Gucci, Bamboo EDP

Gucci, Bamboo EDP

Gucci Bamboo` to kwiatowe perfumy dla kobiet.

Kategoria: kwiatowa
Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka
nuta serca: ylang - ylang, lilia, kwiat pomarańczy
nuta bazy: żywica bursztynowa, drzewo sandałowe, wanilia

Nuty
kwiatowe
50 - 100ml

31% jesień/zima 69% wiosna/lato

A wlasnie,ze Bamboo...

Ja wiem wiem, moja skora jest jakas inna i na mojej skorze wszystko pachnie inaczej, niz powszechnie...
Skuszona opinia, iz zapach nie ma nic wspolnego z nazwa, ze jest to delikatne, swieze kwiecie, ze czuc prawie i wylacznie lilie ( <3 ) zamowilam, na szczescie malej pojemnosci.
Poczatek to jedynie czysty kwiat pomaranczy, dokladnie tak, jakbym wysmarowala sie naturalnym olejkiem. Po chwili dochodzi bursztyn i tak juz zostaje, niekiedy z majaczaca gdzies wanilia. Wiec tak... kojarzy mi sie z zapachem plazy, cieplych krajow.. Ani przez moment nie wyczuwam lilii, bergamotki ani ylang ylang.
Na mnie zapach z momentem "wejscia" bursztynu robi sie ciezki ale jednoczesnie jakis taki plaski, bez wymiaru.. Byc moze na wieczorne, letnie, urlopowe przechadzki nad brzegiem morza, inaczej go nie widze.
Nie podoba mi sie.

Delikatny jak mgła, świeży jak pierwsza miłość

Zaskoczyła mnie delikatność tego zapachu, połączona ze słodyczą. Z jednej strony jest to zapach świeży, lekki, z drugiej natomiast obdarzony musującą słodyczą, nie jest to karmelowa stereotypowa nuta, jest bardziej ulotna i pełna niedopowiedzeń.
Idealny zapach na cały rok, wiosną obudzi nas świeżością, latem zachwyci leciutką jak mgła słodyczą, od której nie będzie boleć głowa, jesienią otuli ciepłymi nutami, zimą przypomni o gorącym lecie i będzie przyspieszał bicie serca na myśl o zbliżającej się wiośnie. Każda miłość jest pierwsza:)
Zastanawia mnie ten zapach, jest tak skomponowany, że spodoba się naprawdę (niemal) każdemu, kto go spróbuje. EDP Bamboo jest kompozycją świeżą, młodą, nowoczesną, zarazem dającą złudzenie spokojnej nuty, którą już znamy, ale nie da się powiedzieć co to takiego, przy czym zapach pozbawiony jest wtórności i nudy. Jest czysty i niezobowiązujący, a zarazem uwodzicielski.

nieźle

Jest to zwykły, dość płaski zapach dzienny, nie wyróżnia się zbytnio spośród innych. Niestety jest nietrwały albo ja się za szybko do zapachów przezwyczajam. Dobry na dzień, nie inwazyjny

Ciekawy

Wszystko wydaje się być w porządku z tym zapachem. Jest bardzo ciekawy, osoby są zainteresowane jaki to perfum, aczkolwiek po pewnym czasie na mojej skórze jego zapach się zmienia w bliżej nieokreślony. Nie potrafię powiedzieć jaka to nuta, ale nie do końca jestem zadowolona. Początek fajnie koniec nie. Flakon jest piękny.

Wykorzystała: kilka próbek

Ciekawy

Dostałam go w ratisie do zamówienia. Okazały się miła niespodzianką. Zapach jest tak bardzo ciekawy. Niby czysty i świeży a zarazem słodki. Zapach który znam...tylko nie wiem skąd. Zapach na każdą porę roku u dnia. Dla młodej pary i dojrzałych małżeństw.
Kojarzy mi się z bielą i szczęściem. Niewinnym uśmiechem i spontanicznym tańcem na mokrej trawie. Zapach ciekawy, a zarazem ma w sobie coś eleganckiego. .. coś intrygującego. Na pewni przejrze ogłoszenia z używkami lub odlewkami.
Wiosna, wiosna. ...wiosna ach to Ty

Oj, nie!

Oj Gucci, Gucci...moja skóra wybitnie nie lubi się z zapachami tej firmy ( wyjątkiem jest klasyczny Rush), ale przyznaję, że to, co wyprawia Bamboo to cuda i niewidy. Ładny flakon, ładna modelka w reklamie, cena..no, ta już niezbyt ładna, ale co tam, marka to marka! Przyznaję, że kupiłam w ciemno, po przeanalizowaniu piramidy zapachowej. Znajdziemy tutaj bergamotkę, którą bardzo lubię, ylang-ylang, lilię, kwiat pomarańczy, ambrę, drzewo sandałowe oraz tahitańską wanilię. Byłam przekonana, że to się musi udać, że przecież w składzie są moje ulubione składniki, że na pewno delikatny, codzienny, ot taki przyjemniaczek. O bogowie, jakże się myliłam!
Bo to zły zapach jest. Na mnie pachnie,uwaga,uwaga! uryną i koperkiem. Tak, ja nie żartuję. Jakbym szła przez grządki z koperkiem i nie zdążyła do toalety. Na początku myślałam, że mam omamy węchowe, próbowałam rano, wieczorem, popołudniu i w południe, wiosną, latem, jesienią i zimą. W końcu odpuściłam, nie dałam rady. Oddałam przyjaciółce, która po przetestowaniu go wpadła w zachwyt,a ja...razem z nią. Na niej pachnie wspaniale, kobieco, eterycznie, jest delikatnie słodki,a jednocześnie orzeźwiający dzięki bergamotce.
Rozwija się na niej tak pięknie, jak na mnie moje ukochane Reveal Kleina.
Cóż, ja zakupu nie popełnię raz jeszcze, chyba, że w prezencie dla mojej bratniej duszyczki-daję dwie gwiazdki wyłącznie za to, że wiem, że on potrafi być piękny, musi tylko zgrać się z pH skóry.
Polecam przetestować przed zakupem.

Jedne z moich ulubionych

Bardzo lubię te perfumy. Kupuję je zamiennie z innymi, ale często do nich wracam. Podoba mi się w nich wszystko. Począwszy od flakonu do samego zapachu. Długo się trzymają. Jak dla mnie raczej bardziej nadają się na jesienne lub zimowe popołudnie lub wieczór. Niby kwiatowe nuty, ale dość wyraźny zapach w moim przypadku nie sprawdza się na wiosnę/ lato.

Wszystko i nic

Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia co do tego zapachu. Niby świeży i nieprzytłaczający, idealny na ciepłe dni. Niezobowiązujący i bezpieczny. Ale z drugiej strony zupełnie nijaki. Niby kwiatowy, niby słodkawy za sprawą wanilii, a jednak ma się wrażenie, że wszystkie składowe zostały wrzucone do jednego wora i wymieszane tak, że ciężko wychwycić pojedyncze nuty.
W dodatku zapach nie ewoluuje i od początku do końca zostaje taki sam. Projekcja taka sobie. Trwałość nie lepsza.
Flakon również wzroku nie przyciąga.
Mam 30 ml butelczyne i na tym zakończy się nasza przygoda, bo perfumy niczym szczególnym się nie wyróżniają, nie mają tego czegoś. Zapach jakich wiele. Stworzony dla mas.

Dziwoląg.

Dostałam dużą próbkę (5ml) do zamówienia.
Jest tak dziwny, że aż ciężko stwierdzić jakie nuty się z niego wydobywają.
Nie wiem, moze jestem dziwna, ale dla mnie on jest jakiś taki żelazisty, ciężki, przytłaczający, migrenogenny.
Po prostu nie mogę z nim wytrzymać.
Do tego, mam wrażenie, że firmy produkujące perfumy coraz częściej fundują nam nowe odsłony tych śmierdziuchów.
Okropność.
Perfumy niestety trwałe...
Dla mnie ogromne NIE!

Używa produktu od: próbka

Ciepłe kwiaty

Zapach świetny na co dzień na wiosnę - otula ciepłem, ale nie jest orientalny czy zbyt swieży. Dobra jakość, nie czuć bazy alkoholowej ani tanich sztucznych składników. Ciepłe kwiaty w uniwersalnym wydaniu.

Zapach jakich wiele

Nie wiem co mogę napisać prócz tytułu recenzji- zapach jakich wiele.
Ani nuty zapachowe, ani opakowanie ani trwałośc nie powala.
Zapach nie ciągnie się za mną, nie zwraca uwagi , nie intryguje, nie rozwija się po czasie, ot taki świeżak na wiosnę.

Zgadzam się w 100 % z opinią niżej.

Kompletnie nijaki.

Zapach jest idealnie nijaki - ani ciężki, ani korzenny, ani lekki, ani owocowy, ani kwiatowy , ani egzotyczny. Po raz pierwszy mogę tak określić perfumy - z twarzy podobne zupełnie do nikogo. Plusem jest, że zapach utrzymuje się długo i nie są za słodkie.
Plusy:
+utrzymują się długo
+elegancki flakon
Minusy:
-kompletnie nijaki, trudny do określenia zapach
- trudno określić jaka jest główna nuta