Nacomi, Emulsja do mycia dla dzieci

Nacomi, Emulsja do mycia dla dzieci

Nacomi emulsja do mycia całego ciała i włosów niemowląt. Zawiera subtelne substancje myjące. Wzbogacony 4% Panthenolem oraz witaminą E. Nacomi emulsja do mycia jest oparta na bazie ekstraktu z rumianku, który łagodzi podrażnienia i nawilża oraz regeneracyjnego ekstraktu z owsa. Nawilża i myje delikatną skórę dziecka. Dodatek oleju ze słodkich migdałów, dodatkowo pielęgnuje i odżywia. Posiada delikatny zapach. Nacomi emulsja do mycia nie zawiera parafiny, konserwantów, PEG, SLS/SLES, alergenów.

płyn, nie emulsja

Produkt ten kupiłam córeczce. Malutka niestety ma alergiczną skórkę i masa produktów z długim składem zwyczajnie ją uczula. Szukałam czegoś bez SLSów, bo choć nie wiem, czy to one uczulają, to jednak wolę ich unikać. W tym myjadle dodatkowo nie ma PEGów, ani parabenów. Dedykowany jest dla dzieci od pierwszych dni życia, co dla mnie świadczy o jego delikatności.

Mimo wszystko nie jest to emulsja jak reklamuje producent, nie jest to żel jak figuruje na opakowaniu. Jest to po prostu płyn do kąpieli.
Płyn o konsystencji wody, lekko żółtym zabarwieniu i dość intensywnym jak na produkt dla noworodków ziołowym zapachu.
Po zmieszaniu się z wodą tworzy dość intensywną jak na produkt tak delikatny pianę.

Opakowanie to klasyczna butelka z pompką. Przez konsystencje trzeba nauczyć się ten płyn obsługiwać, bo póki jeszcze nie byłam wprawiona płyn mi po prostu przeciekał przez palce. Trudno jest utrzymać ruchliwego niemowlaka jedną ręką, a drugą łapać płyn, ale po kilku dniach idzie tą umiejętność opanować ;)

Może nie powinnam, ale przyczepie się do napisów na butelce. Tych z tyłu konkretnie. Niemal cała etykieta napisana jest jednym ciągiem. Producent zdaje się zapomniał o istnieniu spacji. Może nie jest to wada, ale mnie to trochę drażni.

Kolejne gwiazdki polecą za dostępność. Stacjonarnie z tym produktem się jeszcze nigdzie nie spotkałam. Swoje opakowanie kupiłam w internetowej aptece za 30zł, więc taniej niż widnieje na stronie producenta.

W wielkim skrócie nie jest to zły płyn. Nie uczula, jak na produkt z naturalnym składem cena nie jest wygórowana. Problem jest jedynie z dostępnością, z opisem producenta, który mija się z rzeczywistością i oczywiście z etykietą, która może drażnić polonistów. My być może jeszcze do niego wrócimy, jeśli nic lepszego w międzyczasie nie wpadnie nam w ręce.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy