Ecolab, Szampon wzmacniający `Objętość i przyspieszenie wzrostu`

Ecolab, Szampon wzmacniający `Objętość i przyspieszenie wzrostu`

Składniki aktywne szamponu wzmacniającego `Objętość i przyspieszenie wzrostu` Ecolab Pervoe Reshenie:
- oczar wirginijski - wykazuje działanie antyseptyczne i tonizujące,
- olej z orzeszków makadamii - zapewnia im odżywianie i wygładzanie. Dzięki temu włosy łatwo się układają,
- olej jojoba - regeneruje zniszczone włosy, odżywia, wzmacnia i chroni przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak termozabiegi i promienie słoneczne,
- masło shea - zapewnia nawilżenie, wspomaga, regenerację oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi, poprawia kondycję włosów kruchych. Wchłania się w skórę głowy, nawilża ją nie blokując przy tym porów i cebulek.
Szampon wzmacniający `Objętość i przyspieszenie wzrostu` Ecolab Pervoe Reshenie nie zawiera SLS, SLES, silikonów i parabenów oraz syntetycznych barwników i konserwantów.

Niestety nie dla przetłuszczających się włosów

Lubię Ecolab, mają dużo fajnych produktów m.in. toniki czy genialny płyn micelarny.
Postanowiłam przetestować szampon. Początkowo skłaniałam się ku wersji do włosów przetłuszczających się, ale internety mówią, że tamta wersja obciąża włosy, a ta nie.

W moim przypadku niestety wersja wzmacniająca obciąża i to mocno :(
Włosy są przyklapnięte, a przetłuszczanie jest nieco wzmożone. W zasadzie chciałam uzyskać efekt - mycie co drugi dzień, a z tym szamponem muszę myć je codziennie.

Nieco plącze włosy, ale nie jest to problem, z którym nie poradzi sobie odżywka.

Z plusów -nic mnie nie podrażniło, skóra głowy ukojona, nie swędzi. Moja jest raczej wrażliwa i zdarza mi się swędzenie po substancjach dopuszczonych w naturalnych szamponach typu ALS, SLS. Tutaj żadne podrażnienia nie miały miejsca, dlatego z żalem rozstaję się z tym produktem.
Obecnie używam go jako żelu do mycia ciała :) sporadycznie użyję go jako szamponu, natomiast męczy mnie codzienne mycie włosów, więc raczej do niego nie wrócę.

Do normalnej skóry głowy, powinien się sprawdzić :)

Mieszane uczucia, ale raczej jestem na nie

Zakupiłam szampon z tej serii w nadzieii na naturalną pielęgnację.
Niestety od samego początku bardzo wysuszał moje włosy. Nawet nałożenie odzywki nie pomagało. Włosy kompletnie się nie chciały układać. Jakby tego było mało to w zastraszającym tempie zaczęły się przetłuszczać.
Dlatego przestałam go używać ciągle i myłam nim głowę tylko raz w tygodniu. To też nie pomogło, bo po umyciu włosy były jak siano.
Dodatkowym minusem jest butelka. Nie mogę z niej wylać szamponu przez otwór w zatyczce. Muszę odkręcić zakrętkę i wylać zawartość niestety już w większej ilości.
Plusem jest zapach- delikatny, prawie nie wyczuwalny. Bardzo dobrze się pieni. Butelka trwała, mocna, ale nie pomaga w szybkiej aplikacji. Cena? Ani za wysoka ani za niska.
Nie zauważyłam zwiększonej objętości, ani przyspieszenia wzrostu.
Jeśli ktoś ma problemy z przetłuszczaniem i łatwym przesuszeniem włosów to nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Delikatny choć lekko wysusza

Zużyłam kolejny szampon Ecolab i jestem zadowolona. Po pierwsze na uwagę zasługuje bogaty, naturalny i delikatny skład nie spotykany w przypadku drogeryjnych kosmetyków. Konsystencję ma żelową, kolor zielonkawy, zapach ładny chyba imbirowy.
+dobrz się pieni i ładnie myje
+nie obciąża i nie powoduje szybszego przetłuszczania
+nie plącze włosów
+ogólnie nie wysusza
+pozostawia włosy w dobrej kondycjii

Nie mam pojęcia czy przyspiesza porost włosów, przy nieregularnym używaniu. Mam też inne specyfiki przyspieszające porost. Zauważyłam, że pozostawia włosy nieco szorstkie i lekko wysuszone.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 1x250ml