Alterra, Bio-Aprikosenkernöl, Haaröl (Olejek do włosów suchych i łamliwych)

Alterra, Bio-Aprikosenkernöl, Haaröl (Olejek do włosów suchych i łamliwych)

Sprawdź ceny produktu

Kompleks pielęgnacyjny zawierający olej z pestek moreli, olej arganowy i olej sezamowy , pielęgnuje suche końce włosów i sprawia, że włosy stają się gładkie i elastyczne. Oleje ułatwiają rozczesywanie włosów i nadają im połysk. Nie zawiera syntetycznych barwników ani substancji konserwujących; nie zawiera również silikonów, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych; jego tolerancja przez skórę została potwierdzona dermatologicznie.

Bardzo obciąża

Kupiłam z nadzieja na ujarzmienie suchych kosmyków. Za każdym razem gdy próbowałam go nałożyć w różnych proporcjach zawsze obciążał i sklejał włosy. Może przed umyciem włosów jest ok ale na pewno nie nadaje się do aplikacji po.

Ladna kompozycja olei do wlosow

Olejek ten to mieszanka kilku olei,przeznaczonych do pielegnacji wlosow.Kupilam go z ciekawosci jak sprawdzi sie do moich wysokoporowatych wlosow, pokladalam w nim wielkie nadzieje, poniewaz takie olejowe mieszanki im sluza.Po raz pierwszy uzylam go do olejowania przed myciem, i efekt byl taki sobie.Od nasady wlosy pieknie blyszczaly,ale konce nie byly dociazone.Czasami stosowalam go na koncowki zamiast serum i wtedy wlosy pieknie blyszczaly, ale trzeba uwazac z iloscia,gdyz olejek ten lubi przetluszczac.Uzywajac go na te dwa sposoby ,zuzylam po 6miesiacach cale opakowanie (bardzo wydajny).Wrazenia moje sa takie ,ze czasami robil efekt 'wow', a czasami nie robil nic ,albo taki przyklap i przetluszczenie.Moze to zalezalo od stanu wlosow w jakim znajduja sie wlosy w danej chwili...?W zwiazku z tym mam mieszane uczucia do tego olejku,bo nigdy nie moglam byc pewna co po nim zastane( puch czy gladka tafla).Wole jednak moje pewniaki ,i dlatego nie wiem czy kupie go ponownie.

LUBIĘ GO

Plusy(+)
- dobry skład
- idealny do olejowania
- wydajność
- niska cena

Minusy(-)
- nie daje jakiś mega efektów

Podsumowując olejek jest dobry ale do olejowania znam lepsze produkty które dają jeszcze lepsze efekty:(

Troche mnie rozczarował:(

Olejek ma bardzo dobry, naturalny sklad wiec spodziewalam sie fajnych efektow. Niestety uzyty do olejowania przed myciem prawie nic nie robi, a uzyty po myciu (daje jedna pompke na moje dlugie i geste wlosy) sprawia, ze wlosy sie straczkuja i wygladaja na oklapniete. Moje wlosy bardzo ciezko obciazyc, a niestety ten olejek to zrobil. Moze jeszcze znajdę jakies zadowalajace mnie zastosowanie, ale watpie :(

Przeciętniak

Olejek kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami, ale niestety nie polubił się z moimi włosami. Stosowany po myciu włosów nadmiernie je obciążał nawet gdy był nakładany w niewielkiej ilości. Dobrze sprawdził się przed myciem, jako produkt zabezpieczający końcówki.

Średniaczek

Kupiłam go na promocji w Rossmannie nie zastanawiając się długo nad nim, gdyż cena była bardzo korzystna. Po pierwszym użyciu byłam załamana(połowo pompki produktu)- włosy tłuste, oklapnięte. Bubel. Ale znalazłam inne zastosowanie tego olejku- olejowanie. Już nie duża ilość wystarczy, żeby pokryć włosy średniej długości. Włosy są po takiej kuracji sypkie, miękkie i wyglądają na zdrowe. Trzeba bardzo uważać, aby nie przesadzić z jego ilością! Zapach neutralny. Ogólnie za taką cenę za produkt do olejowania- super, ale są lepsze mieszanki.

Fajny dla suchych włosów

Jako posiadaczka suchych włosów, szukałam czegoś co je nawilży i wygładzi. Olejek kupiłam na promocji w Rossmannie. Opakowanie plastikowe, z wygodnym dozownikiem. Wydajny, wystarczy jedna pompka bo pokryć moje długie włosy. Zapach jest dosyć mocny, nie każdemu może się podobać. Włosy po zastosowaniu olejku są ładnie wygładzone. Jednak trzeba z nim uważać, można przesadzić z jego aplikacją, wtedy włosy będą wyglądały na przetłuszczone.

Naturalny olejek

Do kosmetyków o naturalnym składzie mam słabość i często do takich wracam. Ten olejek firmy Alterra należy do bogatej oferty produktów naturalnych dostępnych tylko w Rossmannie w atrakcyjnych cenach. Z racji, że moje włosy uwielbiają olejowanie skusiłam się na ten olejek z pestek moreli, który posiada w składzie także olej arganowy i sezamowy. Są to oleje jednonienasycone, czyli odpowiednie dla moich wysokoporowatych włosów. Ja stosuję produkt na mokro i tak jak pisze na etykiecie używam niewielkiej ilości, bo w innym wypadku miałabym obciążone włosy. Produkt ma dość rzadką konsystencję, ale bardzo przyjemny zapach i świetne działanie. Moje pasma są wygładzone, łatwiej je rozczesać, a końcówki włosów odżyły. Jestem pełna zachwytu.

Całkiem całkiem

Ten olejek przykuł moją uwagę, który widniał na półce w Rossmanie.
Bardzo lubię kosmetyki do włosów,a takiego olejku jeszcze nie miałam.
Zachęcona dobrym składem postanowiłam go kupić.
Stosuję go po myciu, gdy moje włosy już lekko podeschną.
Aplikuję niecałą kroplę i rozcieram w dłoniach,a później rozprowadzam na włosach. Moje włosy są krótsze, dlatego boję się dawać go więcej,żeby ich nie przetłuścić.
Zapach jak dla mnie nieco sztuczny i duszący,ale da się znieść tym bardziej,że na moich włosach zapach ten nie utrzymuje się długo :)
Po wyschnięciu, moje włosy są delikatniejsze i miększe w dotyku. Niestety nadal się puszą i wydają się suche,a myślałam,że chociaż minimalnie ten olejek doda im połysku.

Nie sprawdził się

Dla mnie olejek jest za tłusty albo ma problemy z wchłanianiem się. Używałam na wilgotne końcówki po umyciu włosów. Niestety efektów nie zauważyłam, ale zauważyłam mega tłuste końcówki, które wyglądały gorzej niż przed myciem... Olejek w ogóle się nie wchłonął i został na włosach. Wyglądałam jakby moje włosy od miesiąca wody i szamponu nie widziały... Zużyłam do olejowania włosów przed ich umyciem, bo szkoda było mi go wyrzucić. Szczerze, szkoda pieniędzy na coś co nie działa.

niestety się nie sprawdził

Olejek poza tym, że przepięknie pachnie w żaden sposób nie pomógł moim włosom. Zużyłam całe opakowanie, jednak efektów nie zauważyłam żadnych. Co najwyżej zdarzało mu się przetłuścić mi włosy. Będę szukać innego olejku, który lepiej się sprawdzi, a do tego już raczej więcej nie wrócę, bo nie o zapach tu chodzi.

Bardzo fajny!

W przeszłości, w walce z puszącymi się włosami używałam olejków z sylikonami, ale za radą fryzjerki odstawiłam je, a zaczęłam szukać olejków bez sylikonów. Niestety na rynku brak takich produktów. Ten z Alterray to chyba jeden z nielicznych dostępnych drogeriach. Produkt się sprawdza, ładnie wygładza- używam tylko jedną pompkę na wilgotne włosy i trzymam przez jakieś 15 min pod ręcznikiem. Końcówki włosów wyglądają dużo zdrowiej. Trzeba jednak uważać żeby nie przesadzić z ilością. Inaczej włosy będę wyglądać na tłuste. Zamierzam szukać jakiegoś "lżejszego" olejku, ale póki co ten jest moim numerem 1.