L`biotica, Biovax, Caviar, Intensywnie regenerujący szampon

L`biotica, Biovax, Caviar, Intensywnie regenerujący szampon

Intensywnie regenerujący szampon z linii Biovax Caviar to połączenie substancji myjących oraz składników aktywnych: Czarnego kawioru i złotych alg.
Składniki aktywne intensywnie regnerujacego szamponu Biovax:
Ekstrakt z Kawioru chroni je przed utratą koloru i zachowuje ich młodość, kontroluje poziom nawilżenia włosów i wygładzają ich powierzchnię, dodając im połysku.
Złote Algi - nawilżają i wzmacniają włosy, chronią je przed fotostarzeniem.

Przeciętny

Mam mieszane uczucia co do szamponu Caviar. Z jednej strony kosmetyk robi dobre wrażenie - ma bardzo estetyczne, eleganckie opakowanie, które nie tylko dobrze wygląda, ale też okazuje się być wygodne w użyciu. Szampon również ładnie pachnie; nie jest to mocny zapach, wręcz przeciwnie, ledwo wyczuwalny, ale kojarzy mi się trochę z salonem fryzjerski. Ale najważniejsze jest to, że Caviar to naprawdę delikatny szampon do włosów. Zostawia je gładkie, miękkie, nie plącze ich, włosy bardzo łatwo się rozczesują. Posiadaczkom suchych, puszących się włosów - polecam.
Mimo wielu zalet, szampon niestety w ogóle się nie pieni. Używałam już wielu innych szamponów z serii Biovax i ten wypada zdecydowanie najgorzej. Poza tym, włosy, chociaż gładsze w dotyku, tracą blask i wydają się matowe i odrobinę... nieświeże, jakby umyte dużo wcześniej. I co najgorsze, już po zużyciu pół opakowania pojawił się u mnie łupież, a jestem osobą, która nie ma problemów ze skórą głowy. Dlatego myślę, że dla kobiet posiadających przetłuszczające się włosy na pewno się nie nada.

polecam

Od zawsze dla moich włosów wybieram to co najlepsze, sięgam po sprawdzone i polecane kosmetyki. Największym problemem z jakim walczę jest bardzo wrażliwa skóra głowy , wystarczy szampon z niewłaściwym składem i swędzące rany gotowe. Bałam się że po pierwszym użyciu szamponu L’biotica skończy się tak samo. Jednak super skład i najważniejsze brak parabenów i SLS okazały się strzałem w 10! Kolejny profesjonalny produkt z tej serii , włosy po nim są jedwabiście gładkie i dobrze oczyszczone a skóra nie podrażniona.Polecam !

Idealny

Szampon poleciła mi koleżanka, i tak zaczęła się moja przygoda z produktami Biovax. Stosowałam wszystkie szampony Biovax'a, jednak wersja caviar jest moim faworytem. Włosy mniej się puszą i nie elektryzują. Są miękkie i gładkie, wyglądają na zdrowe i odżywione. Po dłuższym czasie stosowania na moich brązowych włosach pojawiły się piękne, naturalne, złote refleksy. Uwielbiam zabierać go na krótkie podróże, bo nawet jeśli nie zabiorę odżywki czy maski do włosów to z szamponem Biovax caviar nie martwię się o stan moich włosów. Nawet bez dodatkowych odżywek są w dobrym stanie. Ponadto jako jeden z niewielu szamponów nie powoduje u mnie podrażnień skóry głowy. Produkt jest całkiem wydajny, w wygodnej do aplikacji tubie. Opakowanie jest eleganckie i kojarzy się z produktem dobrej jakości. Uwielbiam również zapach tego szamponu z który kojarzy się z dobrej jakości perfumami. Konsystencja jest średnio gęsta i perłowa, łatwo rozprowadzić szampon na włosach. Jedyną wadą może być to, że słabo się pieni i może nie domywać ciężkich kosmetyków jak lakiery do włsów. Jednak przy codziennej pielęgnacji nie jest to dla mnie duży problem.

Nie nawilża

Szampon ma ciekawe opakowanie, minimalistyczne i tajemnicze. Jest dość giętkie, dzięki czemu byłam w stanie wydobyć produkt do samego końca i nic się nie zmarnowało. Szampon ma dość rzadką konsystencję, ale nie spływa z włosów podczas mycia. Bardzo podoba mi się jego zapach, taki kremowy, lekko perfumowany. Dobrze oczyszcza włosy, nie obciąża ich. Jednak nie zgadzam się z obietnicą producenta, bo nie nawilża.

Fajny, ale jeszcze nie ideał

O MNIE
Włosy mam grube i gęste, trochę niesforne, ich naturalnym kolorem jest ciemny blond. Obecnie obcięte są na bob’a i z ombre koloru jasny blond. U nasady zdarza im się przetłuszczać, ale tragedii nie ma (spokojnie mogę myć głowę co drugi dzień przy stosowaniu odżywki do włosów). Końcówki są zniszczone, połamane i rozdwajają się ponieważ rozjaśnianie je zniszczyło. Używam suszarki i prostownicy, nie zdarza mi się zostawić włosów samych sobie do wyschnięcia, bo kończy się to puszeniem i sterczeniem we wszystkie strony.

WARUNKI TESTU
Szamponu używam 4-7 razy w tygodniu, zależnie od tego czy noszę czapkę i czy użyłam suchego szamponu. Ważne jest też jaką mam odżywkę do włosów i ile tej odżywki nałożyłam. Obecnie przed wysuszeniem włosów używam płynnej keratyny do włosów zniszczonych Delia, Cameleo (http://delia.pl/pl/produkty/wlosy/ad/pielegnacja,27/plynna-keratyna-do-wlosow-zniszczonych-50-ml,350), natomiast po wysuszeniu nakładam na włosy odrobinę olejku z czarnuszki (https://www.rossmann.pl/Produkt/Bioelixire-olejek-z-czarnuszki-20-ml,413539,7146).

O KOSMETYKU
Produkt zakupiłam w Rossmann’ie za 19,99 zł.
To mój pierwszy produkt z tej serii.

W opakowaniu jest 200 ml produktu. Opakowanie jest w formie wygodnej tubki i nie przypomina standardowego szamponu, co uważam za plus. Opakowanie łatwo się otwiera, ale nie na tyle, żeby zatyczka sama spadała. Opakowanie jest eleganckie, nieprzesadzone, czytelne i wytrzymałe. Nawet po upadku nic się nie wyszczerbiło, a litery do końca produktu pozostały na produkcie. Na opakowaniu znajduje się również czytelny i przystępny opis w języku polskim. Podczas aplikacji na koreczku nie zostaje nieładny osad, co jest dużym plusem.

Produkt:
Produkt jest w tubie. Bardzo wygodnie się z niego korzysta. Kosmetyk jest wydajny. Bardzo przyjemnie się do nakłada. Produkt wystarcza na 2 miesiące stosowania.
Zapach szamponu jest przyjemny, nie jest duszący. Kojarzy mi się z zapachem drzewa sandałowego, może również nieco kojarzyć się z męskimi perfumami. Zapach bardzo delikatnie utrzymuje się na włosach.
Kolor kosmetyku jest wodnisto-żółty ze złotymi drobinkami.

JAK STOSUJE
Niewielką ilość szamponu nakładam na dłonie i delikatnie spieniam, następnie wmasowuję w wilgotne włosy oraz w skórę głowy, a następnie spłukuję. Czynność wykonuję dwukrotnie. Po umyciu włosów delikatnie osuszam je ręcznikiem, rozczesuję szczotką z naturalnego włosia (https://www.rossmann.pl/Produkt/For-Your-Beauty-Nature-drewniana-szczotka-do-wlosow-srednia-1-szt,104003,5378) i używam płynnej keratyny do włosów zniszczonych Delia, Cameleo przed suszeniem włosów. Po wysuszeniu włosów znów je rozczesuję i na dłoń daję ok 2 krople olejku z czarnuszki rozcieram je i delikatnie nanoszę na końcówki włosów.

DZIAŁANIE I EFEKTY
Szampon bardzo dobrze radzi sobie z oczyszczaniem włosów. Nawet suchy szampon zmywa bezproblemowo. Po myciu włosy są lśniące i wyglądają na zdrowe, co mi się bardzo podoba. Podczas używania tego produktu moje włosy nie puszyły się i nie elektryzowały, nawet jeśli nie użyłam odżywki. Zdecydowanie poprawiła się ich kondycja. Włosy przestały się łamać i rozdwajać. Niestety w wyniku działania nawilżającego po użyciu odżywki włosy szybko tracą świeżość. Nieco lepiej było jeśli nie stosowałam odżywki. Ogólnie szampon oceniam pozytywnie choć nie wiem czy do niego wrócę.

PORÓWNANIE DO INNYCH KOSMETYKÓW
W porównaniu z innymi szamponami zawierającymi drobinki np.: Nivea Diamond Gloss, produkt L'biotica, Biovax zdecydowanie bardziej rozświetla włosy.
Właściwości nawilżające również ma całkiem przyzwoite w porównaniu do np.: Petal Fresh, Grape Seed & Olive Oil, Moisturizing Shampoo (Pestki winogron i oliwki, nawilżający szampon do włosów).

Zupełnie nie warty swojej ceny

Jest to szampon, który zupełnie nie zrobił nic na mojej głowie. Do tego ma tępą konsystencję, którą ciężko się rozprowadza na włosach. Niestety ale my się nie zaprzyjaźniliśmy.

Przeciętniak

Szczerze: nie rozumiem skąd cały hype na produkty z tej serii. Są przy wejściu do prawie każdej drogerii kosmetycznej. Po kilku próbach, po kilku wersjach, jestem w stanie wystawić następującą opinię:

Bardzo fajny produkt

Znajduje się w wygodnej i dość sporej tubce o pojemności 200 ml. Łatwo wycisnąć z niej odpowiednią ilość produktu a fakt, że stawiamy tubkę na zakrętce sprawia, że kosmetyk spływa po ściankach w dół i nawet z wydobyciem jego końcówki nie ma problemów. Szampon jest naprawdę bardzo wydajny, całkiem nieźle się pieni i już niewielka jego ilość wystarcza do dokładnego umycia moich długich włosów. Szampon ma właściwości wzmacniające i nawilżające więc świetnie działa na moje zniszczone włosy. Kosmetyk ma lejącą i dość rzadką konsystencję, żółtawy kolor i mocny, perfumowany zapach. Zapach jednak nie utrzymuje się na włosach i zaraz po myciu praktycznie znika. Dokładnie myje włosy i skórę głowy, domywa dobrze nawet oleje, które ostatnio staram się dość często stosować. Po umyciu tym produktem włosy łatwo się rozczesują, wyglądają zdrowo, są wygładzone, miękkie i jedwabiste.

Dobry

Świetny. Poleciła mi go mama, która podobnie jak ja ma falowane włosy z ogromną skłonnością do puszenia się. Muszę zaznaczyć, że moje włosy są cienkie i bardzo delikatne, więc dużo szamponów je obciąża. Ten szampon okazał się ideałem - delikatnie myje, nawilża, nie obciąża włosów i podkreśla ich skręt. Rano budzę się z miękkimi falami. Ma również ładny zapach i dobrze się pieni, pomimo braku SLS w składzie. Uwielbiam go.

Nawet fajny

Kupiłam na promocji, zafascynowana eleganckim wyglądem oraz opinią koleżanki. Ładnie pachnie i mocno się pieni, jest wydajny. Skuteczność jest ledwie zauważalna. Włosy nie plączą się i są miłe w dotyku.

dobra jakość w rozsądnej cenie

Szampon jest naprawdę porządny - delikatnie czyści włosy, nie obciąża ich i dobrze nawilża. Mam jednak pewne zastrzeżenia do jego wydajności - jest dosyć rzadki, co, zwłaszcza w odniesieniu do ceny daje nieco zły wynik.
Podsumowując, szampon naprawdę dobrze działa, jednak warto go kupować tylko na wyprzedażach ;)

Dobry produkt

Szampon okazał się bardzo fajny, jak i inne produkty L'biotica. Włosy po umyciu nie były po nim poplątane. Włosy były nawilżone. Idealnie oczyścił moją skórę głowy i nie powodował żadnych efektów ubocznych.
ZALETY:
+ nawilża
+ nie plącze
+ ma ładny delikatny zapach
+ przyjemna konsystencja
+ oczyszcza skórę głowy
+ dobrze się pieni
+ z łatwością spłukuje się
+ włosy nie przetłuszczają się
WADY:
- niepraktyczne z opakowania
- mało wydajny
- cena regularna