PUPA, Princess Bag (Zestaw kosmetyków do makijażu)

PUPA, Princess Bag (Zestaw kosmetyków do makijażu)

Pojemność 1 szt

11 cieni prasowanych
6 błyszczyków
1 aplikator do cieni

Być księżniczką

Mam wersję zieloną, w której dostępne są trzy potencjalne kombinacje cieni - delikatny róż + jasny brąz (wpadający w beż) + naturalny brąz, jasny beż +błękit + granat + ciemny brąz, biały + srebrny + fioletowy + czarny (w praktyce wychodzi grafit). Upodobałam sobie zestaw pierwszy, który wygląda bardzo naturalnie i delikatnie, ale lubię też czerpać z pozostałych, choć zazwyczaj nie decyduję się na skorzystanie z gotowej kombinacji, bo przecież gdzie ja w fiolecie na co dzień będę chodzić?

Cienie są błyszczące, perłowe, ale ten połysk nie dominuje, jest dyskretny. Przyjemnie się nakładają, chociaż mogą zostawić trochę pyłku pod oczami. Zawsze używam ich z bazą, więc trudno ocenić trwałość, ale z tego co pamiętam jak kilka razy o bazie zapomniałam, to po całym dniu ciągle było je widać.

Jednak na bazie z paletki totalnie się zawiodłam! Myślałam, że dostałam jakiś bubel, bo zauważyłam, że po kilku godzinach cienie zbierają mi się w załamaniach powieki tworząc okropne kreski. Okazało się, że to nie wina cieni, tylko bazy. Teraz używam innej i wszystko jest w porządku. Ma też dziwną konsystencję - ni to płynną, ni stałą, ni kremową.

Z korektorów raczej nie korzystam, czasami się skuszę na najjaśniejszy, reszta nie pasuje mi kolorem - rozumiem, że chodziło o dopasowanie do cery każdej użytkowniczki. Nie umiem ocenić ich trwałości, bo za mało ich używałam.

Z pudrem to samo, wydaje się mieć całkiem przyjemny kolor, ale wygodniej używać mi mojego "normalnego" pudru.

Rozświetlacz to coś o konsystencji płynnego korektora, bezbarwny z malutkimi błyszczącymi drobinkami, rzadko mam okazję go używać, bo na co dzień nie mam za bardzo po co, ale efekt jest nienajgorszy.

Błyszczyki - są dwa rodzaje: perłowe, o dość zwartej, miłej, lekko klejącej konsystencji i w miarę matowe, klejące i lejące. Zazwyczaj używam szminki, ale lubię korzystać z tych błyszczyków, zwłaszcza matowych (nie chodzi mi tyle o efekt matu, co o kolor i fakturę). Wyglądają dyskretnie i naturalnie, miło pachną, choć trochę kleją się na ustach.

Dostępne są dwa róże, używam tego jaśniejszego, który wygląda bardziej naturalnie. Jest delikatny, kolor wtapia się w skórę. Nie lubię mieć mocno różowych policzków, więc nie używam tego mocniejszego, który jest za ostry.

Bronzer - lubię! Zawsze idzie u mnie w parze z różem i razem bardzo ładnie się komponują. Nie trzeba go dużo, żeby był widoczny, mocno roztarty daje naturalny efekt.

Chociaż na co dzień używam patyczka do makijażu, lubię pędzelek dołączony do pakietu. Przyjemny w dotyku, świetnie sobie radzi z malowaniem. Jest trochę za mały do różu czy pudru, ale można nim nałożyć je na twarz i potem rozetrzeć większym pędzlem.

Minusem wszystkich mokrych elementów palety jest to, że jak dzikie zbierają wszelki kurz i paprochy, nijak nie da się tego wyczyścić.

Jeszcze słówko o samej palecie - jest słodziutka, urocza, ma bardzo praktyczne lusterko. Solidnie się zamyka, nie ma strachu, że nagle się otworzy. W ogóle jest solidna, często wyjeżdżam i wtedy ląduje w walizce na kółkach, na początku trochę się bałam, czy aby nic się nie pokruszy, ale teraz już jestem całkiem spokojna - żadne wertepy jej nie straszne! Jedno co to to, że jest dość mała i przy manewrowaniu z rozsuwaniem segmentów czy wyjmowaniem pędzelka bardzo łatwo wsadzić paznokieć w coś płynnego.

Ma sporo minusów, ale jestem naprawdę zadowolona i chociaż nie używam wszystkich elementów, to uważam tę paletkę za świetny zestaw kosmetyków. Cienie pasują zarówno na co dzień, jaki na bardziej eleganckie okazje, jest poręczna i zgrabna, jeździ ze mną wszędzie. Gdyby nie cena, po skończeniu (na szczęście za szybko się na to nie zanosi) kupiłabym kolejną, ale obawiam się, że to mnie może powstrzymać.

Ogólnie gorąco polecam wszystkim księżniczkom i nie tylko!

Ilość zużytych opakowań: W trakcie jednego