam, widzę, że wielu osobom pomogła, ale według mnie nie warto ryzykować, bo może być jeszcze gorzej :/

Ilość zużytych opakowań: niewielka część jednego

Paznokcie jak sztuczne!

Przez dłuższy okres miałam problem z zapuszczeniem paznokci. Odkąd zaczęłam używać tej odżywki mam twarde, piękne i długie paznokcie. Nikt nie podejrzewa, że mogą być naturalne :). A jednak efekty przerosły moje oczekiwania.

Plusy:
-Znacznie poprawia trwałość lakieru, paznokcie mogę malować nawet raz w tygodniu(zadnych odprysków).
-Paznokcie są mocne i szybciej rosną.
-Szybko wysycha.
-Przy drobnym ubytku jest w stanie skleić paznokcie.

Minusy:
-Jedynym jest jej duszący zapach.

Używam tego produktu od: Maja 2013
Ilość zużytych opakowań: 3 po 15 ml