Bioderma, Photoderm Max Spray SPF 50+ / UVA 33 (Spray ochronny do twarzy i ciała)

Sprawdź ceny produktu

Bioderma Photoderm Spray ochronny do twarzy i ciała to maksymalna ochrona dla skóry, która nie toleruje żadnej ekspozycji na słońce, bardzo jasnej, z piegami oraz wystawionej na ekstremalne działanie słońca (tropiki, góry). Zapewnia ochronę DNA komórek naskórka dzięki opatentowanemu kompleksowi Cellular Bioprotection. Bioderma Photoderm Spray ochronny do twarzy i ciała jest bezzapachowy, wodoodporny i fotostabilny.
Sposób użycia: Preparat nałożyć równomiernie i obficie na czystą i suchą skórę przed ekspozycją na słońce. Aplikację sprayu należy regularnie powtarzać (najlepiej co 2 godziny) oraz w przypadku starcia preparatu (np. przy wycieraniu się lub po uprawianiu sportu). Unikać kontaktu z oczami. Nie należy eksponować na słońce niemowląt oraz małych dzieci.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Najlepszy

Po kiepskich doświadczeniach z produktami słonecznymi od LRP, z wielką radością kupiłam sprawdzoną Biodermę. I nie zawiodłam się. Po raz kolejny firma postawiła na niesamowitą jakość.

Bardzo skuteczny kosmetyk chroniący przed słońcem

Jest to pierwszy kosmetyk do opalania, który zakupiłam w aptece. Zastanawiałam się, czy dosyć wysoka cena (w porównaniu z kosmetykami z drogerii) będzie się przedkładała na jakość produktu. Miałam okazję używać go ponad tydzień na pełnym słońcu i chyba po raz pierwszy z wakacji wróciłam bez podrażnionej i łuszczącej skóry. Lubię słońce, ale opalanie jest dla mnie dodatkiem do wakacji, a nie sensem wyjazdu. Dlatego zwykle smaruję się dosyć wysokim faktorem, żeby nie ryzykować, że spalę się i popsuję sobie wypoczynek bolącą skórą. Kosmetyk jest białym mleczkiem o lekkiej, płynnej konsystencji. Łatwo się go nakłada dzięki sprayowi, potem trzeba go jeszcze rozsmarować na skórze. Nie zostawia na ciele klejącej warstwy. Jest bardzo wydajny. Uważam, że bardzo dobrze utrzymuje się na skórze i pomimo kąpieli w słonej wodzie nie spłukuje się. Mimo, że na opakowaniu zalecono, by powtarzać aplikację po kilku godzinach, jednak ja nie czułam takiej potrzeby, jednokrotna aplikacja w ciągu dnia była dla mnie wystarczająca.

świetny produkt

Produkt spełnia wszystkie obietnice producenta i polecam go osobom, którym przyjdzie zmierzyć się z tropikalnym słońcem. Nie jestem maniaczką filtrowania ale jadąc tam, gdzie słońce wręcz pali nie filozofuję tylko kupuję naprawdę dobry filtr. Biodermę udało mi się kupić w bardzo korzystnej cenie w Super Pharm.

Produkt jest w sprayu, ma dość rzadką konsystencję, łatwo się go aplikuje. Jest biały ale nie bieli i nie zostawia plam. Pachnie przyjemnie. Łatwo go rozsmarować. Wchłania się bez uczucia lepkości, nie jest tłusty ale aksamitny, delikatny. Korzystanie jest bardzo komfortowe, atomizer działa bez zarzutu.

Mam jasną skórę i ten produkt pozwolił mi swobodnie przetrwać pustynne słońce. Nie było nawet śladu oparzenia czy zaczerwienienia, moja skóra delikatnie się brązowiła - a normalnie reaguje na słońce kolorem różowym. Skóra była dobrze nawilżona, nic się nie poparzyło a ubrania również się do mnie nie kleiły. Oczywiście aplikację powtarzałam co jakiś czas.

Produktu używałam także na twarz i sprawdził się świetnie. Nic mi po nim nie wyskoczyło, nie zapchał.

Spray jest bardzo wydajny, ma 200 ml i dobry atomizer pozwala dozować tyle, ile faktycznie nam potrzeba. Stąd proporcja wydajność a cena jest całkiem korzystna.

Polecam Biodermę - w słońcu palącym bez dobrego filtra jasna skóra przepada. Warto zapłacić więcej aby mieć pewność, że urlopu nie spędzimy w pokoju obkładając się pantenolem.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 jednego