Avon, Scent Essence, Blooming Lotus EDT

Avon, Scent Essence, Blooming Lotus EDT

Kuszący szlachetną prostotą bukiet frezji i kwitnącego lotosu, otulony urzekającym aromatem piżma. Woda toaletowa Scent Essence Blooming Lotus należy do kategorii zapachów kwiatowo - świeżych.

Nuty zapachowe: frezja, kwiat lotosu, piżmo.

Nuty
kwiatowe
<50ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

kreda

Czuje w nim tylko i wyłącznie kredowy lotos i może leciutką frezję. Obiecane piżmo na mojej skórze się nie wybija. Trwałość to aż całe 3 godziny. Stosuje raczej jako mgiełkę w ciągu dnia niż jako perfumy

Bladoróżowa woda kwiatkowa

Kiedy rozpoczynam używanie nowego zapachu, staram się odnaleźć jedno słowo, które najtrafniej określi jego charakter.

Czasem zajmuje mi to dużo czasu.
W tym przypadku słowo znalazło się samo - &quot;bździągwa&quot;...

...Pamiętam, avonowską serię kosmetyków o subtelnym aromacie lotosu. Wspomnienie tamtego zapachu sprawiło, że i tu liczyłam na znajome, eteryczne aromaty szlachetnych kwiatów.

Blooming Lotos okazał się niestety mixem zapachów: wody kwiatowej z kiosku (tak jest, tej kupowanej na okoliczność lanego poniedziałku), odpustowego, cukrowego lizaka za złotówkę (najbardziej pasuje tu taki czerwony w kształcie kogucika) i taniego lakieru do włosów (z tego samego kiosku, co woda, żeby już niepotrzebnie nie łazić).

Woda nie jest jakimś absolutnym śmierdziuchem, ale tuż po użyciu poraża swoją tandetą, bo najbardziej drażniące nuty pojawiają się na starcie. Później zapach się uspokaja i pozostaje nijaki, mdławo-różowawy, aż całkiem zniknie.
I to by było na tyle.

Trwałość przeciętna.

PLUSY:

cena
opakowanie
pojemność (bo mała i szybko się skończyła)

Taki ładny flakonik, taka nędzna zawartość :(

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Kwiatowy świeżak-może być

A właściwie czemu nie. Zapach podoba mi się lekki wodno -kwiatowy świeżak, na lato czemu nie. Frezja z lotosem całkiem sympatycznie się miesza, fajnie siada na piżmowej bazie. Trwałość nie jest powalająca ale lepsza niż mgiełka. Małe opakowanie świetnie komponuje się do każdej torebki. Fajnie chłodzi przy aplikacji. Jakaś tam odmiana. Skończę zanim mi sie znudzi. Cena niska, więc trudno wymagać wiele.

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

Fiołkowa mamałyga

Zapach zupełnie nietrafiony, nieładny, wręcz brzydki, słodki do bólu, niemniej jednak nie jak cukier, czy karmel, a jak syntetyczne kwiaty wymieszane z watą cukrową. Wcale nie czuć w nim piżma, a szkoda, bo może by go to uratowało chociaż trochę. Ciężko nazwać mi to perfumami, to raczej &quot;śmierdzidełko&quot;. Mdła słodycz i powiew kwiatowej świeżości, ale gdzieś z oddali, z siłą 1/10. Nie dla mnie.

Minusy:
-nieładny zapach,
-krótkotrwały.

Plusy:
-przyjemne minimalistyczne opakowanie.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu