Al-Rehab, Shaikhah EDP

Al-Rehab, Shaikhah EDP

Orientalno - kwiatowe perfumy unisex.
Eleganckie i niesamowicie trwałe, zmysłowe i intensywne.

Nuty zapachowe: agar (oud), białe piżmo, goździki, jaśmin, kardamon, ambra, róża, żywice, szafran

<50ml

Genialny zapach za niewielkie pieniądze

Jestem okropną perfumoholiczką ! Nazbierałam około 40 butelek perfum i chociaż używam zapachów drogich i niszowych typu Comme Des Garcons to uwielbiam Sheikhah.

Mam dwie wersję, w olejku bez zawartości alkoholu(są to perfumy skoncentrowane nadające się na lato) i wersję w sprayu na bazie alkoholu.

Zapach w sprayu jest jeszcze piękniejszy niż skoncentrowany, za to koncentrat ma obłędną trwałość(minimum 10 godzin). Woń jest oszałamiająca, mocno arabska i surowa, pachnie jak mokra, prawdziwa żywica w oparach kadzideł, w tle delikatnie wyczuwalna zimna, surowa róża. Zapach jest niesamowicie oryginalny, bardzo niszowy w odbiorze i myślę, że przypadnie do gustu każdemu perfumoholikowi. Nie ustępuje drogim perfumom, polecam każdemu! Od siebie dodam, że kupiłam na www.alrehab-shop.com w świetnej cenie, na szczęście marka Al Rehab ma polskiego dystrybutora.

Przewrotny orientalizm

Dwa tygodnie oswajałam się z tą wonią (oczywiście wersja concentrated perfum). Skóra marudziła, wychodziły jakieś ogórki (ale świeże, nie kiszone), zwiędłe róże, słodycze.. labirynt niesamowity.
Na recenzję zdecydowałam się, gdy po miesiącu wreszcie między nami zaiskrzyło. Zaczęłam wyczuwać wyraźnie dwie fazy: najpierw czyste orientalne pachnidło z żywicami, różą i agarem. Następnie - druga faza, którą uważam za coś doskonałego: przez klasyczny intensywny orient zaczęły przebijać jaśmin i kardamon (jak sądzę), tworząc słodko-gorzką wędrówkę aż do czasu kąpieli. Późnym wieczorkiem (bo któż by chciał tę wspaniałość szybko zmywać) uwolniło się piżmo i reszta żywic.
Muszę przyznać, że dotychczasowe obcowanie z Shaikhah było jak na razie najciekawszym wydarzeniem w całej mojej zapachowej przygodzie.

Używam tego produktu od: 1mc
Ilość zużytych opakowań: 20ml