Aflofarm Fabryka Leków, Silcatil, Skarpetki złuszczające

Aflofarm Fabryka Leków, Silcatil, Skarpetki złuszczające

Pojemność 2 szt

Silcatil skarpetki złuszczające są wypełnione płynem o aktywnym działaniu keratolitycznym i nawilżającym. Usuwają zrogowaciały naskórek i zapobiegają utracie wilgoci. Wyraźnie wygładzają i zmiękczają.Silcatil skarpetki złuszczające to produkt, który przynosi wyraźną ulgę przy różnego rodzaju zrogowaceniach, odciskach i zgrubieniach występujących na skórze stóp. Zawiera płyn z roślinnymi kwasami (salicylowym, glikolowym oraz mlekowym) wykazującymi właściwości keratolityczne. W efekcie skarpetki przyczyniają się do zmiękczenia skóry i ograniczenia grubości warstwy rogowej naskórka. Co więcej w skład wspomnianego płynu wchodzi mocznik, który potrafi wiązać cząsteczki wody w głębszych warstwach naskórka. Zdecydowanie zwiększa nawilżenie skóry stóp. Sprawia, że staje się ona miękka i niezwykle miła w dotyku. Silcatil skarpetki złuszczające umożliwiają samodzielne wykonanie pedicure w domu.

Wielkie NIE

Niestety nie zadziałał na moje twarde pięty . Zastosowanie jest takie jak piszę czyli skóra zaczeła odchodzić po kilku dniach od użycia skarpetek. Odchodziła ładnie ale nie w miejscu, na którym mi najbardziej zależało ,czyli na piętach. Widocznie były za bardzo wymagajace jak na ten produkt.
Rada jedna jaka dostałam w aptece kupując ten produkt, to żeby używać go grubo przed latem. Długo po tym złuszcza się skóra.

Ulubione

Skarpetki są rewelacyjne.Ja przedluzam czas trzymania ich na stopach.Pieknie w trakcie goracych kapieli w wannie odchodzi martwy naskorek.Stopy sa mega gladkie i zadbane.Kremy oraz wszelkie maseczki duzo lepiej sie wchlaniaja.

Nawilżenia nie zauważyłam, ale bardzo dobrze usuwają zrogowaciały naskórek. Co za tym idzie wygładzają i zmiękczają stopy.
Czy działają w walce z odciskami trudno mi powiedzieć, bo ich nie mam.
Dla tych, którzy ich jeszcze nie stosowani. Skóra schodzi dopiero po kilka dniach od ich zastosowania. Dość intensywny zapach.
Dla osób z małymi stópkami, lepiej nie rozcinać skarpet zbyt szeroko, wtedy lepiej trzymają się na stopach.
Warto 1-2 razy do roku wykonać taki zabieg

Bardzo dobre

Miałam możliwość stosowania skarpetek różnych marek. Te zaliczam jako jedne z lepszych. Bardzo fajnie złuszczają naskórek. U mnie złuszczanie zaczyna się w okolicach 5 dnia i tak trwa 5 następnych dni. Może nie wygląda to estetycznie, ale po zabiegu stopy były idealnie gładkie. Znikła zrogowaciała skóra. Jeżeli chodzi o cenę to faktycznie warto szukać w różnych aptekach, bo różnice w cenie są kolosalne. Miałam możliwość stosowania słabszych skarpetek, które dawały o wiele słabsze efekty, dlatego też do tych z Silcatilu z chęcią wrócę.

Nie przepłacaj.

Moja opinia będzie dotyczyć nie końcowych efektów, ale tego co widoczne zaraz po zakupie. Skarpetki kupiłam za astronomiczną cenę 26zł. Tak jest to dużo, biorąc pod uwagę że za 9zł możecie kupić skarpetki mniej znanych firm (które testowałam w tamtym roku i sprawdziły się znakomicie usuwając dosłownie wszystko ze stóp) czyli mogłam za to mieć 3y pary i chociaż być zadowolona.
Po otworzeniu papierowego pudełka dostajemy zawiniete w ochronne opakowanie dwie skarpetki i paski niby mające pomóc w dopasowaniu żeby skarpetki się nie zsuwały. Po otworzeniu foli niespodzianka, wszystko zalane płynem. Płyn nie tylko w skarpetkach ale i rozlany wszędzie. Paski zaciskowe oczywiście można wyrzucić do kosza bo już się nie przykleją, wszystko się lepi i najpierw trzeba umyć skarpetki żeby móc założyć na nogi. WTF.
Skarpetki są płytkie na tyle, że gdyby nawet paski nie były zalane płynem to i tak g... by dały. Kupując skarpetki z innych firm, po założeniu nakładałam na nie zwykle grube skarpety i spokojnie mogłam chodzić, sprzątać czy gotować obiad, po założeniu tych mam dwie godziny zmarnowane bo boję się że przy byle kroku zsuną się ze stóp.

Kochane nie dajcie się zwieść ładnie wyglądającej reklamie i nie przepłacajcie. Lepiej kupić tańsze,a za oszczedzone pieniądze iść na lody.

Nie polecam - powoduje zapalenie stawów!

Od razu zaznaczam, że nie jestem uczulona na żaden produkt ze składu skarpetek złuszczających Silcatil.

Ponad miesiąc temu skuszona obietnicami gładkich stóp, zakupiłam skarpetki Silcatil i założyłam je według zaleceń na opakowaniu. Po około 10 dniach skóra z moich stóp zaczęła się złuszczać, pod spodem pokazywała się nowa świeża skórka. Ale ogólnie na miejscach najbardziej narażonych na rogowacenia czyli pięty i poduszki palców, skarpetki te nie odniosły większych rezultatów, nie pomogły mi w pozbyciu się tej nieładnej skórki. Ale nie o tym mowa... Tydzień później zaczęłam odczuwać ból pięt od spodniej strony. Pomyślałam, że może to przez zmianę obuwia z zimowego na wiosenne, ale zmiana nastąpiła na obuwie, w którym już chodziłam poprzedni sezon. Przez dwa kolejne dni ból nasilał się po wstawaniu z łóżka, ale ustępował po rozchodzeniu. Ale 3 dnia i przez 2 kolejne, przeleżałam w łóżku faszerując się lekami przeciwbólowymi i smarując pięty maściami, bo od stóp zaczęły mnie boleć kolana i mięśnie nóg. Po takiej kuracji ból minął i w weekend funkcjonowałam normalnie. Niestety, w poniedziałek rano ból powrócił i to znacząco, opuchły mi kostki, nie mogłam wstać z łóżka, bolały mnie też stawy łokciowe i nadgarstki, dostałam gorączki. Pojechałam na pogotowie gdzie wstępnie oceniono mój stan na reumatoidalne zapalenie stawów, później po wynikach badań oceniono to na rumień guzowaty lub zapalenie stawów. Dostałam nakaz pójścia z wynikami do reumatologa i coś mnie przed tą wizytą natchnęło aby wspomnieć mu o skarpetkach silcatil i pokazać ich skład - reumatolog złapał się za głowę i od razu stwierdził, że to przez kwas salicylowy w dużym stężeniu obecny w skarpetkach. Właśnie przechodzę kurację, ale mam za sobą 2 tygodnie bólu, czekanie w kolejkach na lekarzy, grube pieniądze na leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybiotyki a także na lekarza, bo jakbym miała czekać na NFZ to by mi chyba nogi odpadły.
TAKŻE UWAGA NA TEN PRODUKT, BO POWODUJE POWAŻNE SCHORZENIE - ZAPALENIE STAWÓW!

polecam!

gorąco polecam ten produkt na wiosenne odświeżenie stópek. Może sama aplikacja nie jest przyjemna ale efekty super:)
Skarpetki są za duże na normalną damską stopę i po pewnym czasie zaczynają przeciekać wieęc najlepiej zarezerwować sobie jakiś wiczór przed telewizorem i przetrzymać jakość te 90 minut w :)
Co do efektów u mnie skóra zaczęła złuszczać sie po ok 4 dniach , najsilniej po kąpieli . Po ok 10 dniach cały zrogowaciały naskórek zszedł a stópki są mięciutki. Ważne!!!! Efekt jest najlepszy jesli codziennie moczysz topy chociaż 5 minut. POLECAM

Rewelacja!

Świetny specyfik. Po 5 dniach od zaaplikowania produktów zauważyłam delikatnie łuszczenie na stopach, kolejnego dnia skóra już nadawała się tylko do "zdjęcia". Poradził sobie z odciskami, zrogowaciałym naskórkiem, poduszeczkami. Gdzieniegdzie jedynie pozostał jakiś odgniotek. Jednak na opakowaniu było wyraznie napisane, że w przypadku jakiś większych problemów jedna aplikacja może nie wystarczyć. Na pewno więc ją powtórzę za około 2-3 tygodnie. Jestem bardzo zadowolona. Jedyny minus to tylko te plasterki, którymi mamy zawiązać skarpetki. -Jest to zadanie niemożliwe. Ja posłużyłam się taśmą i nie narzekam.

Używam tego produktu od: tydzień

Szału nie ma, ale pomaga

Podobnie jak u innych recenzentek moje stopy nie były w stanie najgorszym. Problem miałam z twardymi piętami i poduszkami poniżej palców. I liczyłam na pomoc w tych właśnie miejscach. A tymczasem skóra schodziła najbardziej w miejscach wszystkich innych niż te co mnie interesowały. Skóra zaczęła schodzić dopiero po 5 dniach, sama musiałam sobie ją zrywać, bo robiły się tylko bąble. Co prawda z poduszek skóra zeszła, jest lepiej, choć jest nadal wyczuwalna twardość. Z pięt zeszła jedynie na podbiciu, a po bokach ani rusz:/ Najbardziej schodziło z palców i śródstopia, gdzie skóra była ok. Także generalnie pomaga, stopy są odświeżone, jest to łatwy i dosyć szybki sposób zadbania o nie. Może gdy użyję ponownie tego specyfiku, lepiej podziała na moje pięty. W każdym razie nie jest to cudowny lek :)

Używam tego produktu od: 1 raz

natychmiastowa pomoc

Absolutnie mój KWC!
\\\\n
\\\\nPo kupnie nowych butów zrobiły mi się brzydkie zrogowacenia na pięcie i palcach.Walczyłam ponad miesiąc i w końcu sięgnęłam po Silcatil.Skóra zaczęła schodzić po kilku dniach tak jak obiecywał producent.Cały martwy, zrogowaciały naskórek odpada,a pod spodem skóra jak u niemowlaka!
\\\\nSzkoda,że nie odkryłam skarpetek przed sezonem letnim.

Spodziewałam się czegoś więcej

Moje stopy nie były w złym stanie, przez co bałam się użyć produktu, ze względu na opinię typu "całe mieszkanie w łuskach", "skóra schodzi płatami", itp.
U mnie zero płatków, żadnej schodzącej tonami skóry. Po 5 dniu od założenia skarpetek, po kąpieli zauważyłam mały bąbelek na stopie, ale to na tyle. Gdyby nie kilka godzin dziennie spędzonych na moczeniu stóp, a później szorowaniu pumeksem, w celu pozbycia się złuszczonego naskórka, to samo nic by nie odpadło ;)
Zależało mi tylko na usunięciu dość grubej i szorstkiej skóry z pięt. Niby stopy są gładkie, miękkie, ale to nie to, czego się spodziewałam, zważywszy na dość dobry stan moich stóp. Myślę, że produkt nie poradziłby sobie u mnie z większym problemem typu odciski czy co tam na stopie może się pojawić.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

bez rewelacji

Kupiłam, przetestowałam i bez rewelacji.
Z założeniem problemu nie miałam żadnego, na wszelki wypadek zakładałam nad miską do prania. Efekty: po tygodniu skóra zaczęła nawet ładnie chodzić z pięt, zewnętrznej spodniej strony i trochę z palców, trwało to 2 dni i to by było na tyle cudów. Z pozostałej części stóp trzeci tydzień skóra próbuje zejść ale jej jakoś nie wychodzi... Co do pięt to już musiałam je potraktować pilnikiem, odcisków nie ruszyło. Naprawdę nie miałam zaniedbanych stóp. Może nie zadziałały, bo nie klepałam zdrowasiek... No cóż u mnie się nie sprawdziły.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie