Vichy, Ideal Soleil, Emulsion Anti-brillance Toucher Sec SPF 50 [Mattifying Face Fluid Dry Touch] (Matująca emulsja do twarzy SPF 50)

Krem matujący Vichy Ideal Soleil jest przeznaczony do ochrony przeciwsłonecznej skóry twarzy. Zapewnia wysoką ochronę dzięki formule wzbogaconej w Mexoryl oraz Minerały. Pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, przebarwieniami i jej przedwczesnym starzeniem się. Lekka konsystencja kremu matującego Vichy Ideal Soleil zapobiegająca błyszczeniu się skóry.
Sposób użycia: nałożyć emulsję matującą bezpośrednio przed ekspozycją na słońce, często powtarzać czynność, szczególnie po kąpieli, poceniu się lub wycieraniu ręcznikiem. Fotostabilny. Hipoalergiczny. Wodoodporny. Bez parabenu. Zawiera wzmacniającą i kojącą Wodę Termalną z Vichy. Testowany na skórze wrażliwej pod kontrolą dermatologiczną. Produkt hipoalergiczny. Nie zawiera parabenu.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

chyba ideał

Większość z nas, kiedy przekona się już do codziennego używania filtrów zaczyna szukać tego, z którym da się wytrzymać cały dzień i wyglądać dobrze. Po co chronić skórę przez przebarwieniami czy zmarszczkami, które pojawią się za ileś lat, jeśli po złym kremie z filtrem mamy krostki i tłustą cerę i nie możemy zrobić makijażu JUŻ TERAZ? Można się zniechęcić i rzucić to wszystko. Kolejne kremy okazują się tak samo tłuste i zapychające, w końcu dojrzewamy do tego, że lepiej spróbować jednego droższego, niż wyrzucać mniejsze sumy na tańsze i nie chcieć ich używać.
Vichy za ok 50zł w promocji daje to czego nie mają inne - mat i szybkie wchłanianie. Bez problemu można nałożyć 1ml, krem wchłania się, wcale nie bieli i nie roluje się, jeśli nauczymy się z nim pracować. Za minutę jest matowy. Makijaż na nim trzyma się normalnie, skóra nie przetłuszcza. Jedynie minerały nakłada mi się gorzej, bo krem jest matowy tak, że nie mają się do czego kleić.
To jedyny matujący filtr, jaki spełnił te obietnice, dlatego chyba zostanie ze mną i przyszłym sezonie. Przede mną jeszcze wypróbowanie antheliosa LRP, może zdetronizuje vichy, ale LRP jest trochę droższy. Jedyna wada, choć nie mogę jej potwierdzić na pewno - przy użyciach przez kilka dni, kiedy mam krem na sobie przez kilkanaście godzin zdarzają się krostki. Przy używaniu innego filtra tak nie mam, tylko z vichy.

Doskonała ochrona

Krem doskonale chroni przed słońcem, nie roluje się ani nie bieli twarzy. Bardzo ważny jest dla mnie też fakt, że cera po użyciu nie świeci się, a wręcz przeciwnie - wygląda na zmatowioną. Cena adekwatna do jakości produktu.

Ideał!

Jest to pierwszy krem z filtrem jakiego zaczęłam używać zawsze myślałam, że kremy z filtrem są zbyt ciężkie dla skóry. Po kuracji izotekiem moja skóra często była zaczerwieniona nawet po małym wysiłku, kilka minut na słońcu powodowało liczne plamy i przebarwienia. Krem okazał się strzałem w 10! Nie zapycha, szybko się wchłania i nadaje się pod makijaż ( idealny pod minerały!;-), do tej pory nie używałam żadnego kremu na dzień. Po miesiącu stosowania moja skóra znacznie się wyciszyła, czerwone plamki i przebarwienia nawet na dużym słońcu się nie pojawiają i stan cery się poprawił skóra jest nawilżona. Polecam wszystkim którzy próbowali rożnych filtrów i się nie udało!

Porządnie matuje ale...

krem rzeczywiście matuje skórę na cały dzień, ale mam wrażenie że jest to spowodowane jakimś składnikiem, który tą skórę jakby zatyka. Bardzo dziwne i nieprzyjemne uczucie. Pierwszego dnia byłam bardzo mile zaskoczona. Skóra całkowicie matowa przez cały dzień, ale na 3 dzień pojawiły się grube podskórne krosty na twarzy (2 lub 3), które same zaszły po odstawieniu kremu. A więc jednak zatyka pory. Bardzo szkoda, bo sam efekt matowienia mi się spodobał.

Bardzo dobry

Bardzo dobra emulsja spełniająca wszystkie moje oczekiwania dotyczące tego typu produktów. Matuje, nie pozostawia białej warstwy, idealnie nadaje się pod makijaż i oczywiście spełnia swoją najważniejszą funkcję- chroni przed promieniami słonecznymi. Produkt starcza na długo, jest bardzo wydajny. Wygodne opakowanie sprawdza się również w podróży. Wracam do niego ciągle.

Najlepszy krem z filtrem w całej mojej historii pielęgnacyjnej pod tytułem zapobiegać niż leczyć....

Krem Vichy Ideal Soleil SPF 50 jest moim towarzyszem od dłuuuugich lat. Na przestrzeni czasu zmianie uległo opakowanie, jednak skład i jakość kosmetyku pozostała w stanie nienaruszonym.... Co mnie ogromnie cieszy.

Emulsję zazwyczaj kupuję w aptece. Mam taką swoją ulubioną w której dosłownie zawsze dostanę to czego potrzebuję.
Dodam jeszcze temat stosowania produktów z filtrami jest moim krejzolkiem.... Przykładam do tego ogromną wagę. Dosłownie nie ma dnia abym nie nałożyła na twarz kremu z filtrem. Bez znaczenia jest czy dzień jest słoneczny, deszczowy czy pochmurny. Krem z filtrem jest moim SZTANDAROWYM ZABIEGIEM.

To tak w ramach wstępu.
Standardowe. Plastikowa tubka z zatyczką, zakończona delikatnym "dziubkiem" na czubku. Bardzo łatwo dozujemy potrzebną ilość produktu. Dobrej, nawet bardzo dobrej jakości plastik. Niezawodny do ostatniej kropelki emulsji. Co tutaj dużo mówić. Marka VICHY do czegoś zobowiązuje...

Efekt
Jest to krem o białej barwie. O dość intensywnym zapachu- n jednak moim zdaniem bardzo przyjemnym, który z czasem wietrzeje. Krem Jest idealny jako baza pod makijaż. Jest to taka 2w1 opcja.
Idealna lekka, zarazem treściwa formuła nawilża skórę, pozostawia ją miękką w dotyku, dodatkowo zabezpiecza przed promieniowaniem, jak by tego mało było świetnie się wchłania i pozostawia buzię w przyjemnej kondycji matu.

Jest to mój najlepszy krem z filtrem jaki stosowałam. Początkowo, dosłownie przez kilka sekund się bieli na twarzy. Jak już wspomniałam ekstremalnie szybko się wchłania.

Makijaż utrzymuje się na twarzy przez cały dzień. Nie mam uczucia maski na twarzy.

Dodam jeszcze, że moim zdaniem temat ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym w naszym kraju jest dosłownie zamiatany pod dywan. Nie rozumiem dlaczego większość dziewczyn sięga po takowe produkty TYLKO W OKRESIE LETNIM. Szkodliwe promieniowanie jest przez cały rok. Dlatego też trzeba świadomie podchodzić do tematu pielęgnacji - przez co rozumiem ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ.

Krem z filtrem jest MOIM MUST HAVE od wielu, wielu lat. Polecam każdej miłek Pani wziąć sobie to do serca i stosować ochronę cały rok....

Strzał w dziesiątkę

Nigdy nie używałam filtrów ale podczas zabawy z kwasami byłam zmuszona coś dla siebie znaleźć. Mam cerę suchą także szukałam czegoś, co sprawi, że skórki nie będą widoczne i cała twarz dodatkowo będzie nawilżona jak i chroniona.
Poczytałam i znalazłam właśnie owy produkt. Dla mnie jest to strzał w dziesiątkę. Kupiłam go w zestawie wraz z mleczkiem po opalaniu. Pakiet w tej samej cenie co sam krem. Dodatkowo wzbudziło we mnie to zachwyt.

Świetna

Emulsja świetnie spisuje sie pod makijazem.Podklad sie nie roluje,cera jest zmatowiona i chroniona przed promieniami slonecznymi.Stosuje gdy jestem po kuracji dermatologicznej silnym lekiem lub po kwasach.

Jest w porządku, ale przy retinoidach odpada

Produkt początkowo przypadł mi do gustu ze względu na szybkie wchłanianie i efekt zmatowionej skóry. Jeśli chodzi o filtry UV to również zakładam, że działa - twarz nie opaliła mi się, nie zauważyłam przebarwień.
Produkt rzeczywiście nałożony w większej ilości potrafi się rolować, zostawia białe smugi i bieli, jednak było to dla mnie do przeżycia. Bardziej zależało mi na ochronie skóry, ponieważ ze względu na problematyczną skórę używam Atrederm. Natomiast niestety, w okresie stosowania preparatu nakładanie Ideal Soleil powoduje bardzo nieprzyjemne pieczenie, jakbym na (podrażnioną i wrażliwą po atre) skórę nakładała alkohol.
W związku z tym przestałam go używać, a ponieważ znalazłam lepszy dla mnie, niedrażniący filtr nie planuję póki co wracać do produktu Vichy.

Nie zauważyłam, by mnie zapychał.
Nie wiem jak sprawuje się z podkładami, ponieważ na co dzień nie używam. Natomiast nałożony na niego krem CC Bourjois, 123 Perfect wygląda przyzwoicie, czego nie mogę powiedzieć o podkładach mineralnych z Anabelle Minerals, Skóra po takim połączeniu wyglądała na przesuszoną.

Idealny!

Krem spelnia obietnice producenta: zapewnia bardzo dobra ochrone przeciwsloneczna, szybko sie wchlania- i co wazne-do zupelnego matu. Krem poprawia wyglad mojej potradzikowej cery- kiedy go naloze, nie musze sie pudrowac. Cera wyglada dobrze przez wiele godzin. Polecam!

One & only

Działa! Jestem bardzo zadowolona z tego produktu. Spełnił moje oczekiwania w 100% Najważniejsze chroni moją twarz przed przebarwieniami. Mimo kilkugodzinnej ekspozycji na słońcu nie zauważyłam zadnej nowej plamki! Bogu i Vichy dzięki! Mam cerę mieszaną którą on doskonale matuje i nawilża gdzie trzeba. Pięknie pachnie i szybko sie wchłania. Doskonale trzyma makijaż! Dla mnie bomba! Mój przyjaciel na lato! Polecam!

Vichy dla skóry mieszanej i tłustej

Krem z filtrem nadaje się do skóry mieszanej i nawet samej tłustej. Osobiście nie przepadam za nakładaniem kremów z filtrem, ale nie chce opalać twarzy i nie mam innego wyjścia. Testowałam inne produkty, a potem przeczytałam dużo recenzji na temat Vichy i skusiłam się na zakup. Używam go od ponad miesiąca i rzeczywiście matuje skórę.