Sesderma, Repaskin, Fotoprotector SPF 50 (Filtr ochronny do ciała)

Sesderma, Repaskin, Fotoprotector SPF 50 (Filtr ochronny do ciała)

Sesderma Repaskin Fotoprotector SPF 50 – przeciwsłoneczny balsam do ciała z serii Repaskin to produkt, który zapewnia silną ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego oraz pomogą naprawić uszkodzenia na poziomie DNA. Umożliwiają to zawarte w produkcie enzymy reparacyjne oraz fotolizy, które działają w najgłębszych warstwach skóry. Lekka i nietłusta konsystencja filtru ochronnego do ciała Sesderma Repaskin Fotoprotector SPF 50 zapewnia szybkie i dokładne wchłanianie się w skórę.
Wskazania:
- ochrona słoneczna,
- naprawa uszkodzonej skóry,
- uszkodzenia posłoneczne,
- fotostarzenie się skóry,
- ekspozycja na słońce.

ochronne
kremy z filtrem do ciała
balsam
w tubie

Prawie idealnie

Zabrałam go ze sobą na wakacje w Grecji - sierpień, codziennie 35 stopni w cieniu, nieustająca patelnia i ja, próbująca chronić skórę przed opalenizną. W roli tarczy wystąpił właśnie Repaskin i muszę mu przyznać, że sprawdził się naprawdę dobrze.

Nakładałam go zgodnie z zaleceniem ok. 30 minut przed wyjściem na słońce - konsystencja kremowa, średnio gęsta (ale nie lejąca). Nakłada się go dobrze, nie bieli skóry i wydaje się ładnie wchłaniać choć to częściowo pozory (o tym za chwilę). Ochrona rzeczywiście bardzo skuteczna - 0 oparzeń, 0 opalenizny, czyli pełen sukces :) A zdecydowanie nie siedziałam w hotelowym pokoju - plaża, basen, wycieczki w pełnym słońcu - ochronił mnie we wszystkich tych okolicznościach.

Byłoby 5 gwiazdek, gdyby nie jeden, irytujący minus - krem niestety ma tendencję do rolowania się w kilkadziesiąt minut po aplikacji - zwłaszcza na nogach robiły mi się "wałeczki", jakby od jego nadmiaru, czyli nie trzymał się skóry aż tak dobrze, jak powinien. Mimo to zapewnia ochronę i pod tym względem całkowicie spełnił oczekiwania.