Alterra, Bio-Aprikosenkernöl, Haaröl (Olejek do włosów suchych i łamliwych)

Alterra, Bio-Aprikosenkernöl, Haaröl (Olejek do włosów suchych i łamliwych)

Kompleks pielęgnacyjny zawierający olej z pestek moreli, olej arganowy i olej sezamowy , pielęgnuje suche końce włosów i sprawia, że włosy stają się gładkie i elastyczne. Oleje ułatwiają rozczesywanie włosów i nadają im połysk. Nie zawiera syntetycznych barwników ani substancji konserwujących; nie zawiera również silikonów, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych; jego tolerancja przez skórę została potwierdzona dermatologicznie.

Nie sprawdził się

Dla mnie olejek jest za tłusty albo ma problemy z wchłanianiem się. Używałam na wilgotne końcówki po umyciu włosów. Niestety efektów nie zauważyłam, ale zauważyłam mega tłuste końcówki, które wyglądały gorzej niż przed myciem... Olejek w ogóle się nie wchłonął i został na włosach. Wyglądałam jakby moje włosy od miesiąca wody i szamponu nie widziały... Zużyłam do olejowania włosów przed ich umyciem, bo szkoda było mi go wyrzucić. Szczerze, szkoda pieniędzy na coś co nie działa.

niestety się nie sprawdził

Olejek poza tym, że przepięknie pachnie w żaden sposób nie pomógł moim włosom. Zużyłam całe opakowanie, jednak efektów nie zauważyłam żadnych. Co najwyżej zdarzało mu się przetłuścić mi włosy. Będę szukać innego olejku, który lepiej się sprawdzi, a do tego już raczej więcej nie wrócę, bo nie o zapach tu chodzi.

Bardzo fajny!

W przeszłości, w walce z puszącymi się włosami używałam olejków z sylikonami, ale za radą fryzjerki odstawiłam je, a zaczęłam szukać olejków bez sylikonów. Niestety na rynku brak takich produktów. Ten z Alterray to chyba jeden z nielicznych dostępnych drogeriach. Produkt się sprawdza, ładnie wygładza- używam tylko jedną pompkę na wilgotne włosy i trzymam przez jakieś 15 min pod ręcznikiem. Końcówki włosów wyglądają dużo zdrowiej. Trzeba jednak uważać żeby nie przesadzić z ilością. Inaczej włosy będę wyglądać na tłuste. Zamierzam szukać jakiegoś "lżejszego" olejku, ale póki co ten jest moim numerem 1.

Rozczarował mnie

Jako włosomaniaczka pokładałam ogromne nadzieje w tym produkcie - głównie z uwagi na tak lubianą przeze mnie serię kosmetyków naturalnych Alterra. Niestety, olejek nie spełnił moich oczekiwań. Po zastosowaniu wyłącznie na końcówki, w niewielkiej ilości (kropla), włosy były tłuste i strąkowate. Zauważalnych efektów brak, olejek nie współpracuje z włosami zbyt chętnie. Spróbowałam także olejowania włosów na noc przy jego użyciu i również nie zauważyłam spektakularnych efektów. Z trudem męczę pierwsze i raczej ostatnie opakowanie. Obecnie mieszam go z olejem migdałowym i jako tako się sprawdza.

Za tłusty

Olejek zakupiłam zachęcona obietnicami producenta. Przeznaczony jest dla włosów suchych i łamliwych czyli takich jak moje. Ale u mnie się nie sprawdziła.

Olejek ma przyjemny zapach, jego konsystencja jest tłusta i typowo olejowa. Jest bardzo wydajny. Używałam go na 2 sposoby jako serum na końcówki i do olejowania przed myciem włosów. Jako serum bardzo przetłuszczał moje włosy chociaż stosowałam 1 pompkę, końce był sklejone i wyglądały na tłuste. Natomiast do olejowania jest ok ale bardziej jako dodatek do oleju kokosowego lub innego.

Bardzo fajny !

Lubię ten produkt. Daje fajny efekt na włosach. Włosy są po nim lśniące i o ile słucha się zaleceń producenta to nie są wcale obciążone ani zbyt tłuste. Jest baaardzo wydajny, ma fajną cenę.

Czegoś mi brak, choć bardzo go lubię

Olejek jest gęsty i należy do tych mocno tłustych, ma bardzo delikatny i przyjemny zapach. Stosowany na końcówki bardzo dobrze chroni je przed temperaturą, nie obciąża i dodatkowo wygładza. Produktu używałam również na noc, na całe włosy.
Sprawdzał się w swojej roli, włosy były bardziej miękkie i przyjemne w dotyku, ale brakowało mi tego czegoś, co sprawiłoby, że od razu po zdenkowaniu kupiłabym kolejne opakowanie. Będę szukała dalej ;)

do tanga trzeba dwojga

Zakupiłam ten olejek jak szukałam swojego numer jeden do olejowania. Niestety u mnie egzaminu nie zdal. Konsystencja, zapach, aplikator na plus. Mimo kilku podejsc do tego produktu nie zrobil na moich wlosach nic. Totalnie nic. Szkoda pieniedzy w moim przypadku.

MOJE WŁOSY POKOCHAŁY TEN OLEJEK

Chodząc po drogerii szukałam olejku zabezpieczającego końce włosów, wpadł mi w ręce akurat ten olejek, kupiłam go ze względu na cene i ciekawość. Na początku stosowałam go na suche włosy, niestety bardzo obciążał moje włosy oraz dawał efekt tłustych włosów. Pewnego dnia trafiłam na artykuł, w którym autorka opisywała jak stosuje ten oto olejek z pestek moreli, spróbowałam więc i ja olejować nim włosy, strzał w dziesiątkę. Moje włosy po pierwszym olejowaniu były tak wygładzone oraz miękkie jak jeszcze nigdy dotąd. Z każdym kolejnym razem było o wiele lepiej. Nakładam z 2 razy w tygodniu na cała noc. Polecam <3

Przeokropny zapach

Nie zauważyłam żeby zdziałał cuda na moich włosach, słabo dociąża, pewnie dlatego, że jest bez silikonu. Ale najgorszy jest zapach. Po kilku myciach nadal czuję woń starego, zjełczałego masła na moich włosach. Nie da się tego zneutralizować żadnym innym kosmetykiem. Ohyda... Nie polecam

moje włosy go nie cierpią

Szukałam czegoś, co ładnie nawilży końcówki włosów. Olejek jest dosyć atrakcyjny cenowo, więc postanowiłam go zakupić. Używałam go parenaście razy i nie skończę go, ponieważ:
-jest zbyt tlusty- nieważne jaką ilość użyje, wlosy i tak będą przeciążone
-mogę nakładać go tylko na końcówki, wtedy i tak wyglądają jakby polano je olejem
- trudno się rozprowadza po całej dlugosci włosów -a mam do ramion
-paskudny zapach

Plusem jest cena, ale jeśli brak obiecanego działania, to po co w ogóle go kupować?

Już lepsze są olejki do ciała z tej serii

Kupiłam go z myślą, ze okaże się lepszym olejkiem do włosów niż te do ciała które stosowałam zazwyczaj. Olejek okazał się mnie j wydajny i z włosami nie robił dosłownie nic po za natłuszczaniem. Brak innych efektów