Alterra, Bio-Aprikosenkernöl, Haaröl (Olejek do włosów suchych i łamliwych)

Alterra, Bio-Aprikosenkernöl, Haaröl (Olejek do włosów suchych i łamliwych)

Kompleks pielęgnacyjny zawierający olej z pestek moreli, olej arganowy i olej sezamowy , pielęgnuje suche końce włosów i sprawia, że włosy stają się gładkie i elastyczne. Oleje ułatwiają rozczesywanie włosów i nadają im połysk. Nie zawiera syntetycznych barwników ani substancji konserwujących; nie zawiera również silikonów, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych; jego tolerancja przez skórę została potwierdzona dermatologicznie.

Troche mnie rozczarował:(

Olejek ma bardzo dobry, naturalny sklad wiec spodziewalam sie fajnych efektow. Niestety uzyty do olejowania przed myciem prawie nic nie robi, a uzyty po myciu (daje jedna pompke na moje dlugie i geste wlosy) sprawia, ze wlosy sie straczkuja i wygladaja na oklapniete. Moje wlosy bardzo ciezko obciazyc, a niestety ten olejek to zrobil. Moze jeszcze znajdę jakies zadowalajace mnie zastosowanie, ale watpie :(

Przeciętniak

Olejek kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami, ale niestety nie polubił się z moimi włosami. Stosowany po myciu włosów nadmiernie je obciążał nawet gdy był nakładany w niewielkiej ilości. Dobrze sprawdził się przed myciem, jako produkt zabezpieczający końcówki.

Średniaczek

Kupiłam go na promocji w Rossmannie nie zastanawiając się długo nad nim, gdyż cena była bardzo korzystna. Po pierwszym użyciu byłam załamana(połowo pompki produktu)- włosy tłuste, oklapnięte. Bubel. Ale znalazłam inne zastosowanie tego olejku- olejowanie. Już nie duża ilość wystarczy, żeby pokryć włosy średniej długości. Włosy są po takiej kuracji sypkie, miękkie i wyglądają na zdrowe. Trzeba bardzo uważać, aby nie przesadzić z jego ilością! Zapach neutralny. Ogólnie za taką cenę za produkt do olejowania- super, ale są lepsze mieszanki.

Fajny dla suchych włosów

Jako posiadaczka suchych włosów, szukałam czegoś co je nawilży i wygładzi. Olejek kupiłam na promocji w Rossmannie. Opakowanie plastikowe, z wygodnym dozownikiem. Wydajny, wystarczy jedna pompka bo pokryć moje długie włosy. Zapach jest dosyć mocny, nie każdemu może się podobać. Włosy po zastosowaniu olejku są ładnie wygładzone. Jednak trzeba z nim uważać, można przesadzić z jego aplikacją, wtedy włosy będą wyglądały na przetłuszczone.

Naturalny olejek

Do kosmetyków o naturalnym składzie mam słabość i często do takich wracam. Ten olejek firmy Alterra należy do bogatej oferty produktów naturalnych dostępnych tylko w Rossmannie w atrakcyjnych cenach. Z racji, że moje włosy uwielbiają olejowanie skusiłam się na ten olejek z pestek moreli, który posiada w składzie także olej arganowy i sezamowy. Są to oleje jednonienasycone, czyli odpowiednie dla moich wysokoporowatych włosów. Ja stosuję produkt na mokro i tak jak pisze na etykiecie używam niewielkiej ilości, bo w innym wypadku miałabym obciążone włosy. Produkt ma dość rzadką konsystencję, ale bardzo przyjemny zapach i świetne działanie. Moje pasma są wygładzone, łatwiej je rozczesać, a końcówki włosów odżyły. Jestem pełna zachwytu.

Całkiem całkiem

Ten olejek przykuł moją uwagę, który widniał na półce w Rossmanie.
Bardzo lubię kosmetyki do włosów,a takiego olejku jeszcze nie miałam.
Zachęcona dobrym składem postanowiłam go kupić.
Stosuję go po myciu, gdy moje włosy już lekko podeschną.
Aplikuję niecałą kroplę i rozcieram w dłoniach,a później rozprowadzam na włosach. Moje włosy są krótsze, dlatego boję się dawać go więcej,żeby ich nie przetłuścić.
Zapach jak dla mnie nieco sztuczny i duszący,ale da się znieść tym bardziej,że na moich włosach zapach ten nie utrzymuje się długo :)
Po wyschnięciu, moje włosy są delikatniejsze i miększe w dotyku. Niestety nadal się puszą i wydają się suche,a myślałam,że chociaż minimalnie ten olejek doda im połysku.

Nie sprawdził się

Dla mnie olejek jest za tłusty albo ma problemy z wchłanianiem się. Używałam na wilgotne końcówki po umyciu włosów. Niestety efektów nie zauważyłam, ale zauważyłam mega tłuste końcówki, które wyglądały gorzej niż przed myciem... Olejek w ogóle się nie wchłonął i został na włosach. Wyglądałam jakby moje włosy od miesiąca wody i szamponu nie widziały... Zużyłam do olejowania włosów przed ich umyciem, bo szkoda było mi go wyrzucić. Szczerze, szkoda pieniędzy na coś co nie działa.

niestety się nie sprawdził

Olejek poza tym, że przepięknie pachnie w żaden sposób nie pomógł moim włosom. Zużyłam całe opakowanie, jednak efektów nie zauważyłam żadnych. Co najwyżej zdarzało mu się przetłuścić mi włosy. Będę szukać innego olejku, który lepiej się sprawdzi, a do tego już raczej więcej nie wrócę, bo nie o zapach tu chodzi.

Bardzo fajny!

W przeszłości, w walce z puszącymi się włosami używałam olejków z sylikonami, ale za radą fryzjerki odstawiłam je, a zaczęłam szukać olejków bez sylikonów. Niestety na rynku brak takich produktów. Ten z Alterray to chyba jeden z nielicznych dostępnych drogeriach. Produkt się sprawdza, ładnie wygładza- używam tylko jedną pompkę na wilgotne włosy i trzymam przez jakieś 15 min pod ręcznikiem. Końcówki włosów wyglądają dużo zdrowiej. Trzeba jednak uważać żeby nie przesadzić z ilością. Inaczej włosy będę wyglądać na tłuste. Zamierzam szukać jakiegoś "lżejszego" olejku, ale póki co ten jest moim numerem 1.

Rozczarował mnie

Jako włosomaniaczka pokładałam ogromne nadzieje w tym produkcie - głównie z uwagi na tak lubianą przeze mnie serię kosmetyków naturalnych Alterra. Niestety, olejek nie spełnił moich oczekiwań. Po zastosowaniu wyłącznie na końcówki, w niewielkiej ilości (kropla), włosy były tłuste i strąkowate. Zauważalnych efektów brak, olejek nie współpracuje z włosami zbyt chętnie. Spróbowałam także olejowania włosów na noc przy jego użyciu i również nie zauważyłam spektakularnych efektów. Z trudem męczę pierwsze i raczej ostatnie opakowanie. Obecnie mieszam go z olejem migdałowym i jako tako się sprawdza.

Za tłusty

Olejek zakupiłam zachęcona obietnicami producenta. Przeznaczony jest dla włosów suchych i łamliwych czyli takich jak moje. Ale u mnie się nie sprawdziła.

Olejek ma przyjemny zapach, jego konsystencja jest tłusta i typowo olejowa. Jest bardzo wydajny. Używałam go na 2 sposoby jako serum na końcówki i do olejowania przed myciem włosów. Jako serum bardzo przetłuszczał moje włosy chociaż stosowałam 1 pompkę, końce był sklejone i wyglądały na tłuste. Natomiast do olejowania jest ok ale bardziej jako dodatek do oleju kokosowego lub innego.

Bardzo fajny !

Lubię ten produkt. Daje fajny efekt na włosach. Włosy są po nim lśniące i o ile słucha się zaleceń producenta to nie są wcale obciążone ani zbyt tłuste. Jest baaardzo wydajny, ma fajną cenę.