Aflofarm Fabryka Leków, Silcatil, Skarpetki złuszczające

Aflofarm Fabryka Leków, Silcatil, Skarpetki złuszczające

Sprawdź ceny produktu

Pojemność 2 szt

Silcatil skarpetki złuszczające są wypełnione płynem o aktywnym działaniu keratolitycznym i nawilżającym. Usuwają zrogowaciały naskórek i zapobiegają utracie wilgoci. Wyraźnie wygładzają i zmiękczają.Silcatil skarpetki złuszczające to produkt, który przynosi wyraźną ulgę przy różnego rodzaju zrogowaceniach, odciskach i zgrubieniach występujących na skórze stóp. Zawiera płyn z roślinnymi kwasami (salicylowym, glikolowym oraz mlekowym) wykazującymi właściwości keratolityczne. W efekcie skarpetki przyczyniają się do zmiękczenia skóry i ograniczenia grubości warstwy rogowej naskórka. Co więcej w skład wspomnianego płynu wchodzi mocznik, który potrafi wiązać cząsteczki wody w głębszych warstwach naskórka. Zdecydowanie zwiększa nawilżenie skóry stóp. Sprawia, że staje się ona miękka i niezwykle miła w dotyku. Silcatil skarpetki złuszczające umożliwiają samodzielne wykonanie pedicure w domu.

Ciekawy produkt

Proces złuszczania naskórka nastąpił po około 7 dniach , zapoczątkował on wygładzanie podeszwy stopy oraz pozbycie się zrogowaciałego naskórka po jesiennych wyprawach. :) Zgodnie z gwarancją marki, efekty widoczne już po 1 użyciu, na pewno jeszcze wzmocnię ten proces za jakiś czas dla potrzymania efektów.

3 x TAK

Skarpetki wypełnione aktywnie działającym płynem to bezpieczny i prosty zabieg pedicure do samodzielnego wykonania w domu.
▪️ Skutecznie usuwają zrogowaciały naskórek
▪️ Redukują odciski i zgrubienia
▪️ Łatwa aplikacja
▪️ Szybkie działanie
(skóra zaczyna schodzić już po 5-7 dniach, co więcej - nie łuszczy się całe wieki, tylko jedyne kilka dni!)

Nogi jak nowe

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość przetestowania tych skarpetek. Na początku nie myślałam, że nie uda się uzyskać takiego efektu jak chciałam, ale się myliłam co więcej, pozbyłam się odcisków, które mnie od jakiegoś czasu męczyły. Tylko niestety trzeba uważać, z takimi produktami by nie narobić sobie niepotrzebnych ran.

Super

Od dłuższego czasu chciałam wypróbować takie skarpetki. Ciekawa sprawa. Sama aplikacja, czyli ich zakładanie i wytrzymanie w nich to nie najmilsza sprawa ale działają i efekt jest fajny. Po 2-3 dniach zaczyna się złuszczać skóra a po ok 1,5-2 tyg znikają skórki i stópki są gładziutkie. Ciekawy produkt, może kiedyś jeszcze zastosuje.

Fajne

Fajne zluszczajace skadpetki. Efekt opuszczania następuje po 5-7 dniach od założenia. Bardzo dobrze zluszczaja pozostawiają stopy miękkie i delikatne szkoda tylko że na tak krótko:(

Super.

Po wcześniejszym eksperymencie ze skarpetkami innej marki - postanowiłam wypróbować te i żałuje, że od razu po nie nie sięgnęłam. Zacznę od opakowania: potrzeba nożyczek żeby poradzić sobie z otworzeniem i wyciągnięciem skarpetek na światło dzienne - tak naprawdę, niewielki problem. Mogłyby być jedynie trochę bardziej głębsze. Czas zabiegu długi, plus i minus. Kobietki mamy 2 godziny na czytanie książki albo inne rzeczy :). Nie miałam z tym problemu. Najważniejsze: EFEKTY. Jak najbardziej jestem zadowolona. Skóra zaczęła schodzić dość szybko: po 2 dniach. Na początku place i zaczynałam sie bać, że na tym sie skończy. Niepotrzebnie. Cały proces złuszczania trwał trochę ponad 2 tygodnie. Ale nic ten czas sie ma do tego jakie po wszystkim są stopy: gładkie, delikatne, różowiutkie. Skóra schodziła dosłownie jak z węża, płatami, gubiłam ją po całym domu. Jedyne zastrzeżenie mam do tego, że na koniec łuszczyła mi sie również skóra na stopie z góry, przez to, że skarpetka była cała w tym kwasie. Jednak nie było to aż tak widoczne jak pod spodem - tylko ja tak naprawdę to widziałam.
Z czystym sumieniem polecam skarpetki, mi pomogły :).

Wielkie NIE

Niestety nie zadziałał na moje twarde pięty . Zastosowanie jest takie jak piszę czyli skóra zaczeła odchodzić po kilku dniach od użycia skarpetek. Odchodziła ładnie ale nie w miejscu, na którym mi najbardziej zależało ,czyli na piętach. Widocznie były za bardzo wymagajace jak na ten produkt.
Rada jedna jaka dostałam w aptece kupując ten produkt, to żeby używać go grubo przed latem. Długo po tym złuszcza się skóra.

Ulubione

Skarpetki są rewelacyjne.Ja przedluzam czas trzymania ich na stopach.Pieknie w trakcie goracych kapieli w wannie odchodzi martwy naskorek.Stopy sa mega gladkie i zadbane.Kremy oraz wszelkie maseczki duzo lepiej sie wchlaniaja.

Nawilżenia nie zauważyłam, ale bardzo dobrze usuwają zrogowaciały naskórek. Co za tym idzie wygładzają i zmiękczają stopy.
Czy działają w walce z odciskami trudno mi powiedzieć, bo ich nie mam.
Dla tych, którzy ich jeszcze nie stosowani. Skóra schodzi dopiero po kilka dniach od ich zastosowania. Dość intensywny zapach.
Dla osób z małymi stópkami, lepiej nie rozcinać skarpet zbyt szeroko, wtedy lepiej trzymają się na stopach.
Warto 1-2 razy do roku wykonać taki zabieg

Bardzo dobre

Miałam możliwość stosowania skarpetek różnych marek. Te zaliczam jako jedne z lepszych. Bardzo fajnie złuszczają naskórek. U mnie złuszczanie zaczyna się w okolicach 5 dnia i tak trwa 5 następnych dni. Może nie wygląda to estetycznie, ale po zabiegu stopy były idealnie gładkie. Znikła zrogowaciała skóra. Jeżeli chodzi o cenę to faktycznie warto szukać w różnych aptekach, bo różnice w cenie są kolosalne. Miałam możliwość stosowania słabszych skarpetek, które dawały o wiele słabsze efekty, dlatego też do tych z Silcatilu z chęcią wrócę.

Nie przepłacaj.

Moja opinia będzie dotyczyć nie końcowych efektów, ale tego co widoczne zaraz po zakupie. Skarpetki kupiłam za astronomiczną cenę 26zł. Tak jest to dużo, biorąc pod uwagę że za 9zł możecie kupić skarpetki mniej znanych firm (które testowałam w tamtym roku i sprawdziły się znakomicie usuwając dosłownie wszystko ze stóp) czyli mogłam za to mieć 3y pary i chociaż być zadowolona.
Po otworzeniu papierowego pudełka dostajemy zawiniete w ochronne opakowanie dwie skarpetki i paski niby mające pomóc w dopasowaniu żeby skarpetki się nie zsuwały. Po otworzeniu foli niespodzianka, wszystko zalane płynem. Płyn nie tylko w skarpetkach ale i rozlany wszędzie. Paski zaciskowe oczywiście można wyrzucić do kosza bo już się nie przykleją, wszystko się lepi i najpierw trzeba umyć skarpetki żeby móc założyć na nogi. WTF.
Skarpetki są płytkie na tyle, że gdyby nawet paski nie były zalane płynem to i tak g... by dały. Kupując skarpetki z innych firm, po założeniu nakładałam na nie zwykle grube skarpety i spokojnie mogłam chodzić, sprzątać czy gotować obiad, po założeniu tych mam dwie godziny zmarnowane bo boję się że przy byle kroku zsuną się ze stóp.

Kochane nie dajcie się zwieść ładnie wyglądającej reklamie i nie przepłacajcie. Lepiej kupić tańsze,a za oszczedzone pieniądze iść na lody.

Nie polecam - powoduje zapalenie stawów!

Od razu zaznaczam, że nie jestem uczulona na żaden produkt ze składu skarpetek złuszczających Silcatil.

Ponad miesiąc temu skuszona obietnicami gładkich stóp, zakupiłam skarpetki Silcatil i założyłam je według zaleceń na opakowaniu. Po około 10 dniach skóra z moich stóp zaczęła się złuszczać, pod spodem pokazywała się nowa świeża skórka. Ale ogólnie na miejscach najbardziej narażonych na rogowacenia czyli pięty i poduszki palców, skarpetki te nie odniosły większych rezultatów, nie pomogły mi w pozbyciu się tej nieładnej skórki. Ale nie o tym mowa... Tydzień później zaczęłam odczuwać ból pięt od spodniej strony. Pomyślałam, że może to przez zmianę obuwia z zimowego na wiosenne, ale zmiana nastąpiła na obuwie, w którym już chodziłam poprzedni sezon. Przez dwa kolejne dni ból nasilał się po wstawaniu z łóżka, ale ustępował po rozchodzeniu. Ale 3 dnia i przez 2 kolejne, przeleżałam w łóżku faszerując się lekami przeciwbólowymi i smarując pięty maściami, bo od stóp zaczęły mnie boleć kolana i mięśnie nóg. Po takiej kuracji ból minął i w weekend funkcjonowałam normalnie. Niestety, w poniedziałek rano ból powrócił i to znacząco, opuchły mi kostki, nie mogłam wstać z łóżka, bolały mnie też stawy łokciowe i nadgarstki, dostałam gorączki. Pojechałam na pogotowie gdzie wstępnie oceniono mój stan na reumatoidalne zapalenie stawów, później po wynikach badań oceniono to na rumień guzowaty lub zapalenie stawów. Dostałam nakaz pójścia z wynikami do reumatologa i coś mnie przed tą wizytą natchnęło aby wspomnieć mu o skarpetkach silcatil i pokazać ich skład - reumatolog złapał się za głowę i od razu stwierdził, że to przez kwas salicylowy w dużym stężeniu obecny w skarpetkach. Właśnie przechodzę kurację, ale mam za sobą 2 tygodnie bólu, czekanie w kolejkach na lekarzy, grube pieniądze na leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybiotyki a także na lekarza, bo jakbym miała czekać na NFZ to by mi chyba nogi odpadły.
TAKŻE UWAGA NA TEN PRODUKT, BO POWODUJE POWAŻNE SCHORZENIE - ZAPALENIE STAWÓW!