Lirene Dermoprogram, Beauty Collection, Peeling ujędrniający `Mango`

Lirene Dermoprogram, Beauty Collection, Peeling ujędrniający `Mango`

Lirene Peeling ujędrniający `Mango` sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Peeling ujędrniający `Mango` zawiera wosk z mango, dzięki czemu ma działanie nawilżające i pozostawia na skórze delikatną warstwę odżywczą, która nadaje miękkość i elastyczność.

Skład: Aqua (Water), Polyethylene, Sodium Laureth Sulfate, Triethanolamine, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Hydroxyethylcellulose, Sodium Salicylate, Disodium EDTA, PEG-70 Mango Glycerides, Glycerin, Disodium Adenosine Triphosphate, Carica Papaya (Papaya), Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Algin, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Limonene, CI 19140 (FD&C Yellow No. 5), CI 16035 (FD&C Red No. 4

Cena: 14zł / 200ml.
/w/

Mniam

Uwielbiam zapach mango. Używałam też peelingu grejpfrutowego, który jest przeznaczony do zwalczania cellulitu. Zapach to z pewnością duży atut tego produktu. Czy jest skuteczny? Trudno mi jeszcze stwierdzić. Na pewno grube drobinki świetnie usuwają naskórek i skóra staje się gładka. Wiadomo, że po paru miesiącach nie będzie powalających efektów. Na pewno będę dalej kupowała ten kosmetyk.

Bardzo dobry

Używam peelingów głównie do pielęgnacji zrogowacenia mieszkowego na rękach. Skóra po użyciu peelingu jest miękka, nawilżona i zrogowacenia są o wiele mniej odczuwalne. W połączeniu z kremem mocznikowym to świetny zestaw. Ma dużo drobinek peelingujących oraz pięknie pachnie, a ponadto wystarczy go dać niewiele, aby starczyło na dużą powierzchnię skóry. Nie wypowiem się co do ujędrniania, gdyż głównie używam go do ramion.

Mieszane uczucia

Peeling zakupiłam, gdy szukałam jakiegoś, którego jeszcze nie używałam, a mój się właśnie skończył. Z marką Lirene mam dobre wspomnienia więc skusiłam się na ten peeling, dodatkowo byłam ciekawa zapachu manga a lubię peelingi, które mają owocowe i świeże zapachy.

Plusy:
*opakowanie w tubce, wygodne, łatwe dozowanie kosmetyku. Można rozciąć tubkę gdy produkt się kończy,
*zapach - szczerze mówiąc spodziewałam się bardziej energetyzującego zapachu, ale nie jest źle, nie podrażnia nosa i nie mamy uczucia że nie jest przyjemnie używac peelingu z powodu zapachu
*wydajność - przy używaniu go 2-3 razy w tygodniu wystarcza na dosyć długo, ponad miesiąc

+/- cena - dosyć niska, ale trochę nieadekwatna do jakości produktu

Minusy:
*konsystencja - dosyć gęsta, ale posiada niewiele drobinek peelingujących, jak dla mnie to bardziej żel niż peeling,
*zbyt słabe działanie peelingu - mała ilość drobinek wpływa na to, że efekt ujędrnienia i złuszczania martwego naskórka jest kiepski
*nie zauważyłam efektu ujędrnienia

Peeling raczej dla osób niewymagających, dla wrażliwców ponieważ nie spodziewajmy się po niego mocnego złuszczania naskórka i efektu ujędrnienia.

Ogromne rozczarowanie zapachem

Byłam taka podekscytowana kupnem tego peeling'u, bo spodziewałam się zapachu soczystego, słodziutkiego mango podczas używania go pod prysznicem, a... tak bardzo się zawiodłam :( jest to chemiczny zapach, który w ogóle mi tego owoca nie przypomina. Dlatego zabieram jedną gwiazdkę temu produktowi, czuję się oszukana, a mój zmysł węchu płacze!
Jeżeli chodzi o działanie produktu, to dla mnie jest idealne. Dokładnie złuszcza martwy naskórek, dzięki maleńkim, ostrym drobinkom. Skóra jest gładka, nawilżona i miła w dotyku. Efekty widać już po pierwszym użyciu, a z każdym następnym byłam coraz bardziej zadowolona.

Bardzo dobry

Peelingu ujędrniającego z Lirene używam z przerwami przez bardzo długi czas i jest świetny.
Po pierwsze ma optymistyczny słoneczny kolor i aromatyczny zapach mango, co już samo w sobie relaksuje i zachęca do stałego użytkowania.
A po drugie po prostu działa. Peeling dobrze oczyszcza i odświeża skórę, która staje się miękka i przyjemna w dotyku. Rzeczywiście wygładza i ujędrnia naskórek.

WOW!

Produkt przede wszystkim ma obłędny, słodki owocowy zapach, dzięki czemu używanie go sprawia ogromny relaks. Peeling ma dużo drobinek i nie jest gruboziarnisty, co mi bardzo odpowiada ponieważ mam suchą i wrażliwą skórę. Świetnie i gładko się rozprowadza i bezproblemowo peelinguje. Ma idealną konsystencję - nie jest za gęsty, dzięki czemu jest również wydajny. Co mnie urzekło w nim to również to, iż pomaga w walce z wrastającymi włoskami. Opakowanie jest wygodne, choć wolę jednak peelingi w słoiczkach. Zauważyłam, że nawet troche nawilża skórę i jest ona bardziej gładka i miękka niż po użyciu peelingu w wersji grejpfrutowej. Zdziwiłam się, bo faktycznie troszkę ujędrnia skórę! Polecam, na pewno będę do niego wracać.

Uwielbiam go :)

Kupiłam spontanicznie ,bo zachęcił mnie obrazek mango a ja bardzo lubię owocki w produktach. Miał na celu mi ujędrnić skórę i tak się też stało. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam ,że pomaga mi na blizny po trądziku na plecach jest idealny do tego :) Skóra jest gładziuśka , nawilżona i dobrze delikatnie starta.
Moje blizny są na etapie jasnych brązowych przebarwień i o wiele wiele mniej widocznych niż wtedy kiedy go nie używałam. Na prawdę pomaga :)
Skuszę się na ten sam tylko w wersji regeneracji :)

Dobry peeling

Peeling mango Lirene jest moim faworytem jeżeli chodzi o gruboziarniste peelingi. Odkąd zastosowałam go pierwszy raz, zawsze chętnie do niego wracam i nie tracę czasu na próbowanie innych kosmetyków tego typu.
Po pierwsze mój ukochany zapach mango, który jest orzeźwiający i świetnie się sprawdza w kosmetykach myjących.
Po drugie grubość ziaren jest idealnie gruba i świetnie złuszcza i oczyszcza moją skórę. Konsystencja mocno żelowa, ale jak dla mnie tylko to ułatwia wykonywanie peelingu. Ja produktu używam wyłącznie jako peelingu, nie myśląc o jego właściwościach myjących.
Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę, idealny zwłaszcza przed goleniem nóg, pozostawia skórę gładką, nie mam żadnych zastrzeżeń. Duża, wygodna tuba ułatwia aplikację. Do tego atrakcyjna cena.

Uwielbiam jego zapach.

Sam peeling jest dość gęsty, nieco kleisty, jednak do mycia/peelingowania ciała sprawdza się całkiem dobrze. Jego zapach urzekł mnie od pierwszego "niuchnięcia", dlatego często do niego wracam. Lubię peelingi, a te z Lirene są świetne. Wersja z mango obok kokosowej jest moim zapachowym ulubieńcem. Peeling sprawdza się podczas codziennej pielęgnacji skóry, bo jest na tyle drobny, że działa delikatnie - nie uszkadza skóry, tylko leciutko ją ściera. Bardzo dobry produkt. W promocji kupuję za troszkę powyżej 10 zł i często robię sobie zapasy. Polecam! Dla mnie super - szkoda tylko, że jest mało wydajny, bo opakowanie wystarcza mi na tydzień codziennych użyć.

jestem zawiedziona

Wielkość drobinek jest zdecydowanie na mała. Konsystencja samego żelu jest zbyt lepka- ktoś chyba przesadził z zagęstnikiem bo za każdym razmem mam problemy ze spłukaniem drobinek i żelu. Zapach sztuczny i jest to wyczuwalne dla kogos kto nie zna się na składzie.

Masaż (nie)peelingujacy

Mam duży problem z zaklasyfikowaniem tego produktu do jakiejś konkretnej kategorii. Nie jestem pewna, czy jest to bardziej produkt myjący (żel pod prysznic) czy masujący (peeling).

Ale może od początku:

Produkt znajduje się w sporej tubie, którą stawiamy na nakrętce, dzięki czemu zawsze mamy do niego dostęp, nawet wtedy, gdy się kończy. Po otwarciu wita nas miły, cytrusowy zapach z kategorii tych apetycznie orzeźwiających.

Peeling należy do kategorii gruboziarnistych. Drobinki zanurzone są w czymś na kształt żelu. Przy nawilżeniu otrzymamy mocno zbitą, kremową piankę.

Jeśli chodzi o samo działanie, to mam spore wątpliwości. Według mnie drobinek jest zdecydowanie za mało, są jakby dodatkiem do żelu, przez co skłaniam się ku wersji, że jest to produkt myjący z opcją masażu, a nie na odwrót. Żeby rzeczywiście usunąć martwy naskórek z ud czy brzucha (do tych partii ciała używałam tego produktu najczęściej) potrzebowałam naprawdę sporej ilości kosmetyku, gdyż w przeciwnym przypadku drobinki rozkładały się w tak dużych odległościach od siebie, że nie było mowy o żadnym masażu.

Muszę jednak przyznać, że gdy już wypaćkałam odpowiednią ilość tak, by zdobyć tyle ziarenek, aby peeling w ogóle doszedł do skutku, jego działanie było satysfakcjonujące. Skóra po masażu była wyraźnie gładsza, zdecydowanie bardziej miękka, w dodatku apetycznie pachniała.

Produkt ma zadatki na naprawdę dobry peeling - gdyby tylko wtłoczyć w niego więcej ziarenek, a trochę mniej żelu, dostałby ode mnie bez problemu całe 5 gwiazdek. Tymczasem daję zaledwie 3, gdyż ilość, jakiej trzeba każdorazowo użyć, by poczuć działanie produktu jest tak duża, że dramatycznie spada stosunek wydajność-jakoś-cena.

Do delikatnego peelingu, raczej słaby

Po nieudanej przygodzie z wersją kokosową, która z kokosem miała tyle wspólnego, że nawet koło niego nie leżała, miałam pewne obawy co do wersji z mango. Jednak tu Lirene postarało się bardziej - zapach mango jest dobrze wyczuwalny, bardzo przyjemny. Pod tym względem peeling z użyciem tego kosmetyku jest przyjemnością, ale - znów, jak w wersji kokosowej, szwankuje konsystencja.
Pomimo że drobinki są dość mocne i ostre (raczej nie do delikatnych miejsc), co przemawiałoby za tym, że będzie to silniejszy peeling, podobnie jak w kokosowym Lirene są one w zbyt małej ilości, bardzo luźno rozrzucone. Określiłabym go na pewno nie jako peeling, ale lekki żel peelingujący, z naciskiem na słowo "lekki".
Przez tą konsystencję jest niewydajny, trzeba nakładać dużo (i długo rozmasowywać na ciele).

Niemniej, kąpiel z nim jest raczej przyjemna, przy rozcieraniu lekko się pieni, jak to mają w zwyczaju żele pod prysznic - można więc po prostu używać go jako codziennego żelu do mycia z delikatną opcją masażu skóry.
Ja znalazłam na niego patent, aby był mocniejszy - nakładam duże porcje na suchą skórę i masuję nadal na sucho szczotką do masażu jeszcze przed prysznicem. To daje już konkretne pobudzenie i zaróżowienie skóry i w takiej formie pewnie zużyję go do końca.
Po użyciu wymaga użycia balsamu - nie jest to peeling z serii tych zostawiających ochronny film.

Opakowanie - tuba do stawiania na nakrętce, dzięki czemu zawartość lepiej spływa (choć w tym przypadku wolę butelki także stawiane do góry dnem, ale ze sztywniejszego plastiku, który nie będzie się zgniatał w trakcie używania).

Daję gwiazdki głównie za zapach, a sam żel polecam do stosowania jedynie z użyciem szczotki, jeśli zależy nam na jakimkolwiek efekcie, jak obiecywane ujędrnienie.
Jednak - nie ma w nim nic specjalnie zachęcającego, żeby do niego wracać, szczególnie że na rynku jest mnóstwo peelingów wartych przetestowania.
Czuję, że muszę zaryzykować z żurawinową wersją, bo ona jako jedyna ma więcej pozytywnych opinii :)