Myjka do twarzy i ciała, Dermaclin

Myjka do twarzy i ciała, Dermaclin

Działanie lecznicze myjki Dermaclin polega na skutecznym i delikatnym oczyszczaniu skóry. Myjka działa jak peeling ale nie powoduje podrażnienia naskórka. Nie wymaga dodatkowego stosowania środków myjących lub złuszczających. Tkanina z której wykonano myjkę składa się z włókien o średnicy 700 razy mniejszej od ludzkiego włosa. Dzięki tej specjalnej strukturze włókna wnikają powierzchniowo w pory skóry, usuwają tłuszcz, brud oraz bakterie i zrogowaciały naskórek. Badania kliniczne przeprowadzone w Klinice Dermatologii i Alergologii w Bochum (Niemcy) potwierdziły, że stosowanie myjki wspomaga leczenie trądziku pospolitego, trądziku różowatego oraz zmian łojotokowych. Używanie myjki poleca się także osobom bez problemów dermatologicznych dla dokładnego oczyszczania skóry.

Cena: ok. 30zł

dobrze oczyszcza

Zgłosiłam tę myjkę, bo jestem ciekawa opinii innych użytkowników na temat jej działania. Moje odczucia są jak na razie pozytywne, bo myjka świetnie oczyszcza pory i pozostawia skórę miłą w dotyku. Dzięki niej pozbyłam się wielu zanieczyszczeń z twarzy i naprawdę zmniejszyły mi się pory. Nie mam raczej typowej cery trądzikowej, więc nie mogę się wypowiedzieć na temat działania myjki na krosty.

Uzupełnienie:
Wydaje mi się, że myjka ma krótsze działanie terapeutyczne niż zapewnia producent (2 m-ce). Poza tym odnoszę wrażenie, że lepiej się sprawdza jednak przy bezproblemowej cerze, bo potraktowana nią mała krostka potrafi się przerodzić w gigantycznego pryszcza:(