Coloris, Inveo, Naturalne serum do rzęs odbudowujące i odżywcze

Coloris, Inveo, Naturalne serum do rzęs odbudowujące i odżywcze

Pojemność 3,5 ml

Inveo Naturalne Serum do osłabionych i kruchych rzęs, stymulujące ich odbudowę i wzrost. Serum do rzęs Inveo jest oparte na ekstraktach roślinnych i peptydach. Polecane do pielęgnacji kruchych, wypadających, przerzedzonych i osłabionych rzęs, stymulujące ich wzrost. Kompozycja ekstraktów roślinnych – m.in. z kiełków soi, pszenicy, ekstraktu z żeńszenia, gotu koli, bajkaliny oraz kompleksu peptydowego wzmacnia strukturę rzęs i uelastycznia je zapobiegając uszkodzeniom. Stymuluje regenerację oraz wzrost rzęs.
Biologicznie czynne substancje stymulujące wzrost rzęs:
- GHK-Cu – przyspieszają transport substancji czynnych, zwiększają produktywność mieszków włosowych.
- Kerastim - stymuluje syntezę ATP (adenozyno-5’-trifosforan) w keratynocytach co korzystnie wpływa na stan włosów oraz aktywizuje przemianę materii.
- Baicapil - zapobiega wypadaniu, stymuluje wzrost i poprawia kondycję rzęs. Baikalina pobudza uśpione komórki macierzyste mieszka włosowego, przyspieszając inicjację fazy anagenowej wzrostu włosa, oraz chroni przed starzeniem komórek i aktywnością wolnych rodników. Kiełki soi i pszenicy stymulują metabolizm komórek mieszka i zwiększają produkcję ATP w mitochondriach.
W celu uzyskania jak najbardziej delikatnego, nie drażniącego produktu, zastosowano w recepturze składniki pomocnicze używane również w kroplach do oczu.
Inveo Naturalne serum do rzęs jest produktem kosmetycznym do stosowania zewnętrznego.

Dość dobre jak za taką cenę

Serum jest zamknięte w opakowaniu wygodnym w użyciu. Pędzelek bez problemu je rozprowadza. Stosuje się je identycznie jak eyeliner. Jest bezzapachowe. Pierwsze efekty jego stosowania zauważyłam już po około dwóch tygodniach. Moje rzęsy były dłuższe niż wcześniej i szczególnie mogłam to zauważyć po rozprowadzeniu tuszu. Co prawda średnio widać zmiany gęstości, ale co do ich wzrostu jestem 100% zadowolona. Serum wpływa także na grubość i wytrzymałość rzęs. Zauważyłam mniejsze wypadanie np. przy zmywaniu makijażu gdzie często na płatku zostawała mi jakaś rzęsa, a teraz zdarza się to o wiele rzadziej.

Dobre serum

Serum zawarte jest w opakowaniu podobnym do eyelinera, z takim samym pędzelkiem. Opakowanie ma pojemność 3,5 ml. Producent zapewnia, że starczy ono na 3 miesiące kuracji. Trzeba je stosować codziennie przez około 4-8 tygodni. Nie można przed użyciem nałożyć niczego tłustego, w tym kremu, zalecane jest całkowite oczyszczenie powieki.
Serum ma bezbarwny kolor, nie ma zapachu i jest bardzo rzadkie, co zwiększa jego wydajność.
Stosowałam serum przez miesiąc, niestety czasami krucho było z regularnością, ale nie było większej przerwy niż jeden dzień. Po mimo tego jakiś efekt widać.
Po nałożeniu nie było widać żadnych negatywnych skutków serum, brak przesuszenia powiek.
Co do efektu to z natury mam dość długie rzęsy i dużo nie urosły, ale widać różnice. Wcześniej nie przydarzyło mi się to, że tusz do rzęs odbił mi się pod linią brwi, co wskazuje, że zyskały one na długości. Co do wypadania nie widzę różnicy, bo nigdy nie miałam z tym problemu, lecz widać lekkie zagęszczenie. Niestety rzęsy w lewym nadal są niesforne i chyba to nigdy się nie zmieni :D . Na pewno będę jeszcze używać serum, by zaobserwować dalsze efekty.