Cacharel, Anais Anais Premier Delice EDT

Cacharel, Anais Anais Premier Delice EDT

Anais Anais Premier Delice marki Cacharel to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet, wydane w 2014 roku. Zapach stworzyli Olivier Cresp i Dora Baghriche-Arnaud.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gruszka, bergamotka, pomarańcza, galbanum
nuta serca: hiacynt, piwonia
nuta bazy: kakao, cedr

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Truskawkowy kompot

Nie wiem czy to kwestia przetwarzania zapachu przez moją skórę czy takie połączenie składników, które dają w efekcie nutę, która w nich nie występuje, ale pachnie zupełnie inaczej niż wskazuje na to kompozycja. Na mojej skórze z uporem maniaka Premier Delice przybierają zapach truskawki.... I bynajmniej nie tej świeżo zerwanej, ale kompotu z truskawek. Ilekroć bym się nimi nie psikała ciągle czuję kompot truskawkowy. Kiedy natomiast kompot wywietrzeje zostawiają piękną poświatę kakao.

Nie czuję w Anais Anais Premier Delice prawie żadnego z wymienionych składników zapachowych poza gruszką i kakao... Jednak absolutnie nie są złe. Mają urok i lekkość przy całej swojej słodko-truskawkowej mocy. Dodają optymizmu i radości, choć dla mnie na pewno nie są zapachem na 25 + na termometrze, bo wtedy można się do nich przykleić:)

Wielki punkt za trwałość, mimo, że są sprzedawane w wersji edt.

Według mnie dobry zapach dla młodych kobiet lub młodych duchem. Pazura nie posiadają ani centymetra. Zdecydowanie jest to typ ugrzecznienionego i słodkiego owocowego zapachu.

Rozkoszny słodziak

Słodki, owocowo-kwiatowy zapach, zahaczający o gourmand ze względu na wyraźnie wyczuwalną, przebijającą nutę kakaową.
Nie ma nic wspólnego z zabijającym białymi kwiatami i skojarzeniem ze starymi koronkami "pierwowzorem", czyli klasycznym Anais Anais. To zapach dużo lżejszy, młodszy, nieco frywolny. Czuję przede wszystkim słodkie nuty gruszkowo-pomarańczowe (razem w połączeniu pachną trochę jak brzoskwinia), później wychodzą kwiaty i fajnie współgrające nuty kakaowo-drewniane.
Idealna propozycja na wiosnę, lato i nawet na jesień, dla ożywienia kolorytu. Trwałość bardzo dobra.

Ilość zużytych opakowań: testy i próbki