Skinlite, Collagen Eye Zone Mask (Kolagenowa maseczka na oczy)

Skinlite, Collagen Eye Zone Mask (Kolagenowa maseczka na oczy)

Pojemność 30 szt

Skinlite, Collagen Eye Zone Mask to maseczka w postaci perfekcyjnie wyciętych płatków to intensywnie nawilżający zabieg na okolice oczu. Wyjątkowe połączenie składników: kolagenu, Witaminy E oraz ekstraktu z zielonej herbaty pomagają przywrócić odpowiednie nawilżenie i elastyczność wrażliwej skóry. Kolagenowe płatki pod oczy Skinlite, Collagen Eye Zone Mask spowalniają procesy starzenia, a także redukują ich widoczne oznaki w postaci zmarszczek, zwiotczeń, obrzęków i cieni pod oczami.

Średnie

Płatki kupiłam w Naturze kierowana głównie ciekawością i zachęcona ceną (9,99zł za 30szt). Opakowanie jest szczelne, płatki nie wysychają po otwarciu i są dobrze nasączone serum, dzięki temu dobrze trzymają się na skórze. Bezpośrednio po aplikacji czuć lekkie pieczenie. Po zdjęciu płatka skóra jest przyzwoicie nawilżona, ale przy dużym stopniu przesuszenia, będą niestety za słabe. Fajny produkt do przetestowania, ale lepiej jednak zainwestować w krem.

Bez efektu WOW.

Maseczkę kupiłam w Carrefour, za ok 6zł. Opakowanie całkiem OK, plastry nie wysychają. Są dobrze nasączone serum. Uwaga- serum w czasie aplikacji może dostać się do oczu ,co lekko szczypie co bardziej wrażliwe. Po zastosowaniu skóra jest napięta, pierwsze zmarszczki wygładzone (ale nie zredukowane w 100%).
Ogólnie- sympatyczny kosmetyk, ale nie wiem czy do niego wrócę.

PÓŁ NA PÓŁ

Wiem, że moja mama od długiego czasu używa te płatki i bardzo je lubi, jednak ja po wielokrotnych próbach wyrobiłam sobie raczej negatywne zdanie na ich temat.
Po nałożeniu pod oczy niesamowicie szczypią. Za każdym razem odczuwam taki ból, że tylko czekam żeby je zdjąc. Po ich zdjęciu skóra nie jest zaczerwieniona, ale nie jest tez ani nawilzona, ani napieta, jednak szczypanie się utrzymuje przez parę chwil. Stosowałam je przez pewien czas regularnie i efektów nie było żadnych.

Opakowanie wygodne bo zamykane, płatków w środku całkiem sporo... ale co z tego?

Uzupełnienie pielęgnacji skóry wokół oczu.

Płatki kupiłam w markecie za 4,09 zł (w Naturze widziałam je za ok. 9-10 zł).

Płatki, wykonane z cienkiej fizeliny, są dość spore, pokrywają całą powierzchnię skóry pod oczami, a nawet odrobinę kości policzkowej. Znajdują się w woreczku strunowym.
Pewną niedogodnością jest sposób ich wyciągania, który jest mało higieniczny. Musimy wsadzić do środka paluchy żeby je wydobyć, a nie jest to takie proste bo płatki są mocno ze sobą sklejone i ciężko jest wyjąć tylko 2 sztuki.

Płatki trzymałam w lodowce dzięki czemu dodatkowo przyjemnie chłodziły i pozwalały się zrelaksować po aktywnym dniu. Bardzo dobrze przylegają do skóry, nie spadają i nie odklejają się.
Skóra po ich ściągnięciu (trzymam je 20-30 minut) jest delikatnie rozjaśniona i nawilżona. Po zużyciu ponad połowy zauważyłam również, że zmarszczki mimiczne wokół oczu są mniej widoczne.
Niestety w opakowaniu nie ma na tyle dużo dobroczynnej substancji którą są nasączone płatki, że można wklepać jej pozostałość w skórę po ich zdjęciu, tak jak zaleca producent.

Nie polecam tego produktu osobom z bardzo dużymi cieniami pod oczami i widocznymi zmarszczkami wokół oczu bo produkt nie podoła ich oczekiwaniom. Jest to raczej kosmetyk prewencyjny, który ma opóźnić proces starzenia, a nie zatuszować i zmniejszyć już istniejące zmarszczki.

Ciężko w przypadku takiego produktu mówić cokolwiek o wydajności. Starałam się ich używać co 2 dni, ale są wakacje więc nie zawsze miałam taką możliwość. Wyszło na to, że zużyłam je w niecałe 1,5 miesiąca.

Skład:

Water (Aqua)- woda

Glycerin- alkohol, humektant, środek nawilżający, zwiększa transport składników aktywnych w głąb skóry

PEG/PPG-18/4 Copolumer- stabilizuje emulsję

Camellia Sinensis Leaf Extract- ekstrakt z zielonej herbaty

Phyto Collagen- kollagen roślinny

Erythritol- utrzymuje wilgoć, nawilża

Xanthan Gum- stabilizuje emulsje, posiada właściwości żelujące, jest dobrze tolerowana przez skórę

Hamamellis Virginiana (Witch Hazel) Extract- ekstrakt z oczaru wirginijskiego

Tocopheryl Acetate- estrowa forma witaminy E

Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract- ekstrakt z papai

PEG 40 Hydrogenated Castor Oil- emulgator, substancja odtłuszczająca usuwająca zanieczyszczenia tłuszczowe z powierzchni skóry

PEG 60 Hydrogenated Castor Oil- olej rycynowy w postaci chemicznie zmienionej, usuwa zanieczyszczenia ze skóry

Allantoin- alantoina, ma działanie przeciwzapalne, łagodzące, nawilżające, odbudowujące naskórek i regenerujące

Dipotassium Glycyrrhizate- składnik pozyskiwany z korzenia lukrecji, pochodna kwasu glicyretynowego, chroni skórę głowy przed podrażnieniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, działa łagodząco i przeciwzapalnie

PEG-14M- stabilizuje emulsję

Disodium EDTA- stabilizator pochodzenia syntetycznego, wspomaga działanie konserwantów, kosmetyków z EDTA nie należy stosować , gdy przyjmujemy leki zawierające cynk, żelazo, miedź, glin, ołów i bizmut (ma działanie wiążące metale ciężkie), unikać również w czasie ciąży i laktacji

Methlparaben- najlepiej przebadany konserwant, najbezpieczniejszy, substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu, w produkcie może go być maksymalnie 0,4 %, stosowany w kosmetyce, żywności i lekach

Phenoxyethanol- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 1,0%

Fragrance (Parfum)- kompozycja zapachowa

Używam tego produktu od: miesiąc z kawałkiem
Ilość zużytych opakowań: jedno całe