Johnson's Baby, Lighy Oil Spray (Łagodna oliwka w spray`u)

Johnson's Baby, Lighy Oil Spray (Łagodna oliwka w spray`u)

Łagodna Oliwka Johnson`s Baby jest specjalnie opracowana dla noworodka, tworząc lekką warstwę ochronną na skórze. Utrzymuje poziom nawilżenia skóry dwukrotnie lepiej niż inne balsamy dla niemowląt. Idealna do masażu maluszka. Testowana dermatologicznie i hipoalergicznie.

Genialna, jak wszystkie!

Bardzo fajna, wyjątkowo łagodna oliwka w wygodnej butelce z dozownikiem w sprayu.
Dzieckiem może nie jestem, ale szczerze uwielbiam oliwki Johnsona do masaży, które wynudzę od męża i które robię sama (np chińskimi bańkami) :D
Zwykle mam po kilka sztuk w różnych wariantach. Lubię je za delikatność i brak podrażnień, dobry poślizg jaki dają do masażu, delikatne dziecięce zapachy...
Wersja w sprayu jest chyba najłagodniejsza ze wszystkich, atomizer ok-nic się nie przycina ani nic. Walory pielęgnacyjne dla skóry odczuwalne.

Mogę polecić z czystym sumieniem...

Nie polecam.

Zapach, konsystencja:
Oliwka przyjemnie i delikatnie pachnie. Lekko, kwiatowo.
Konsystencja wodnista, rzadka, ale tłusta i lepiąca się.

Plastikowa butelka z atomizerem.
Nie bardzo przypadł mi do gustu ten sposób dozowania produktu. Skończyło się na tym, że odkręcałam końcówkę i produkt wylewałam na rękę.
Pompka się zacina. Podczas nacisku bardzo często butelka wypada nam z ręki. Jest tłusta i oblepiona.

Działanie:
- oliwka jest na bazie parafiny, sprawdza się jako emolient
- wygładza i natłuszcza ciało

Uwagi:
- lepi się, klei, po nałożeniu i odczekaniu kilku chwil ścierałam ją z ciała ręcznikiem
- bardzo niewygodna w stosowaniu

Klej w sprayu

Kupiłam zachęcona zapachem i miłym (pierwszym) doświadczeniem z oliwką aloesową (jednak i tę odradzam).
Użyłam tego produktu ledwie dwa albo trzy razy, bo... tragicznie się lepi!
Za pierwszym razem pochodziłam z nią chwilę i musiałam lecieć znowu się umyć, bo było to nie do zniesienia, myślałam jednak, że może za szybko się ubrałam, albo że może spociłam się w łokciach i pod kolanami czy coś.
Za kolejnymi razami dawałam jej trochę czasu na wchłonięcie, ale i tak tak okrutnie się lepiła pod ubraniem, że nie szło wytrzymać.
Poza tym ten spray to chybiony pomysł. Mimo przemywania i przecierania otworu pompki, po kilku psikach zamiast równomiernie się rozpylać, oliwka zaczyna spływać po dłoni i butelce...
Totalny koszmar i pomyłka, nie polecam.