Gosh, Curl It Baby, Conditioner (Odżywka do włosów kręconych)

Gosh, Curl It Baby, Conditioner (Odżywka do włosów kręconych)

Gosh Curl It Baby Odżywka do włosów kręconych nawilża i zapobiega splątywaniu i ,,mechaceniu". Zawarte w odżywce Gosh Curl It Baby Prowitamina B5, białka pszenicy oraz witaminy A i E pomagają wygładzić włosy i opanować ich ,,mechacenie".

Ryzykowny skład, u mnie się sprawdza

Przepraszam za opis tej odżywki, a właściwie przepisanie go z opakowania (zaklejono nim ten anglojęzyczny, który zapisał producent)– polski to jezykowo-kosmetyczna perła ;) Zacznę od tego, że nie mam kręconych włosów. Podobał mi się skład, moje włosy lubią prawie wszystko, co w nim występuje (no, może poza olejem słonecznikowym, co do którego uczucia mam mieszane), była w promocji i ją kupiłam. Nie znam się na CG, ale chyba się nie nadaje (phenylpropyldimethylsiloxysilicate to silikonowy powlekacz). Za to na moje proste wysokoporowaty nadaje się bez większych zarzutów.

Działanie: Bogata, ciężka, nawilżająco-emolientowa. Bardziej maska niż odżywka. W największym skrócie, taka właśnie jest. Mocno daje się odczuć obecność humektantów (puch w wilgotne dni gwarantowany), oleju słonecznikowego (który akurat lubię dość średnio) i hydrolizowanych protein pszenicy (który lubię, a właściwie moje włosy, bardzo). Jeśli Wasze włosy reagują dobrze na te składniki – to też polubią tę odżywkę. Uważam jednak, że producent poczynił dość ryzykowny skład – olej (i to jeden a nie łatwiej sprawdzająca się mieszanina olejów) wysoko, miód wysoko, protein odczuwalnie sporo - nie polubią jej każde włosy, większość może znienawidzić. U mnie działa dobrze – nawilża, leciutko usztywnia, nadaje połysk. Na temat skrętu się nie wypowiem. Proste włosy są po niej po prostu sypkie i... proste, nawet bardziej niż zwykle ;)

Na plus:
-dociąża bardzo suche włosy
-doskonale nawilża
-daje połysk (moim niewiele produktów pomaga)
-polepsza stan włosów na dłuższą metę
-ułatwia rozczesywanie, nie jest może mistrzem, ale fakt następuje ;)
-jest niesamowicie wydajna

Na minus:
-nieszczególnie nadaje się na skalp, ponieważ ma duży potencjał obciążający
-zapach niby nie razi brzydotą, ale ja go odbieram jako zbyt natarczywy
-tuba + konsystencja = trudność w wydobyciu końcówki
-uważam, że jeden olej w fazie tłuszczowej to błąd – użyta kilka razy pod rząd nabudowuje się na włosach i następuje wielki i straszny bad hair day
-no i malutki minus, jak to dla odżywek, gdzie humektantów jest tak dużo, że aż na granicy przesady - włosy często układają się po niej niekoniecznie lepiej

Podsumowując: Jednak biję peany, bo włosy są po niej nawilżone i dociążone, a to jest u mnie duża rzadkość (jeśli czytacie jakąkolwiek recenzję pisaną przeze mnie i pisze, że coś dociąża moje włosy, można w ciemno zakładać, że lepiej tego nie kłaść od ucha w górę i lepiej nie za często).
Mam jednak lekki problem z oceną tej odżywki, znaczy z wystawieniem gwiazdek. Zdaję sobie sprawę, że większość dziewczyn ma już jakiś ulubiony produkt nawilżająco-emolientowy. Mi taki produkt do włosów dobrać jest niezwykle ciężko, a Gosh jest na razie (mimo ewidentnej spersonalizowanej wady w postaci nieszczęsnego słonecznika za który odejmuję gwiazdkę) moim ulubieńcem. Jeśli macie taki typ odżywki, który kochacie, to nie szarpcie się na Gosha – trochę kosztuje, a jest ryzykowny. Jeśli jednak, podobnie jak ja, takiego ulubieńca jeszcze nie macie, a w przybliżeniu określiłybyście Wasze włosy jako wysokoporowate suchary nieprzeciętne i nie straszny Wam olej słonecznikowy ani proteiny pszenicy, to polecam.