Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Potrójna moc ziół, Szampon do włosów `Pokrzywa, arnika, rozmaryn` (nowa wersja)

Szampon Potrójna moc ziół Pokrzywa, arnika, rozmaryn zapewnia lekkość i puszystość włosów dzięki aktywnym biologicznie substancjom z pokrzywy, arniki i rozmarynu, które wpływają na poprawę ukrwienia skóry głowy oraz zmniejszają skłonność do przetłuszczania się.

wzmacniające
w butelce
>250ml
Skóra głowy
przetłuszczająca się

Zdecydowanie nie :)

Kupiłam go kiedy nie mogłam znaleźć barwy ziołowej, którą chelatuje włosy, czy jak kto chce po prostu oczyszczam z nadmiaru środków do stylizacji, olejów, czy keratynowych cudów.
Ten niestety nie oczyścił, ale po prostu wyjałowił włos, na dodatek bardzo źle wpływa na rozjaśniane włosy (jak to z nadmiarem ziół).
Niby tani, zdawałoby się, że będzie bezpieczny, ale niestety nie.

OK

Mam wersję 250 ml. Kupiłam w Żabce za 4,29 zł. To mój pierwszy egzemplarz. Przetestowałam już wiele ziołowych szamponów, a czy ten okazał się dobry? Odpowiedź poniżej :)

Niestety nie.

Teoretycznie powinnam się z tym szamponem polubić-mocny,ziołowy rypacz, do tego jednej z moich ulubionych marek szamponów. Przeznaczony do włosów przetłuszczających się i ciężkich, czyli ewidentnie moich. Z ekstraktami roślinnymi, które lubię.
Praktycznie-w ogóle się z tym szamponem nie dogadujemy. :(

Moje włosy są przetłuszczające się. Bardzo szybko przetłuszczające się, muszę je myć codziennie.
Nie wierzę, aby szampon zmniejszył przetłuszczanie. Jedyne czego chcę to żeby dobrze mył moje włosy oraz skalp, zostawiał włosy świeże i lekko odbite od nasady. Tylko tyle.
A może-aż tyle.

Ten szampon się kompletnie nie sprawdza. Moje włosy są po nim bardzo słabo oczyszczone, w żaden sposób nie są odbite skóry głowy, nawet po podwójnym myciu. Sprawiają wrażenie nieświeżych, lekko przetłuszczonych i obciążonych.
Nie radzi sobie z olejami i naftą, mimo zawartości SLeS i kilkukrotnego mycia.
Włosy po nim szybciej robią się bardzo nieświeże, przetłuszczone i przyklejone do głowy, czyli mam odwrotny efekt do obietnic.

Moja skóra głowy za tym produktem chyba też nie przepada-wprawdzie nie swędzi, nie ma łupieżu, ale mam wrażenie, że po tym szamponie bardziej mi wypadają włosy. Testowałam ten produkt podczas różnych pór roku, różnych okresów w życiu, za każdym razem miałam wrażenie, że po tym szamponie znajduję więcej włosów w wannie po myciu. :(

Włosy po tym szamponie dają się rozczesać, nawet bez odżywki, jednak to ziołowy rypacz, więc na pewno na dłuższą metę je wysuszy i sprawi, że będą szorstkie i splątane. Taka natura ziołowych szamponów. :)

Szampon jest gęsty, ale pieni się bardzo słabo, choć myję metodą kubeczkową, która(przynajmniej u mnie) wzmacnia pienienie się szamponów.
Tego muszę sporo wylać podczas mycia, a więc nie jest wydajny, szybko go ubywa, bo już po dwóch tygodniach codziennego użytku się kończy.

Opakowanie wygodne, poręczne, z dobrym zamknięciem na klik.

Zapach szamponu jest niesamowity. W swoim włosowym życiu przetestowałam wiele ziołowych szamponów, jedne pachniały przyjemniej, inne z kolei gorzej, ale to w tym produkcie zapach ziół jest najwierniej odwzorowany-ten pachnie zupełnie jak świeżo wyrwane chwasty w przydomowym ogródku.
I to jedyna rzecz, która mi się w tym produkcie podoba.

Ilość zużytych opakowań: trzy

Świetny klasyczny ziołowy szampon

Ten szampon to klasyka gatunku - ziołowy szampon, bez dodatków. Ja takie uwielbiam, bo czyszczą włosy. W moim przypadku tylko dwa szampony - rosyjski na cedrowym propolisie (nr 1) i arnika z Mrs Potter\\\'s ograniczają przetłuszczanie się włosów, także nie wymagam tego od tego szamponu.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na bordowy kolor. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Wygodna przeźroczysta butelka. Bez problemu da się całość wycisnąć do końca. Przypomina mi butelkę mojej ukochanej pokrzywowej, niestety wycofanej polleny Malwy.

Konsystencja / zapach:
Konsystencja szamponu jest gęsta. Nie ścieka z ręki. Łatwo się go wyciąga z butelki. Typowy zapach pokrzywy. Dla mnie to nic nadzwyczajnego - znam ziołowe szampony (mój ukochany pokrzywowy z malwy), ziołowe żele (Fitomed do cery suchej), więc ten intensywny aromat przypominający pokrzywowy napar jest sympatyczny, aczkolwiek nie każdemu może przypaść do gustu (osoby które lubią delikatne lub perfumowane słodkie wonie nie będą zadowolone). Mi akurat się podoba.

Działanie:
Szampon się fantastycznie pieni. Piana jest stabilna. Dokładnie myje i oczyszcza włosy. Czy zmniejsza przełuszczanie? Raczej nie - ale w moim przypadku są tylko 2 szampony na rynku które to robią - rosyjski Agaffii na cedrowym propolisie i arnikowy Potter\\\\\\\\\\\\\\\'s. Także biorąc to pod uwagę nie brałam takiej opcji. Poza tym szampon jest świetny jako mocny "rypacz". Myje włosy bardzo dokładnie usuwając z nich wszelaki brud. Włosy są po nim skrzypiące, dobrze umyte. Myje mocno, dobrze się pieni. Włosy się po nim plączą, ciężko rozczesują, ale to normalne. Porządnie oczyszcza. Są puszyste, miękkie, z objętością, nie wiszą smętnie. Są szorstkie, mocno wysuszone, ale dzięki temu czuję, że nie ma na nich nic, co jest dla nich niepotrzebne. Po użyciu szamponu włosy myję nadal co 2 dni - czyli nie zwiększa ich przetłuszczania. Nie podrażnia skóry głowy, ŁZS nie jest zwiększone. Czyli działa tak jak powinien działać klasyczny szampon ziołowy.

Cena / dostępność / wydajność:
Wydajność szamponu jest w normie - 2 miesiące przy pojemności 400 ml.
Cena - niska.
Dostępność - niezła - sklepy PSS (swój kupiłam w Merkurze przy Pl. Wilsona w Wa-wie).

Czy kupię ten produkt ponownie / polecam go?
Tak. Jest to klasyczny szampon ziołowy. Pewnie części z was nie przypadnie do gustu jego dość intensywna woń pokrzywy oraz jego działanie plączące. Ale gdy szukacie typowego "rypacza" to szampon Eva Natura pokrzywa jest dla was. Ja go kupię na pewno nie raz - należy do moich ulubieńców.

Nie sprawdził się

plusy:
?

minusy:
- słabo się pieni
- słabo myje
- plącze włosy
- nie ogranicza przetłuszczania

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ genialnie niska cena
- słaba dostępność