Arganatural, Exotic Argan Hair Treatment (Egzotyczna kuracja regenerująca do wszystkich rodzajów włosów)

Arganatural egzotyczna kuracja regenerująca do wszystkich rodzajów włosów otula włosy bogactwem olejku aganowego, witaminy E i oleju z kokosa. Składniki są szybko wchłaniane przez włosy, pozostawiając je miękkie, zdrowe i piękne. Arganatural egzotyczna kuracja regenerująca do wszystkich rodzajów regeneruje zniszczone włosy, ożywia kolor, nawilża, chroni przed promieniowaniem, nadaje połysk i zmniejsza puszenie.

Fajna mieszanina olejków - przyjemna w stosowaniu

Raczej nie wydałabym tyle na olejek, ale dostałam go w prezencie. Smarowałam nim ciało i wygładzał je przecudnie, za to na początku byłam ostrożna w używaniu na włosy - wysoka porowatość plus kokos to u mnie na ogół puch. Powolutku się przekonałam i albo olejuję włosy przed myciem albo wcieram odrobinę w końcówki po.

Działanie: Olejek zmiękcza, zatrzymuje nawilżenie i wygładza. Nałożony w małej ilości na suche włosy faktycznie dobrze uziemia puszenie i w żadnym wypadku go nie potęguje. Włosy po olejowaniu wyglądają bardzo dobrze, a na dłuższą metę, podobnie jak przy użyciu innych, naturalnych olejów, poprawia się ich stan. U mnie szał z wyglądem bywa lepszy akurat po innych, ale to jak sądzę, wyłącznie kwestia lubienia/nie lubienia się z poszczególnymi olejami w składzie.
Skóra na ciele uwielbia go za to bezgranicznie i tak gładka nie jest po użyciu żadnego innego olejku ani masła, które stosowałam (a stosowałam wiele).

Na plus:
-zaskakująco dobre działanie na sucho: zmiękcza suche siano, nadaje połysk, redukuje puch na głowie, ułatwia rozczesywanie - słowem, do wykończenia fryzury jak znalazł
-regularne olejowanie z jego użyciem polepsza stan włosów
-bonus dodatkowy, świetny na ciało, wygładza niesamowicie
-zapach jest delikatny i prześliczny, określiłabym jako kokos-melon, bardzo go lubię
-estetyczne szklane, ciemne opakowanie z wygodną, dobrze dozującą, solidną pompką
-łatwo się rozprowadza i wchłania dość szybko, nie jest irytująco lepki

Na minus:
-dostępność
-zaporowa, moim zdaniem, cena

Podsumowując: Istnieją, jak dla mnie lepsze oleje do włosów, ale nie ujmuję temu, bo działa również bardzo dobrze, a w stosowaniu jest wyjątkowo przyjemny. Dla mnie to taka trochę olejowa klasa lux - świadczy o tym dopracowana kompozycja zapachowa i dopieszczone w najmniejszych szczegółach opakowanie oraz fantastyczna konsystencja - jedwabista, nie lepka, miło się go rozprowadza. Ot, drobna fanaberia lub SPA na bogato.